, piątek 10 lipca 2020
Cieszyński milioner cudem ocalał z wypadku helikoptera
Tym helikopterem lecieli Zbigniew Juroszek, jego 16-letni syn i pilot. fot: Dorota KochmanDodaj do Facebook

Cieszyński milioner cudem ocalał z wypadku helikoptera

TWO, DOKA
Cieszyński milioner cudem ocalał z wypadku helikoptera

Pilot szczęśliwie posadził maszynę na ziemi. fot. Dorota Kochman


Cieszyński milioner cudem ocalał z wypadku helikoptera

Przyczyny awarii zbada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. fot. Marek Czerwiński


Cieszyński milioner cudem ocalał z wypadku helikoptera

Podczas lądowania maszyna śmigłem kosiła drzewa, zahaczyła też o zaparkowany na działce samochód i dach domu. fot. Marek Czerwiński


Cieszyński milioner cudem ocalał z wypadku helikoptera

W czwartek po południu śmigłowiec został wywieziony z Dzięgielowa. fot. Marek Czerwiński

Biznesmen Zbigniew Juroszek i jego 16-letni syn lecieli helikopterem, który awaryjnie lądował w Dzięgielowie — dowiedziała się Gazetacodzienna.pl.
— Obaj życie zawdzięczają świetnie wyszkolonemu pilotowi, który idealnie posadził śmigłowiec w ogrodzie, pomiędzy domem, drzewami i ogrodzeniem. To cud, że tylko jedna osoba, cieszyński biznesmen, jest ranna. Do tragedii brakowało naprawdę niewiele — słyszymy od osoby, która zna szczegóły wypadku. Policja oficjalnie nie potwierdza naszych informacji.

Gazetacodzienna.pl jako pierwsza pokazała zdjęcia z miejsca wypadku śmigłowca i opublikowała szeroką relację z miejsca zdarzenia. Przyczyna awarii helikoptera - eurocoptera colibri, jest jak na razie nieznana. Prywatny helikopter biznesmena pozostanie w Dzięgielowie do momentu przyjazdu na miejsce Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Komisja i prokurator już pracują na miejscu zdarzenia. Dokonują oględzin helikoptera i nietypowego lądowiska. — Badają, czy nie zostały naruszone przepisy w ruchu powietrznym i czy śmigłowiec był sprawny — mówi aspirant Jan Łysek, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

— Szczegółowe badania przeprowadzimy, jak śmigłowiec zostanie przewieziony do miejsca „garażowania”. Dlatego trudno na razie wskazać przyczynę awarii — powiedział Super-Nowej.pl Andrzej Pussak, zastępca przewodniczącego PKBWL.

Zbigniew Juroszek to właściciel cieszyńskiej firmy tekstylnej Atal. Na liście 100 najbogatszych Polaków „Wprost" sytuuje się na 63. pozycji z majątkiem przekraczającym 380 mln zł.

Juroszek, technik ekonomista, mieszkaniec Cieszyna, karierę w biznesie zaczynał w 1989 roku w branży tekstylno-odzieżowej. Zarobione pieniądze zainwestował w branży budowlanej, co w latach 1997-1998 przyniosło mu duże zyski. W 1999 roku kupił większościowy pakiet udziałów w Zakładach Bukmacherskich STS, które systematycznie rozbudowuje. Juroszek założył też budowlano-inwestycyjną spółkę akcyjną Atal.
Komentarze: (37)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

tak to bardzo istotna informacja....Gazetacodzienna.pl jako pierwsza pokazała zdjęcia z miejsca wypadku śmigłowca i opublikowała szeroką relację z miejsca zdarzenia. Jestem ciekaw w pogoni za sensacja i TYLKO U NAS do czego sie ktos posunie

i nowego smiglowca bo takim pogietym to nie wypada latac bedac na 63 miejscu.

Proponuję redakcji w wydarzeniach umieszczać
(na początek raz w tygodniu) informację o aktualnych cenach paliw na terenie Śląska Cieszyńskiego i Zaolziu. Zwiększy to na pewno oglądalność GZ. Ceny paliw i innych towarów będą rosł, bo Tusk nie chce obnizyć akcyzy. Można też pobierać opłaty ze stacji, które będą chciały się reklamować.

Proponuję się nie wypowiadać na forum jak nie masz pojęcia !! Tusk nie chce obniżyć akcyzy bo to nie ma nic wspólnego z cenami którą płacisz na stacji... PiSmatołki zawsze będą beczeć i siać zamęt... PO_zdrawiam ;)

taki mały OF Topic.. dlaczego basen nie jest otwarty w Cieszynie. czytałem kiedyś( chyba nawet tu) że ma być otwarty 1 czerwca. Czytałem też odpowiedź Burmistrza w tym temacie, ale nie zadowoliła mnie. Panie redaktorze może czas na artykuł o ojcu dyrektorze Zbigniewowi N. Chętnie podpowiem pare niewygodnych pytań do Pana Zbyszka..

Prosimy na temat...

a szkoda że jeszcze jego odresu nie podaliście bo reszte już wiemy!!!

Cóż za bufoniasty tytuł! Redakcja ćwiczy, żeby wieczorem nie napisać "Polacy nic się nie stało" tylko jakoś inaczej?

Jaki 16 lotni syn? On ma 21 lat. A po za tym nie macie ludzie co robić tylko cieszyć się z cudzej tragedii? O mało 3 osoby nie zginęły a wy się naśmiewacie. Wstydźcie się wszyscy!

widok auta z przodu, było, a nie ma...?
Dlaczego je zdjęto...?

dlaczego na taką wiadomość służby ratownicze mówią: "Pan sobie chyba żartuje..."

Zdjęcie wypadło przy dokonywaniu zmian na stronie. Już jest

Rozmawiano z naucznym świadkiem.
Pan Bronisław Wojnar , dwa domy dalej też widział zdarzenie

że żyją ! Dzięki Panu Bogu, że nie doszło do tragedii!

Ty już tam Boga do masdzyn nie mieszaj. POLSKA GOLA!!!

udawać sportwców

STRASZNY CUD !!

Kto udaje sportowców? Nazwiska?

dobrze ze tak sie skonczylo a nie gorzej. dobry pilot a jak ktos umie lepiej awaryjnie ladowac to moj gratulacje

skończyć...?

miernotę czy?

warto to wiedzieć!

Bogatemu to i byk się ocieli.

A ha. Mochery atakują. Powolutku

Wiem że źle skończe. Taki kraj. A ty nawet się nie przedstawiłeś miernoto.

Do poprzednika. Ręka, która bije, nie ma prawa skarżyć, że i ją boli bicie.

Fakt

:-)

Idiotyczny tytuł... nie ma żadnego cudu - pilot był dobrze wyszkolony po prostu nadawał sie do pilotowania maszyny i posadził ja awaryjnie. To jest jego zawód i fajnie że sie na tym zna co robi.

A czemu ten śmigłowiec nie wylądował na pobliskich pastwiskach? Czemu nie na pustej działce? I czemu akurat w ogrodzie dr Piątka? I czemu w dzisiejszym GZC jest wypowiedź p. dr Piątek, że to samolot jej przyjaciela? Przypadek?

Podobno biznesmen leży w szpitalu i ma złamany kręgosłup. Współczucia.

ROBERT trzymaj sie bedzie dobrze jest ok

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama