, poniedziałek 6 lipca 2020
Dają drugie życie rowerom
Zajmują się ich naprawą, a później, gdy są już bezpieczne i nadają się do użytku, oddają je dzieciom i seniorom, dla których przejażdżka na dwóch kółkach jest bezcenna. fot: Rower To Power/FacebookDodaj do Facebook

Dają drugie życie rowerom

DR
Chłopcy z poprawczaka w Raciborzu naprawiają zepsute rowery i oddają je potrzebującym w domach dziecka lub w domach seniora. Niebawem, niepotrzebne czy częściowo niesprawne rowery mogą im oddać również mieszkańcy Cieszyna i okolic.

Macie rowery, których nie potrzebujecie? Takie, które wymagają drobnych napraw, z których powyrastały wasze dzieci, i potrzebują tylko nieco dopracowania? Właśnie takich rowerów szukają chłopcy z poprawczaka w Raciborzu – zajmują się ich naprawą, a później, gdy są już bezpieczne i nadają się do użytku, oddają je dzieciom i seniorom, dla których przejażdżka na dwóch kółkach jest bezcenna. Przydadzą im się również wszelkie części – wentyle, dętki czy linki hamulcowe.

Wszystko zaczęło się od małej akcji wśród znajomych osób, mieszkańców najbliższych okolic, teraz o tej inicjatywie słyszy się w różnych zakątkach Polski. Pora, by dowiedział się o niej również Śląsk Cieszyński i Podbeskidzie - Uwaga Podbeskidzie. Cieszyn, Dębowiec, Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice. Wybieramy się pozabierać Wam rowery. Proszę wpisywać, do kogo i gdzie podjechać. Odbiór w okolicach 20.06.2019 – czytamy na profilu Rower to Power na Facebooku. Profil można odwiedzić, klikając TUTAJ. Jeżeli jesteście zainteresowani oddaniem swojego roweru lub części, które mogą pomóc w przeprowadzeniu naprawy, skontaktujcie się z chłopakami za pomocą komentarza pod postem lub wiadomości prywatnej na Facebooku.

W dzisiejszej rzeczywistości, gdy bardzo szybko wyrzucamy rzeczy, które się psują, nie podejmujemy nawet prób, by je naprawić, bo przecież tak łatwo możemy dostać coś nowego, to bardzo potrzebna akcja. Warto przywracać rzeczom drugie życie, a przy tej okazji ucieszyć tym darem inną osobę. Niejednokrotnie moglibyśmy się przekonać, że tak naprawdę nie potrzebujemy nowego przedmiotu, a ten nieco odnowiony lub naprawiony, może nam służyć jeszcze przez długi czas. Zupełnie tak, jak dzieciakom i seniorom będą służyć przez wiele lat rowery podarowane przez różnych ludzi, a następnie solidnie wyremontowane przez chłopaków z raciborskiego poprawczaka.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama