, wtorek 30 kwietnia 2024
Dzień Papieski w Skoczowie
Jan Paweł II podczas jednej z pielgrzymek do Polski odwiedzil skoczowską Kaplicówkę.  fot: ARC



Dodaj do Facebook

Dzień Papieski w Skoczowie

Dzień Papieski w Skoczowie

W tym dniu warto będzie również obejrzeć wystawę papieskich zdjęć, które są prezentowane w kościele. mat. pras.

Niezmiennie od 2001 roku obchodzony jest Dzień Papieża Jana Pawła II. Święto to ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przypada na 16 października. Z kolei w każdą niedzielę poprzedzającą to wydarzenie obchodzony jest Dzień Papieski.

Październik to miesiąc związany z Janem Pawłem II. W Skoczowie, w miejscu które odwiedził Papież, odbędą się główne obchody Dnia Papieskiego, jakie mają miejsce w regionie. Organizowane rokrocznie przez Stowarzyszenie Musica Sacra i Parafię św. ap. Piotra i Pawła uroczystości nie tylko upamiętniają to święto, ale przede wszystkim przypominają o zdarzeniach, jakie miały miejsce w Skoczowie siedemnaście lat temu.

Na ten dzień stowarzyszenie przygotowuje niezwykły koncert. W tym roku będzie absolutnie specjalny, bowiem 14 października, o godz. 20.00, w kościele św. ap. Piotra i Pawła w Skoczowie wystąpi z papieskim programem "Zespół proboszczów". Gościnnie kapłanom towarzyszyć będzie Grzegorz Górkiewicz z zespołu Skaldowie. Wcześniej, o godz. 19.15 odbędzie się specjalna Msza św. w intencji kanonizacji bł. Jana Pawła II. W tym dniu warto będzie również obejrzeć wystawę papieskich zdjęć, które są prezentowane w kościele.

Przypomnijmy, że w Skoczowie dzięki staraniom biskupa Tadeusza Rakoczego, ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej, znajdują się relikwie Jana Pawła II. Z Watykanu do Polski przywiózł je były sekretarz papieża kardynał Stanisław Dziwisz. Nasączony krwią błogosławionego fragment materiału otacza łaciński napis Ex Sanguine Beati Joannis Pauli II Papae (z krwi błogosławionego Jana Pawła II papieża).

W trakcie Dnia Papieskiego zbierane są pieniądze na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wielki szacunek dla poprzednika (ja-nek) za wspaniale ujety komentarz.

Drogi ja-nku (niezweryfikowany) - życie Cię zweryfikuje - to pewne.
P.S. W ostatnim wersie piszesz w liczbie mnogiej (czyżby rozdwojenie jaźni, czy też jego wysokość ?)

a co z dniem ŚWIĘTA RATOWNICTWA MEDYCZNEGO - TO NIE NA TOPIE , CZY TO NIE OŚWIATA , A I NIE BARBÓRKA !!!!!!!!! NAWET PAMIĘTAJĄ O DNIU KROWY CZY KOTA - BO TO BARDZIEJ LUDZKIE - TAK - ???????????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POZDRAWIAM !!!!!!!!!!!!!!!

9 kwietnia 2012, w poniedziałek wielkanocny, w kościele Piotra i Pawła w Skoczowie proboszcz Zuber z wikarym celebrowali mszę zamówioną przez bractwo Pięty i Platfusa oraz lokalne koło towarzystwa Toruńskie Pierniczki.
Na mszy przy dźwięku fanfar oskarżono uroczyście premiera RP Donalda Tuska o zdradę i zamordowanie prezydenta RP Kaczyńskiego oraz kilka pomniejszych zbrodni, po czym ksiądz pokropił sztandary PiS wodą święconą, jeszcze hojniej olał (ale już nie wodą...) dzieci przystępujące w tym dniu do chrztu wraz z ich rodzinami, a na koniec uroczyście wmurowano w ściany kościoła "pamiątkowa" tablicę powtarzająca owe haniebne oskarżenia.

Dziś jakby nigdy nic u Piotra i Pawła rozlegają się podpierane kulawo zawłaszczanym autorytetem JPII księże pienia,.

Nie można przechodzić obojętnie wobec skandalu publicznego rzucania w kościele najcięższych oskarżeń fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu, święcenia dnia świętego capstrzykiem politykierstwa i partyjniactwa, wzywania imienia Boga dla głoszenia kłamstw i obelg, plugawienia spektaklem nienawiści święta Zmartwychwstania i odkupienia przez Miłość.
Hańby skoczowskiego kościoła i moralnego upadku jego księży nie zapomnimy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama