, poniedziałek 22 października 2018
Trzęsienie ziemi w okolicach Ostrawy
Epicentrum wstrząsu znajdowało się na głębokości 12 km w okolicach Hluczina między Ostrawą i Opawą. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Trzęsienie ziemi w okolicach Ostrawy

CS
Nad ranem w niedzielę 10 grudnia okolice Ostrawy na czeskim Śląsku nawiedziło trzęsienie ziemi. Epicentrum wstrząsu znajdowało się na głębokości 12 km w okolicach Hluczina między Ostrawą i Opawą.

Czescy sejsmolodzy oceniają siłę wstrząsu na 3,5 stopnia w skali Richtera, czyli jako stosunkowo silną. Trzęsienie ziemi miało charakter naturalny i nie było związane z górnictwem. Nie odnotowano szkód ani ofiar.Wstrząs był silny i krótki. Odczuwano go na całym śląskim obszarze nadgranicznym od Opavy do Karviny. Pierwsze relacje mówią, że kołysały się łóżka, brzęczało szkło na półkach i żaluzje w oknach, a na ścianach mieszkań pojawiły się włoskowate pęknięcia. Czescy sejsmografowie, lokalne władze i straż pożarna monitorują sytuację. Ostatnie trzęsienie ziemi w okolicy Ostrawy o podobnej sile wystąpiło w 1935 roku.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

okazuje sie, że było epicentrum w Polsce pow. wodzisławski. Zresztą w Polsce czuć było wyraźnie np. w Wodzisławiu Śląskim

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama