, środa 28 stycznia 2015
Mimo iż za oknem typowo zimowa aura, gorące informacje nadsyłają organizatorzy 14. edycji festiwalu Colours of Ostrava. W ciągu ostatnich kilku dni poznaliśmy trzy kolejne gwiazdy muzycznego święta odbywającego się w Ostrawie Witkowicach.
Dramatyczną historię więźniów osadzonych w podobozie KL Auschwitz w Goleszowie i uratowanych przez Oskara Schindlera przedstawiają najnowsza publikacja i film dokumentalny przygotowane przez Pawła Stanieczka i Gustawa Szepke.
Organizatorzy Industriady czyli Święta Szlaku Zabytków Techniki potwierdzili termin tegorocznej edycji imprezy. Festiwal prezentujący dziedzictwo przemysłowe regionu odbędzie się w drugą sobotę czerwca tj. 13 czerwca.
W ramach zbliżającego się weekendu polecamy Waszej uwadze przede wszystkim premierowy pokaz filmu "Dopisani do Listy Schindlera" - dokumentu poświęconego podobozowi Auschwitz w Goleszowie.
Pod koniec marca br. w Cieszynie odbędą się międzynarodowe spotkania kuratorskie. To pierwsza odsłona projektu mającego na celu zainicjowanie głębszej współpracy wśród osób współtworzących obraz sztuki w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.
To już pewne - miasto Cieszyn otrzymało tytuł Europejskiego Miasta Reformacji. O decyzji Wspólnoty Ewangelickich Kościołów w Europie poinformował burmistrza Ryszarda Macurę sekretarz generalny WEKE, biskup Michael Bünker.
Jakie atrakcje sportowo-rekreacyjne czekają nas podczas zbliżającego się weekendu? Sprawdźcie nasze zestawienie.
Tylko jedno zwycięstwo dzieli hokeistów z Trzyńca od wyrównania rekordowej passy kolejnych ligowych wygranych.
Jakie wydarzenia kulturalne czekają nas w najbliższy weekend? Sprawdźcie nasze zestawienie.
W najbliższą sobotę na deskach Teatru CST, po raz drugi wystawione zostaną najnowsze Jasełka, z udziałem członków lokalnych grup artystycznych i stowarzyszeń, którzy połączyły swoje siły, by razem działać na rzecz wspólnego dobra. Dochód ze...
Za miesiąc na deskach teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, Tamara Arciuch, Bartosz Opania i Bartek Kasprzykowski, zaprezentują cieszyńskiej publiczności komedię: "Pod niemieckimi łóżkami". W naszym konkursie przygotowaliśmy dla Was dwa...
reklama