, niedziela 29 listopada 2015
Ostatnie, drobne opady śniegu, niskie temperatury oraz sztuczne naśnieżanie pozwoliły na zainaugurowanie sezonu narciarskiego w Szczyrku. W weekend rusza także Czantoria - królowa beskidzkich stoków.
Bogaty repertuar nowości filmowych, a także liczne koncerty, wernisaże i spotkania autorskie, przedświąteczne jarmarki i spotkania kabaretowe. Tak w skrócie przedstawia się najbliższy weekend w kulturze. Będzie też ekstremalnie za sprawą pokazu...
Głównie sobota zdominowana została przez wydarzenia sportowe, w których warto wziąć udział jako uczestnik lub kibic. Co takiego będzie się działo w naszym regionie? Sprawdźcie koniecznie!
Bardzo muzycznie przedstawia się oferta kulturalna na najbliższy weekend. I tak oto chcielibyśmy Was zaprosić m.in. na muzyczne spotkanie z Cieszyńskim Festiwalem Jazzowym, a także I Międzynarodowym Festiwal Muzyki im. profesora Józefa Świdra,...
Za nieco ponad tydzień scenę teatru w Cieszynie przejmą we władanie najlepsi polscy kabareciarze. Wśród nich Piotr Bałtroczyk, znany dziennikarz, poeta, piosenkarz, konferansjer, satyryk, prezenter telewizyjny i radiowy.
Świetlica Krytyki Politycznej "Na Granicy", zaprasza na cykl pokazów filmowych stanowiących najnowszy dorobek szwedzkiej kinematografii. Pierwszy pokaz już dziś o godz. 17.30.
Tego można się było spodziewać - po serii nieudanych spotkań z pracy z pierwszym zespołem trzynieckich hokeistów zrezygnował duet trenerski Jiří Kalous i Václav Varaďa. Nazwiska nowych szkoleniowców poznamy najpewniej jeszcze w tym tygodniu.
Jak aktywnie spędzić weekend? Polecamy między innymi tor saneczkowy w Ustroniu oraz II Bieg Górski "Górska Przygoda".
Już dawno weekendowy repertuar kulturalny nie pękał tak mocno w szwach jak dzisiaj. Koniecznie sprawdźcie szczegóły naszego subiektywnego przeglądu wydarzeń.
Tradycyjnie 11 listopada w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie zostały wręczone nagrody Srebrne Cieszynianki i Honorowa Złota Cieszynianka. W uroczystej gali wzięli udział liczni goście, samorządowcy i przedstawiciele Śląska Cieszyńskiego.
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Cieszyńskich Wieczorów Kabaretowych Heca 2015. Przez 5 lat na scenie teatru im. Adama Mickiewicza mieliśmy okazję zobaczyć polską czołówkę kabaretową. W tym roku kolejni goście: Cezary Pazura, Piotr...
Klasyczna, czyli analogowa, a może cyfrowa? I jedna i druga forma fotografii zostanie zaprezentowana przez organizatorów Skoczowskiego Festiwalu Fotografii Analogowej SkoFot, który odbędzie się w dniach 13-14 listopada w Teatrze Elektrycznym.
reklama