, sobota 19 września 2020
Powiat: Nie zabraknie miejsc dla absolwentów klas ósmych
W sumie do szkół prowadzonych przez Powiat Cieszyński zakwalifikowało się ponad 1498 uczniów. Na ten moment planuje się utworzenie 52 oddziałów. fot: Starostwo Powiatowe CieszynDodaj do Facebook

Powiat: Nie zabraknie miejsc dla absolwentów klas ósmych

red.mat.pras.
W poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. zakończył się proces naboru kandydatów do szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński.

W sumie do szkół prowadzonych przez Powiat Cieszyński zakwalifikowało się ponad 1498 uczniów. Na ten moment planuje się utworzenie 52 oddziałów.

Po I turze naboru na nieprzydzielonych absolwentów szkół podstawowych, których jest tylko 24 (1,6%), czeka jeszcze 165 miejsc (11,46%).
Listy uczniów zakwalifikowanych po I etapie elektronicznego naboru są wywieszane w poszczególnych szkołach.

- 12 sierpnia, to bardzo ważna data dla procesu rekrutacyjnego, ponieważ w tym dniu zostaną opublikowane listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Po tym terminie następuje bardzo krótki czas, w którym uczniowie muszą zaakceptować wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostali przyjęci. Natomiast 19 sierpnia zostaną opublikowane listy nowo przyjętych uczniów do naszych szkół. Ta symulacja oraz rozdział miejsc w naszych placówkach oświatowych przebiegały bez większych problemów, podobnie jak w zeszłym roku, ponieważ po raz kolejny prowadziliśmy nabór w systemie elektronicznym, w ścisłej współpracy z dyrektorami naszych szkół. Odbyły się 4 tury symulacji. Po każdej turze wprowadzaliśmy do systemu modyfikacje- informuje Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego.

Podsumowując - wszystkie szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński, zapewniają miejsca w swoich placówkach wszystkim absolwentom szkół podstawowych z terenu powiatu cieszyńskiego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama