, wtorek 11 maja 2021
Autobus do ćwiczeń na Rynku
Aby wyjść naprzeciw potrzebom osób z dysfunkcją wzroku cieszyńskie ZGK postanowiło, iż w dniu 03.04 od godziny 10.00 na płycie rynku będzie podstawiony autobus, w którym osoby niewidome i niedowidzące będą mogły zapoznać się z rozmieszczeniem kasowników, na spokojnie poćwiczyć ich odnajdywanie oraz odbijanie karty. fot: cieszyn.plDodaj do Facebook

Autobus do ćwiczeń na Rynku

ICZ
O zmianach związanych z wprowadzeniem karty miejskiej w naszym mieście pisaliśmy już kilkakrotnie. Bilet elektroniczny wzbudza nadal wiele kontrowersji, najbardziej wśród osób niepełnosprawnych.

Szczególnie uciążliwe będzie odbijanie karty przez osoby niewidzące, bowiem żeby to móc zrobić, będą one musiały skorzystać z pomocy innych pasażerów lub odnaleźć kasownik, co wbrew pozorom nie będzie takie proste, a to ze względu na to iż autobusy różnią się od siebie i w związku z tym kasowniki również są rozmieszczone w różnych miejscach w zależności od rodzaju pojazdu.

Aby wyjść naprzeciw potrzebom osób z dysfunkcją wzroku cieszyńskie ZGK postanowiło, iż w dniu 03.04 od godziny 10.00 na płycie rynku będzie podstawiony autobus, w którym osoby niewidome i niedowidzące będą mogły zapoznać się z rozmieszczeniem kasowników, na spokojnie poćwiczyć ich odnajdywanie oraz odbijanie karty.

Członkowie Koła PZN z pewnością skorzystają z takiej okazji i będą starali się przyswoić sobie to niewątpliwie trudne wyzwanie, jakie nasze miasto postawiło przed nimi.

Warto by z tej okazji skorzystały również niezrzeszone w Cieszyńskim Kole osoby, które mają problem z prawidłowym widzeniem, na co dzień lub sporadycznie korzystające z usług komunikacji miejskiej. Ile osób skorzysta z możliwości obeznania się z tym, co już niedługo stanie się codziennością, zależy od tego do ilu zainteresowanych ta informacja dotrze, warto więc aby nasi czytelnicy przekazali ją tym, do których powinna ona trafić.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To się ZGK popisało delikatnością eksponowania niepełnosprawnych, swoją akcją pod oknami Szanownej Pani. Szkoda, że nie o 12:00 rozpoczną równo z hejnałem ( BY NIEWIDOMY USŁYSZAŁ). Czy to tak trudno zorganizować szkolenie np. na terenie Węzła Przesiadkowego, które ta spółka otrzymała w darze, zaraz wielka akcja pomocy "NA POKAZ " dla sprawnych inaczej. Tak na marginesie, gdzie podział się ZIELONY AUTOBUS i jak wypadły testy, TEŻ AKCJA NA POKAZ, by pokazać ,że Zarząd pracuje..

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama