, poniedziałek 4 marca 2024
Kierowcy tirów blokowali drogi
Protest przewoźników drogowych, który polegał na jeździe z prędkością 20 km, rozpoczął się o godz. 12.00. fot. Dawid Chalimoniuk/Gazeta.pl Dodaj do Facebook

Kierowcy tirów blokowali drogi

AIM, PAP/Gazeta.pl
Od południa do godz. 15.00 w poniedziałek kierowcy tirów w całym kraju uczestniczyli w akcji „Ślimak\". Dali się we znaki również użytkownikom śląskich dróg.
Protest przewoźników drogowych, który polegał na jeździe z prędkością 20 km, rozpoczął się o godz. 12.00. Tiry, które blokowały w ten sposób ruch, można było spotkać na kilku odcinkach wszystkich ważniejszych dróg w naszym regionie, m.in. na autostradzie A4 oraz drogach krajowych nr: 1, 78, 81 i 86 i 44. Na tych właśnie drogach widać było kolumny samochodów, które utworzyły się za ciężarówkami uczestniczącymi w proteście. W niektórych miejscach korki sięgały nawet kilku kilometrów.

Najgorzej było na autostradzie A4. Po godz. 13.00 na prawym pasie ruchu utworzył się kilkukilometrowy zator w kierunku Wrocławia. Kolumna uformowała się w Katowicach i przemieszczała w kierunku Chorzowa, Rudy Śląskiej, Zabrza i Gliwic. W tym samym czasie można było spotkać wolno jadące kolumny m.in. na „jedynce" w okolicach Siewierza, Tychów oraz - w obu kierunkach - na ekspresowym odcinku między Bielskiem-Białą i Cieszynem.

Na wielopasmowych trasach funkcjonariusze drogówki starali się ściągać jadące około 20 km/godz. ciężarówki na prawy pas, by całkowicie nie tamowały ruchu. Nie wszędzie to się udawało. Na popularnej „wiślance" na wysokości Żor ciężarówki przed godz. 13.00 zajmowały oba pasy w stronę Skoczowa.

Przewoźnicy domagają się m.in. obniżenia ceny oleju napędowego, a także udrożnienia granicy wschodniej. Chcą też pozostawienia dotychczasowego systemu opłat za korzystanie z infrastruktury drogowej oraz złagodzenia skutków wysokiego kursu złotówki w stosunku do euro, a także zniesienia ograniczenia we wwozie paliwa (200 litrów) do Polski.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

I jeszcze pewnie emerytury po 15 latach pracy...a zbyt wolna jazda jest wykroczeniem.

Jechałam wczoraj z Cieszyna do Katowic. To co robili tirowcy to był istny obłęd. Tak się nie robi. Wszyscy staliśmy w kilometrowych korkach, bo komuś się chciało zastrajkować kosztem nas wszytskich. Nie popieram i jeszcze bardziej nienawidzę tirowców.

POPIERAM TIROWCÓW! PO GDZIE TA IRLANDIA??????

Niech jadą blokować Warszawę a nie drogi bo to tak nic nie da że oni wolno sobie jadą a ci w Wawie się śmieją a cierpią inni kierowcy

schodzimyy coraz niżej, do poziomu żabiej perspektywy i inteligencji...?

jest ewidencja, można dochodzić od Państwa za poniesione straty moralne i fizyczne

To se dochodź od państwa za straty. Powodzenia.

Tiry na tory!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama