, piątek 19 września 2014
Warsztaty, koncerty, spotkania autorskie, imprezy plenerowe, a może seans filmowy w kinie w Cieszynie lub Czeskim Cieszynie? Propozycji jak spędzić najbliższy weekend jest sporo.
Po koncercie Artura Rojka, który zainaugurował muzyczną jesień w Cieszynie, czas aby kolejni artyści wystąpili przed cieszyńską publicznością na deskach teatru im. Adama Mickiewicza. I tak, już 27 września Cieszyn odwiedzi słynna Piwnica Pod...
Zbliżające się obchody 100-lecia wymarszu Legionu Śląskiego z Cieszyna to nie tylko nobliwe apele i uroczyste sesje, ale także szereg nietypowych, artystycznych wydarzeń towarzyszących, których organizacją zajęły się m.in. Książnica Cieszyńska i...
W najbliższy czwartek i piątek, 18 i 19 września Szkoła Tańca PeDeBe ponownie opanuje teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, zamieniając wnętrza secesyjnego budynku w dziką dżunglę, w której ład i porządek wyznaczają odwieczne prawa przyrody.
Wiadomości, Cieszyn, Kultura, Wydarzenia - SM - 17 września 2014
W dniach od 26 do 28 września Bielsku-Białej odbędzie się jesienna edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Targów Technik Grzewczych. Podczas targów będzie można znaleźć m.in. odpowiedź na pytanie: Jak wybudować zdrowy dom i tanio go ogrzać?
W dniu 28.09.br. (niedziela) w godzinach 10:00-13:00 w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie, mieszczącej się przy al. J. Łyska 21, odbędzie się Maraton Zumba®Fitness po raz pierwszy z udziałem gościa specjalnego, którym będzie...
Wiadomości, Cieszyn, Sport, Wydarzenia - SM - 15 września 2014
W ostatni weekend września w liceum im. A. Osuchowskiego w Cieszynie wspólnie zaśpiewają Polacy i Czesi. Już od piątku 26 września ruszają bowiem warsztaty muzyczne "Śpiew bez granic".
Wypełniony po brzegi teatr, na scenie elementy stylizacji nawiązujące do muzyki disco, a w powietrzu przenikające dźwięki będące połączeniem charakterystycznego i znanego wszystkim głosu oraz najnowszych trendów muzycznych. Długo oczekiwany występ...
Wiadomości, Cieszyn, Kultura, Wydarzenia - SM - 13 września 2014
W trakcie drugiego weekendu wrześniowego, na terenie naszego powiatu odbywać się będzie kilka wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, w których warto wziąć czynny udział. Szczegóły w naszym cotygodniowym zestawieniu.
W czwartek, 11 września w Bielskim Centrum Kultury wystąpił Artur Rojek. Koncert promujący najnowszą płytę jednego z najbardziej cenionych muzyków w Polsce, pokazał jak wiele pracy i zaangażowania włożył Rojek w swój solowy projekt.
Rozpoczynające się w piątek 12 września rozgrywki hokejowej czeskiej Ekstraligi są dla zawodników z Trzyńca jubileuszowe. Wśród najlepszych zespołów Stalownicy będą rywalizować po raz 20. Na początek rywalem Trzyńczan będzie ekipa z Pardubic.
Drugi weekend września obfituje w wiele wydarzeń kulturalnych, które odbywają się na terenie całego powiatu cieszyńskiego. Szczegóły tych najciekawszych prezentujemy w naszym cotygodniowym zestawieniu.
reklama