, sobota 2 marca 2024
Hotele gotowe na Euro 2012
Tadeusz Gołębiewski chętnie powita w swoim hotelu w Wiśle działaczy i sponsorów UEFA. fot. Edyta Rasmus Dodaj do Facebook

Hotele gotowe na Euro 2012

PRZEMYSLAW JEDLECKI/Gazeta.pl
Pięć hoteli z województwa śląskiego ma szansę gościć drużyny piłkarskie podczas finałów Euro 2012. Jednym z nich jest Belweder w Ustroniu.
Spółka PL.2012, która odpowiada za przygotowania do Euro 2012 w Polsce ogłosiła właśnie listę hoteli, które będą mogły przyjąć drużyny mistrzostw. Choć UEFA oczekiwała od Polski, by przedstawiła 16 ośrodków, strona polska postanowiła rekomendować federacji aż 44 hotele. Wymogi były wysokie. Każdy ośrodek hotelowy musiał mieć co najmniej 50 pokoi o standardzie czterech i pięciu gwiazdek. W pokojach sportowcy muszą mieć klimatyzację i minibar, internet i telewizję, suszarkę do włosów i urządzenie do prasowania spodni. Oprócz tego potrzeba jeszcze dziesięć apartamentów. Piłkarze muszą mieć też do dyspozycji sale konferencyjne, salony z sofami, fotelami, stoliki z przekąskami i napojami. Centra pobytowe dla piłkarzy nie mogą być położone dalej niż godzinę drogi z najbliższego portu lotniczego. 20 minut samochodem od hotelu musi być boisko z minimum trzema płytami i oświetleniem.

W naszym regionie wszystkie warunki spełniają hotele zarekomendowane UEFA: Spa Hotel Jawor w Jaworzu koło Bielska-Białej, rybnicka Olimpia, Orbis Aria w Sosnowcu, a także hotel Belweder w Ustroniu i Amadeus w Wodzisławiu Śląskim.

Marcin Stolarz, dyrektor biura ds. Euro 2012 w urzędzie marszałkowskim mówi jednak, że to same drużyny zdecydują, gdzie zechcą się zatrzymać. — Jeżeli okaże się, że mecze odbędą także na Stadionie Śląskim, drużyny dostaną właśnie listę tych miejsc. Może się jednak okazać, że jeśli będą grać u nas np. Czesi, to mogą zechcieć skorzystać z hotelu w swoim kraju i dojechać do nas tylko na mecz — mówi.

Na osobnej liście znalazły się hotele dla tzw. „UEFA family", czyli działaczy i sponsorów. Mają im służyć wysokiej klasy hotele, dobrze skomunikowane z lotniskami i stadionami. Na tej liście znalazły się katowickie Qubus i Monopol, a także szczyrkowski Klimczok oraz Gołębiewski w Wiśle.
Komentarze: (20)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ciekawe jak z lotniska (z którego?) można przyjechac w czasie 1 godziny do Ustronia. Chyba że łamiąc wiekszośc ograniczeń prędkości. Piłkarzom może wolno ...

nic u nas nowego, 100 roków za opicami!

Do Pyrzowic dojedziesz w 1 godzinę, na luzie

Z Cieszyna do Pyrzowic (poza szczytem) - 1 godz. 20 min. W szczycie? Do 2 godzin. Z ustronia w godzine dojedziesz, ale poza szczytem.

Dlaczego z Ustronia miałoby być o 20 minut krócej? No i nie zapominajcie o Mosnovie pod Ostrawą.

Pisząc na luzie miałem właśnie na myśli brak korków, luźną jazdę

Godzina z hakiem to nadal godzina, wymogi są spełnione

Kurde przeca bendom już autostrady. Bedziem śmigać migiem. Troszku trza mieć wiary dla pluska.

Zapomnijcie o Katowicach czy Krakowie, Ostrawa to najlepsze lotnisko, świetnie połączenia przez Pragę, bez tłoku, bliziutko... W godzinę z Ustronia bez problemu.

Ostrawa nie jest zła, rzeczywiście. Obiektywnie trzeba przyznać, że Śląsk ma niezłą sieć drogową i kilka lotnisk do dyspozycji. Wspomnianych w artykule hotel również nie ma co się wstydzić. Łatwiej i przyjemniej dojechać z Cieszyna do Ostrawy, Pragi, Wiednia, Wrocławia niż do Warszawy

Nie przyjedzie już Litwin i Łotysz, na razie jeszcze nie odwołali przyjazdu Lecha i Estończyka: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Miedzynarodowy-szczyt-prezydentow...

Hotele mamy OK. Gołębiewski i Belweder to perły Beskidów. W tej dziedzinie jest coraz lepiej

Kuchnia marna, obsługa beznadziejna, wypoczynek mizerny - w restauracji ciągłe granie, łomot tępy niesie sie po pietrach i korytarzach niemal codziennie..

Zameczek pozostanie nieskalany.

Hotele mamy, tylko, jak do nich dojechać?

" I po szczycie" Niech wiec pozostanie - własne szczytowanie

" Przez Pragę, bez tłoku, bliziutko " Częstują chlebem i wódką

hdbeudy-0b1jca6-tw6qd566-0 http://urlser.com/?nm4rK#1
best online casino
[url=http://urlser.com/?aBCA5#3]homeowners insurance[/url]
[url]http://urlser.com/?IQpnn#4[/url]
[http://urlser.com/?m6c0v#5 auto insurance]
"health insurance":http://urlser.com/?qbKvI#6
[LINK http://gambling-mo.lookera.net#7]gambling[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

We have been an ebay power seller and paypal confirmed seller of wow gold for years.We also offer cheap wow gold.

Look to buy eq2 gold, ever quest 2 gold, buy eq2 gold, cheap eq2 gold,we provide cheap maplestory mesos to reliable customer, Cheap maplestory mesos from us, you can buy cabal alz.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama