, sobota 13 lipca 2024
5 milionów na otarcie łez
Budowa pawilonu ruszyła w latach 80. XX wieku i ślimaczy się do dziś. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

5 milionów na otarcie łez

ER
5 mln zł przyznali na kontynuację budowy pawilonu diagnostyczno-zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie na czwartkowym posiedzeniu radni wojewódzcy. Tymczasem aby zakończyć budowę potrzeba jeszcze co najmniej trzy razy tyle pieniędzy.
Zdaniem władz województwa powiat cieszyński i tak powinien się cieszyć, bo Urząd Marszałkowski ma wystarczająco dużo własnych inwestycji i niekoniecznie musi wspomagać „niewojewódzki" Szpital Śląski. — Aby dane zadanie mogło dostać wsparcie z województwa jego znaczenie musi mieć charakter wojewódzki. Tak jest w przypadku Szpitala Śląskiego w Cieszynie głównie ze względu na jego przygraniczne położenie — tłumaczył Bogusław Śmigielski, marszałek województwa śląskiego.

Obecnie w pawilonie nic się nie dzieje. Budowa została kilka miesięcy temu wstrzymana, bo powiat w całości wydał 5 mln zł z poprzedniej dotacji. Obecna starczy na prowadzenie robót przez zaledwie kolejnych kilka miesięcy. Na dokończenie pawilonu potrzeba jeszcze ok. 15 mln zł (prace są zaawansowane w 70 proc.) i co najmniej 40 mln zł na wyposażenie budynku.

Budowa pawilonu ruszyła w latach 80., ale w latach 90. została przerwana. Prace wznowił w 2001 roku pierwszy starosta cieszyński Andrzej Georg. Niestety, za swojej kadencji nie uporał się z inwestycją zostawiając ją swoim następcą. Czesław Gluza jest już czwartym starostą, który musi zmierzyć się z problemem. Na razie cieszy się z tego, co ma. — Wiele pism, spotkań, rozmów wreszcie przyniosło efekt — przekonuje Gluza.
Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

20 lat marnotrawienia naszych podatków, festiwal głupoty i gigantomanii; za wyrzucone w błoto przez ten czas pieniądze można było istniejącą strukturę szpitala dostosować do aktualnych potrzeb i standardów XXI wieku

Skocznia w Malince - również festiwal głupoty i gigantomanii - koszt 50 mln PLN.

patrzmy w przyszłość ! Zdrowie to największe dobro człowieka, przy tak skażonym środowisku każdy z nas może być potencjalnym pacjentem.
Wszystkim mieszkańcom powiatu powino zależeć na Naszym szpitalu tj najlepszej opiece medycznej- więc mobilizujmy się jako społeczeństwo i walczmy o wysokie standardy medyczne

A co na to konserwator zabytków ?

koszty utrzymania, dlaczego wszędzie Nowy Jork a nie apartamenty medyczne jak u Szwajcarów...
To myelenie od poczatku jest chore!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

patrzę w przyszłość i widzę cmentarz

współczuję, to strasznie czarna wizja => szpital będzie potrzebny

nie cjcę cie martwić, ale ta strasznie czarna wizja czyli cmentarz to dla wszystkich :) nie patrz w przyszłość bo tam cmentarz; patrz tu i teraz na nieudolność dyrekcji szpitala niekompetencję starostów i ich poprzedników marnotrawstwo naszych pieniędzy wyrzucanych od 20 lat w błoto poronionego konceptu patrz tu i teraz na pacjenta-śmiecia na cieszyńskiej izbie przyjęć zawstydzonego że żyje i swym nędznym żywotem śmie mącić spokój lekarskich gabinetów bez klamek od strony korytarza któremu głupio że przez niego jaśnie pan doktor ordynator musiał rankiem wyjsć ze swego gabinetu i w milczeniu jak w pogardzie w czasie obchodu kartę czytał pacjenta już nie dostrzegł nawet nie warknął na niego boć to przecież śmiecie ludzkie tutaj patrz.. a może coś w końcu zobaczysz

Zgadzam się.

qwk4cgg-4r15bbi-tw6qaabb-0 http://urlser.com/?nm4rK#1
free poker
[url=http://urlser.com/?m6c0v#3]auto insurance[/url]
[url]http://black-jack-mo.lookera.net#4[/url]
[http://urlser.com/?IQpnn#5 car insurance quotes]
"free poker":http://free-poker-mo.lookera.net#6
[LINK http://urlser.com/?nm4rK#7]cheap auto insurance[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama