, czwartek 24 kwietnia 2014
Etno Chata Topolej - pensjonat, restauracja, etnowellness, ale przede wszystkim niesamowicie gościnne miejsce, do którego przyjeżdża się z przyjemnością i z ochotą wraca! Niepowtarzalną atmosferę tworzą tam sami właściciele, którzy mają niesamowity...
14 kwietnia w Cieszynie po raz kolejny odbyła się gala rozdania OskarUSiów, czyli nagród dla wykładowców Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie przyznawanych im przez studentów.
Retrospektywy Dušana Hanáka, Janusz Majewski i jednego z bardziej znanych cieszyniaków - Kurta Webera. Ekranizacje prozy Jaroslava Haška i Franza Kafki, cykle: "Biały mazur. Kino kobiet w polskiej kinematografii", "Wielka wojna 1914-1918" oraz "...
Mimo, iż najbliższy weekend skupiony będzie wokół Świąt Wielkanocnych to w naszym cotygodniowym przeglądzie wydarzeń sportowych znalazło się kilka pozycji, jak aktywnie spędzić weekend.
Wiadomości, Cieszyn, Sport, Wydarzenia - SM - 18 kwietnia 2014
Jak się okazuje również w okresie świątecznym nie brakuje propozycji jak spędzić weekend. Szczegóły Wielkanocnego weekendu znajdują się poniżej.
Od 16 kwietnia 2014 w Galerii Uniwersyteckiej przy ul. Bielskiej 62 w Cieszynie (budynek Uniwersytetu Śląskiego) można oglądać multimedialną wystawę "Vademecum" Małgorzaty Łuczyny.
Wiadomości, Cieszyn, Kultura, Wydarzenia - SM - 17 kwietnia 2014
"P-BOOKS" czyli "książki drukowane" (printed books) to tytuł wystawy, którą do 17 maja można oglądać w Galerii Przystanek Grafika cieszyńskiego Muzeum Drukarstwa przy ul. Głębokiej 50.
Wiadomości, Cieszyn, Kultura, Wydarzenia - SM - 17 kwietnia 2014
Ponad 200 smutnych, potłuczonych, zabandażowanych, a czasami nawet zakrwawionych misiów z kartką o treści "Nie bij mnie kochaj mnie", pojawiło się w środę 16 kwietnia w centrum Cieszyna.
W I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie sprofilowane klasy otrzymają odpowiednie patronaty instytucji badawczo-uniwersyteckich. Z tej inicjatywy skorzystają zarówno licealiści planujący studia na kierunkach ścisłych, jak i humanistycznych. -...
Zrób sobie naturalny tonik, poobserwuj ptaki, posadź rośliny. W terminie 14-18 kwietnia w Cieszynie odbędzie się druga edycja Tygodnia Ziemi.
Kolejny aktywny weekend przed nami. Wśród wielu atrakcji zbliżającego się weekendu warto wyróżnić Silesian Grand Prix 2014 czyli międzynarodowe zawody w curlingu, które po raz kolejny zawitają do Cieszyna.
Wiadomości, Cieszyn, Sport, Wydarzenia - SM - 11 kwietnia 2014
24. edycja Święta Trzech Braci odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie w dniach 13-15 czerwca. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? Kilka pytań o program oraz wizję tej imprezy zadaliśmy Cecylii Gasz-Płońskiej, dyrektorce Cieszyńskiego...
Wiadomości, Cieszyn, Kultura, Wydarzenia - SM - 11 kwietnia 2014
reklama