, piątek 28 listopada 2014
Przedstawiamy kolejny przewodnik po tym co ciekawego w kulturze będzie się działo w najbliższy weekend. Wyjątkowo do zapowiedzi dołączyliśmy konkurs z biletami na sobotni koncert Ireny Santor w Bielskim Centrum Kultury.
Książnica Cieszyńska i wędryńskie Wydawnictwo Beskidy zapraszają na promocję zbioru reportaży Jarosława jot-Drużyckiego pt. "Hospicjum Zaolzie".
W pierwszym tygodniu od oficjalnie ogłoszonych wyników wyborów samorządowych odbywają się sesje inaugurujące pracę radnych miejskich i gminnych, powiatowych, a także Sejmiku Województwa Śląskiego.
Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu kibiców organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle postanowili wybudować nową, dodatkową trybunę z miejscami siedzącymi wokół skoczni im. Adama Małysza.
Już 2 grudnia o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy” w Cieszynie odbędzie się spotkanie wokół książki "Wujec. Związki przyjacielskie”, wywiadu-rzeki z Ludwiką Wujec i Michałem Sutowskim. Spotkanie poprowadzi Natalia Kałuża.
W zabytkowej kamienicy z 1912 roku została właśnie oddana do użytku ponad stuletnia winda, która przeszła gruntowny remont. To jedyna zabytkowa winda w Cieszynie, która jest sprawna.
Paranienormalni od 10 lat bawią publiczność w całym kraju. Pytani o sukces, sami nie wierzą, jak wiele udało im się osiągnąć i że ta przygoda trwa już okrągłą dekadę. - To nie sukces i wielki jubileusz - my po prostu cieszymy się tym, co udało nam...
W dniach 21-22 listopada obyła się 40. jubileuszowa edycja Rajdu Samochodowego - Cieszyńska Barbórka, podczas której rozegrana została 9. runda Rajdowego Pucharu Polski oraz Rajd Okręgowy w klasach: K2, K3, K4 oraz OPEN.
Jubileuszowy Rajd Cieszyńskiej Barbórki oraz długo oczekiwany mecz drużyny HC Oceláři Trzyniec na własnym lodzie - to nasze największe propozycje sportowe spędzenie weekendu.
Po trzech tygodniach przerwy rozgrywki hokejowej Ekstraligi wracają do trzynieckiej Werk Areny. Niedzielnym rywalem Stalowników będzie zespół Komety Brno, wicemistrzowskiej drużyny z poprzedniego sezonu.
Co będzie się działo w poszczególnych miejscowościach powiatu cieszyńskiego w najbliższy weekend?
Już w grudniu Fundacja Wskazówka z Cieszyna organizuje darmowe warsztaty dla wszystkich grup wiekowych. - Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o tym, jak kształtują się relacje międzyludzkie, o sposobach formułowania wypowiedzi, aktywnego...
reklama