, niedziela 12 lipca 2020
Narodziny, zgony, rozwody w Strumieniu
Centrum Strumienia. fot: strumien.plDodaj do Facebook

Narodziny, zgony, rozwody w Strumieniu

JM
Ile urodziło się dzieci, jakie najczęściej nadawano im imiona, ile osób zmarło, ile zawarło związek małżeński, a ile rozwiodło się - Urząd Miejski w Strumieniu przedstawił statystykę.

Na dzień 31 grudnia 2013 roku w gminie Strumień zameldowanych było 12 733 osób, w tym 6 337 mężczyzn i 6 396 kobiet.
W porównaniu do ubiegłego roku przybyły 123 osoby. Wszystko dlatego, że wiele osób zdecydowało się zamieszkać, ponieważ różnica pomiędzy urodzeniami i zgonami wynosi 29 osób.

W ubiegłym roku urodziło się 156 dzieci (86 chłopców i 70 dziewczynek). To o czternaście mniej dzieci niż w 2012 roku. Najwięcej dzieci urodziło się w marcu - 18 dzieci, w kwietniu - 17 dzieci i w sierpniu - 16 dzieci, natomiast najmniej - w lutym - 7 dzieci oraz w listopadzie - 9 dzieci. Najpopularniejsze imiona męskie to: Jakub - 5 osób, Wojciech i Krzysztof - po 4 osoby. Rzadkie imiona to: Alan, Aron, Lammar, Leon, Stefan. Najpopularniejsze imiona żeńskie to: Julia - 6 osób, Amelia i Marta - po 4 osoby. Rzadkie to: Anika, Antonina i Liwia.

W roku 2013 zmarło 127 mieszkańców (74 mężczyzn i 53 kobiet). Najwięcej zgonów zanotowano w sierpniu - 17 osób oraz w lutym - 15 osób, natomiast najmniej zgonów było w kwietniu - 4 osoby oraz w czerwcu - 5 osób.

W roku ubiegłym mieszkańcy gminy Strumień zawarli 131 związków małżeńskich. W 57 przypadkach związek małżeński zawarli mężczyźni zameldowani w gminie, 49 - kobiety, natomiast 25 pary małżeńskie - oboje mieszkali w gminie. Najwięcej małżeństw zostało zawartych we wrześniu - 27 śluby, w sierpniu - 22 śluby i w czerwcu - 20 ślubów, natomiast najmniej w lutym i w marcu - po 1 ślubie oraz w listopadzie – 2 śluby. W ciągu roku zanotowano również 30 rozwodów.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

HA a ile rozwodów.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama