, sobota 31 stycznia 2015
Jakie atrakcje sportowo-rekreacyjne czekają nas podczas zbliżającego się weekendu?
Jeśli nie macie jeszcze planów na najbliższy weekend, to zachęcamy do zapoznania się z naszym cotygodniowym zestawieniem najciekawszych wydarzeń kulturalnych w regionie.
Ogromne zainteresowanie wspólnym występem kabaretów Hrabi i Jurki w Cieszynie, spowodowało uruchomieniem dodatkowego spektaklu. Dzięki temu w ostatnim dniu lutego, znany i lubiany kabaret Hrabi pojawi się więc w trzech odsłonach. Pierwsza - "Bez...
Koncert Maćka Balcara promujący jego nową płytę Ruletka odbył się wczoraj w Gościńcu Zamkowym w Kończycach Małych. Dlaczego właśnie tu, na terenie Śląska Cieszyńskiego, odbyła się jej oficjalna premiera? Może dlatego, że klimat Gościńca jest mocno...
Mimo iż za oknem typowo zimowa aura, gorące informacje nadsyłają organizatorzy 14. edycji festiwalu Colours of Ostrava. W ciągu ostatnich kilku dni poznaliśmy trzy kolejne gwiazdy muzycznego święta odbywającego się w Ostrawie Witkowicach.
Dramatyczną historię więźniów osadzonych w podobozie KL Auschwitz w Goleszowie i uratowanych przez Oskara Schindlera przedstawiają najnowsza publikacja i film dokumentalny przygotowane przez Pawła Stanieczka i Gustawa Szepke.
Organizatorzy Industriady czyli Święta Szlaku Zabytków Techniki potwierdzili termin tegorocznej edycji imprezy. Festiwal prezentujący dziedzictwo przemysłowe regionu odbędzie się w drugą sobotę czerwca tj. 13 czerwca.
W ramach zbliżającego się weekendu polecamy Waszej uwadze przede wszystkim premierowy pokaz filmu "Dopisani do Listy Schindlera" - dokumentu poświęconego podobozowi Auschwitz w Goleszowie.
Pod koniec marca br. w Cieszynie odbędą się międzynarodowe spotkania kuratorskie. To pierwsza odsłona projektu mającego na celu zainicjowanie głębszej współpracy wśród osób współtworzących obraz sztuki w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.
To już pewne - miasto Cieszyn otrzymało tytuł Europejskiego Miasta Reformacji. O decyzji Wspólnoty Ewangelickich Kościołów w Europie poinformował burmistrza Ryszarda Macurę sekretarz generalny WEKE, biskup Michael Bünker.
Jakie atrakcje sportowo-rekreacyjne czekają nas podczas zbliżającego się weekendu? Sprawdźcie nasze zestawienie.
reklama