, poniedziałek 22 października 2018
Pokojowy Patrol – wolontariat pełen przygód

Pokojowy Patrol to wolontariusze, którzy przyjeżdżają na Festiwal Przystanek Woodstock i styczniowy Finał WOŚP, by pomagać przy organizacji tego pozytywnego zamieszania. Aby zostać członkiem Pokojowego Patrolu, wystarczy mieć ukończone 18 lat i przejście trzydniowego szkolenia. Podstawą tego szkolenia są zajęcia z pierwszej pomocy, ale także szereg zadań survivalowo-integracyjnych oraz kurs, po którym otrzymuje się uprawnienia służby informacyjnej na imprezach masowych. Odbycie tych szkoleń dokumentowane jest stosownymi certyfikatami.

- DR - 08 stycznia 2018 - 19:00
Polka kontra reszta świata

Można się ze mną zgodzić lub nie, ale uważam, że ice cross to jeden z najbardziej widowiskowych sportów na świecie. Naprawdę robi wrażenie. Zawodnicy, czy też zawodniczki ubrani w hokejowe stroje ścigają się na łyżwach po ogromnych lodowych torach. Wśród nich znajduje się jedna Polka, Emilia Łopińska, która od niedawna mieszka w Beskidach. Poniżej opowiada nam o tym, dlaczego tutaj zamieszkała, jakich sportów już spróbowała, a także zdradzi nam tajniki ice crossu.

- DR - 27 sierpnia 2017 - 12:00
MUR o Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie

3 listopada Międzygeneracyjny Uniwersytet Regionalny w Czeskim Cieszynie zorganizował comiesięczny wykład, tematem którego tym razem był najwybitniejszy twórca klasyczno-romantycznego stylu w muzyce. Czy człowiek z taką osobowością jest postrzegany jako geniusz, czy też już cierpiący na poważne zaburzenia, zastanawiał się prelegent Tomasz Piwko.

Kolejne spotkanie w książnicy cieszyńskiej

28 października książnica cieszyńska zaprosiła swoich stałych wielbicieli na kolejne spotkanie z cyklu “Cymelia i osobliwości”, na którym tym razem swoją wiedzą podzielił się sam dyrektor jednostki mgr Krzysztof Szelong.

- FJD - 31 października 2016 - 12:00
CO TYDZIYŃ PO NASZYMU: Stanyła kiśnia
"Gdo sie za swój jynzyk wstydzi takim niech sie każdy brzidzi".
Nagrody dla ludzi kultury

Po raz kolejny zostały przyznane nagrody im. Ks. Leopolda Jana Szersznika. Uroczystość uhonorowania laureatów odbyła się w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego.
W uroczystości uczestniczyli m.in. Posłowie na Sejm RP: Mirosława Nykiel, Jerzy Jachnik oraz Grzegorz Puda, oraz władze Powiatu Cieszyńskiego, radni, przedstawiciele samorządów gminnych i ośrodków kultury, a także laureaci nagrody z lat poprzednich.

- Patrycja Cichy Szept - 27 października 2016 - 14:00
Oświata tematem przewodnim XXIV sesji Rady Powiatu

Stan realizacji zadań i wyniki egzaminów maturalnych oraz zawodowych w roku szkolnym 2015/2016 były nowym tematem poruszonym podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Cieszyna, która odbyła się we wtorek, 25.10.br

- DR - 27 października 2016 - 9:00
Spotkanie w książnicy cieszyńskiej

Coś drgnęło z frekwencją w książnicy
21 września w książnicy cieszyńskiej odbyło się spotkanie z prof. Idzi Panicem Kierownikiem Zakładu Historii Średniowiecznej UŚ z okazji wydania jego najnowszej książki pt.:”Język mieszkańców Śląska Cieszyńskiego od średniowiecza do połowy XIX wieku”

30 lat temu otwarto księgarnię Logos
Zdjęcie główne
Tytuł zdjęcia głównego: 
Księgarnia LOGOS w Cieszynie, ul.Wyższa Brama 29 - 1983r.
Nadtytuł: 
30 lat temu otwarto księgarnię Logos

Księgarnię LOGOS otwarto w Cieszynie, przy ul. Wyższa Brama 29, dn. 04.06.1983 roku, w pięćsetną rocznicę urodzin reformatora Kościoła Marcina Lutra. Było to wydarzenie niezwykłe. Trwał jeszcze stan wojenny (dopiero co "zawieszony"), intensywnie przeciwdziałano wszelkim inicjatywom niezgodnym z obowiązującą ideologią marskistowską, a tu przy jednej z głównych ulic miasta zaczął funkcjonować sklep biblijny, w którym można było zawsze zaopatrzyć się w Pismo Święte i literaturę chrześcijańską Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Co więcej, księgarnia prowadziła wysyłkę pocztową. Tysiące Biblii i książek chrześcijańskich, w tym wiele książek dla dzieci i młodzieży, trafiało każdego miesiąca do miejscowości w całej Polsce, a także było szmuglowanych do Czechosłowacji, przez "wierzące mrówki".

- Anonim - 04 czerwca 2013 - 10:36
Negocjacje za zamkniętymi drzwiami
Zdjęcie główne
Tytuł zdjęcia głównego: 
Miejskie hale Targowe - budynek byłej Termiki
Nadtytuł: 
Negocjacje za zamkniętymi drzwiami

W dzisiejszym artykule skupię się na punkcie #6.6 porządku obrad XXIX sesji zwyczajnej Rady Miejskiej Cieszyna, czyli
wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości położonych przy ul. Stawowej 6 w Cieszynie

W moim osobistym odczuciu bardzo niepokojący punkt ostatniej sesji. Zarówno ze względu na wynik, jak i sam przebieg.

- naszcieszyn - 04 marca 2013 - 18:56
reklama