, wtorek 26 maja 2015
Rozmowa z Januszem Legoniem, dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic/Bez Hranic, który rozpoczyna się już 27 maja, o zmianach, jakie czeka ten festiwal i o kondycji życia teatralnego w Cieszynie.
Powoli tradycją stają się jesienne muzyczne niespodzianki serwowane przez Jerzego Tessara z Pate Media, który w zeszłym roku zorganizował m.in. koncert Artura Rojka w teatrze im. Adama Mickiewicza. Tym razem bohaterem muzycznej uczty będzie Kuba...
Pod względem rekreacyjno-sportowym, najbliższy weekend zdominowany zostanie przez imprezy przeznaczone dla biegaczy. Biegać będzie można m.in. w Cieszynie w ramach cotygodniowej inicjatywy Parkrun, a także w Brennej i Istebnej w ramach akcji "...
Noc Muzeów w Cieszynie, koncerty, spotkania i nowości kinowe. Najbliższy weekend nie zwalnia tempa w kwestii atrakcji, jakie czekają mieszkańców całego powiatu.
W najbliższy piątek, 22 maja o godz. 17.30 w teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, odbędzie się koncert Jerzego Połomskiego. Dla naszych Czytelników mamy ostatnie podwójne zaproszenie na ten koncert.
W najbliższą noc z piątku na sobotę, (z 22 na 23 maja) nieco dłużej niż zwykle, życiem tętnić będzie centrum Cieszyna. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia, w ramach którego muzea, ośrodki kultury i instytucje zapraszają do bezpłatnych...
W najbliższy weekend w Wiśle odbędzie się X Ogólnopolski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych.
W piątek, 15 maja Książnica Cieszyńska, wznawiając spotkania w cyklu "Cymelia i osobliwości", zaprezentowała Missale Vratislaviense, czyli najstarszy mszał wydrukowany w Polsce. Dzieło to, będące jedną z najcenniejszych polskich ksiąg liturgicznych...
Kolejny sportowo-rekreacyjny weekend przed nami. Jakie atrakcje czekają nas w ciągu najbliższych dni? Niewątpliwie jedną z najbardziej widowiskowych propozycji będą Mistrzostwa Europy w Motocrossie.
Kolejny majowy weekend zapowiada się niezwykle bogato pod względem różnorodności wydarzeń kulturalnych, jakie odbędą się w naszym regionie. Polecamy cotygodniowe zestawienie i zachęcamy do udziału.
Od piątku do niedzieli trwać będą intensywne prace przy tworzeniu miejskiego ogrodu, który powstanie na dziedzińcu cieszyńskiego Wzgórza Zamkowego.
Już jutro wystartują Cieszynalia, czyli wielkie święto cieszyńskich żaków. Organizatorzy imprezy przekonują, iż jest to wydarzenie skierowane zarówno do studentów, jak i mieszkańców Cieszyna.
reklama