, poniedziałek 22 października 2018
Halny dał się we znaki. Będzie wiało do wtorku!
Łowcy Burz Podbeskidzie informują, że silny wiatr ma wiać do wtorku do godzin południowych. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Halny dał się we znaki. Będzie wiało do wtorku!

red.
Synoptycy zapowiadali w Beskidzie Śląskim i Żywieckim silny wiatr na niedzielne popołudnie (10.12). Pomylili się tylko, co do prędkości wiatru. Początkowo wiatr miał wiać od 50 do 60 km/h. Jednak okazało się, że jest on dużo silniejszy niż się spodziewano. Jego prędkość wynosiła od 70 do 80 km/h., a w niektórych momentach nawet 137 km/h!

Ostatniej nocy strażacy mieli pełne ręce roboty. Halny wyrządził szkody w infrastrukturze telekomunikacyjnej, energetycznej, jak i w drzewostanie. Najwięcej interwencji było na terenach podgórskich. W naszym powiecie strażacy wyjeżdżali do 80 akcji, choć pojawiają się ciągle nowe zgłoszenia. Bez prądu zostało około 2 tys. gospodarstw. Naprawy linii energetycznych potrwają do godzin popołudniowych.

Łowcy Burz Podbeskidzie informują, że silny wiatr ma wiać do wtorku do godzin południowych.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A cóż to za twór: ...dużo bardziej silniejszy ... ?!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama