, wtorek 11 sierpnia 2020
Rynek: Podróż do "Planety Energii"
Ta niezwykła wizyta to nagroda za realizację najciekawszych lekcji o prądzie w VII edycji "Planety Energii" przez uczniów klasy III c oraz panie Martę Koplejewską i Monikę Lenartowicz z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych. fot: MK/MLDodaj do Facebook

Rynek: Podróż do "Planety Energii"

DR
Rynek: Podróż do "Planety Energii"


Rynek: Podróż do "Planety Energii"


Rynek: Podróż do "Planety Energii"

Dzisiaj, 15 maja na cieszyńskim Rynku zagościła ekipa "Planety Energii" wraz z mobilnym centrum nauki, które pozostanie w Cieszynie do 16 maja. Ta niezwykła wizyta to nagroda za realizację najciekawszych lekcji o prądzie w VII edycji "Planety Energii" przez uczniów klasy III c oraz panie Martę Koplejewską i Monikę Lenartowicz z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych.

Warunkiem udziału w programie było przeprowadzenie kreatywnych lekcji o prądzie. Panie z cieszyńskiej szkoły wykazały się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem. Dzieci miały okazję zbudować obwody elektryczne, baterie z owoców, konstruowały również peryskop, a także przeprowadzały doświadczenia z balonami. Lecz to tylko niektóre z pomysłów zrealizowanych przez uczniów.

- Na początku dzieci podchodziły do zajęć z rezerwą, ponieważ był to dla nich nieznany do tej pory sprzęt. Po pewnym czasie zaczęły uwielbać te zajęcia, nie mogły się już ich doczekać, chętnie wykonywały doświadczenia, same dopytywały się, co by się działo gdyby połączyć takie ciało z innym i czy przepłynie wtedy prąd - mówią sprawczynie całego zdarzenia, Marta Koplejewska i Monika Lenartowicz - Dzisiaj w mobilnym miasteczku już było szaleństwo, euforia i zachwyt. Wszystko im się bardzo podobało. Dzieci przechodząć przez stanowiska mówiły: to jest to co robiliśmy na lekcji, to już znamy - dodają.

Od 15:00 do 18:00 mobilne centrum nauki zostanie otwarte dla wszystkich chętnych. Wtedy też będzie można pomóc zwycięskiej szkole zdobyć dodatkową nagrodę. W miasteczku pojawi się sztafeta złożona z ośmiu rowerków, które zostaną podpięte do specjalnej baterii gromadzącej energię elektryczną, wyprodukowaną za pomocą siły mięśni uczestników. Mieszkańcy miasta, którzy wytworzą najwięcej energii przyczynią się do zdobycia multimedialnej tablicy z akcesoriami i oprogramowaniem dla Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych.

- Prosimy również o polubienia na Facebooku Planety Energii pod galerią zdjęć z Cieszyna. Dzięki temu mamy jeszcze możliwość uzyskania kolejnych pomocy dydaktycznych - podsumowują panie z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych.

Zapraszamy na Facebooka oraz cieszyński Rynek, ponieważ łączenie teorii z praktyką, poprzez liczne eksperymenty, doświadczenia, pokazy, interaktywne zabawy, czy quizy to najlepsza forma nauki. Dodatkowo możemy zrobić coś dobrego dla najmłodszych cieszyniaków.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama