, czwartek 20 czerwca 2024
Cieszyn: Budowa kanalizacji wymusiła remont sieci wodociągowej
Na ul. Bielskiej w ostatnim czasie często dochodziło do awarii wodociągowej. fot. Stefan Mańka Dodaj do Facebook

Cieszyn: Budowa kanalizacji wymusiła remont sieci wodociągowej

KATARZYNA KOCZWARA
Przy okazji budowy kanalizacji w Cieszynie wymieniane są stare elementy sieci wodociągowej - wszystko przez nasilające się awarie. Miasto wesprze finansowo spółkę Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej.
- W trakcie procesu inwestycyjnego związanego z budową kanalizacji w aglomeracji cieszyńskiej, obserwujemy, że po ułożeniu nowych ciągów kanalizacyjnych nasilają się w tych rejonach awarie wodociągów - przyznaje Jan Matuszek, wiceburmistrz Cieszyna.

Problem dotyczy miejsc, gdzie elementy sieci wodociągowej wykonane są z rur żeliwnych bądź stalowych. - Istnieje konieczność takiego zgrania działań, aby przed ostatecznym oddaniem danej ulicy do użytku, przed wykonaniem dywanika asfaltowego, wymienić jak najwięcej sieci znajdujących się w jezdni. Jesteśmy gotowi partycypować w kosztach drogą zasilenia finansowego spółki - zapewnia wiceburmistrz.

Prace trwają w rejonie ulic: Zalewskiego, Cienciały, Bielskiej, Staffa, Przybosia, Niemcewicza, Kołłątaja, Brodzińskiego i Paderewskiego. Uciążliwości z tym związane powinny skończyć się do końca tego tygodnia.

PISALIŚMY: Cieszyn: Letni ogródek kontra remont kamienicy

- Są to prace planowane związane z przyłączeniem starych przyłączy do nowej sieci. Staramy się, by prace były możliwie najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Problem z brakiem wody na ogół występuje popołudniami i w określonym przedziale czasu - wyjaśnia Leszek Czyż, kierownik Wydziału Eksploatacji Sieci Wodno-Kanalizacyjnej. - Jeśli nie będzie komplikacji, których przy takich robotach przewidzieć się nie da, to prace w rejonie tych ulic powinny zakończyć się w tym tygodniu.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Chętnie przekopiuję tę stronkę

Po jaką cholerę tworzy się spółki które wiecznie trzeba dofinansowywać? Druga rzecz to wiarygodność planowanych robót. Myślę że to raczej wodociągi nie dbają o sieć na wysokim poziomie. Można przypuszczać że myślą już o wyborach. Znamy wszak ambicje Pana J.. Czyż nie wypada zatem zweryfikować prawdziwości tez że "człowiek jest ważny a nawet: najważniejszy". Zalatuje mi tu kpiną z domieszką wazelinki. Może jednak się mylę, może jestem ślepy i nie dostrzegam tej Krainy Najważniejszego Człowieka. Może też i tak być, niekiedy.

W Radzie nadzorczej Spółki Wodociągi Cieszyńskie zasiada pełniąc funkcję przewodniczącego były z-ca burmistrza - Włodzimierz Cybulski. To jawny skandal!
Gościu który jest teraz zastępcą burmistrza w Strumieniu reprezentuje Cieszyn w Radzie Nadzorczej!!! Co na to Rada Miejska? Nic! Bo w Radzie siedzą sami popaprańcy i nieudacznicy!!!

a dofinansowywanie z podatków spółek miejskich pachnie aferą

A ja widziałem ,że to nowe rury wodociągowe zostały źle zmontowane i trzeba było na nowo rozkopać wykopy.Pan Matuszek powinien zmienić pracę i przenieść się do wodociągów- lubi lać wodę.Zadziwiające ,a który to z burmistrzów siedzi w radzie nadzorczej wodociągów ziemi cieszyńskiej ,że tak szybko śpieszy z dopłatą do remontu sieci spółki komercyjnej jakim są wodociągi ziemi cieszyńskiej? czy każdej firmie gmina cieszyn udzieli dotacji?A może te pieniądze należało przeznaczyć na realizację w całości projektu budowy kanalizacji. Czy te powiązania poprzez rady nadzorcze nie drenują gminy ze środków finansowych na nieplanowane wydatki w budżecie?Wiadomo ,to Pan Matuszek mieszka przy ulicy Paderewskiego- tam wymieniona całą nawierzchnię i wszystkie instalacje w drodze- sprytnie. Co na to Rada Miejska?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama