, sobota 30 maja 2015
Cieszyńscy studenci wyjdą na ulice, ale nie strajkować, a raczej zamanifestować swoją działalność artystyczną. Już od 22 czerwca wybrane obiekty przestrzeni miejskich Cieszyna zamienią się w galerie sztuki i sale koncertowe.
W najbliższy weekend nie będzie można narzekać na brak propozycji jak aktywnie spędzić najbliższe dni. W naszym zestawieniu polecamy kilka bardzo atrakcyjnych i widowiskowych wydarzeń.
Ostatni majowy weekend zapowiada się bardzo bogato pod względem wydarzeń kulturalnych, w których warto wziąć udział. Szczegóły tych najciekawszych znajdziecie w naszym cotygodniowym zestawieniu.
Zarząd Główny Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Republice Czeskiego wraz z Obwodem Cieszyńskim, Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" oraz Koło nr 6 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej zapraszają na X Dzień Tradycji i Stroju Regionalnego, który...
To już ostatnia szansa na tańsze wejściówki na festiwal muzyczny Colours of Ostrava 2015. Tylko do końca maja obowiązuje bowiem ostatnia pula czterodniowych karnetów w cenie 349 zł.
Rozmowa z Januszem Legoniem, dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic/Bez Hranic, który rozpoczyna się już 27 maja, o zmianach, jakie czeka ten festiwal i o kondycji życia teatralnego w Cieszynie.
Powoli tradycją stają się jesienne muzyczne niespodzianki serwowane przez Jerzego Tessara z Pate Media, który w zeszłym roku zorganizował m.in. koncert Artura Rojka w teatrze im. Adama Mickiewicza. Tym razem bohaterem muzycznej uczty będzie Kuba...
Pod względem rekreacyjno-sportowym, najbliższy weekend zdominowany zostanie przez imprezy przeznaczone dla biegaczy. Biegać będzie można m.in. w Cieszynie w ramach cotygodniowej inicjatywy Parkrun, a także w Brennej i Istebnej w ramach akcji "...
Noc Muzeów w Cieszynie, koncerty, spotkania i nowości kinowe. Najbliższy weekend nie zwalnia tempa w kwestii atrakcji, jakie czekają mieszkańców całego powiatu.
W najbliższy piątek, 22 maja o godz. 17.30 w teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, odbędzie się koncert Jerzego Połomskiego. Dla naszych Czytelników mamy ostatnie podwójne zaproszenie na ten koncert.
W najbliższą noc z piątku na sobotę, (z 22 na 23 maja) nieco dłużej niż zwykle, życiem tętnić będzie centrum Cieszyna. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia, w ramach którego muzea, ośrodki kultury i instytucje zapraszają do bezpłatnych...
W najbliższy weekend w Wiśle odbędzie się X Ogólnopolski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych.
reklama