, poniedziałek 19 października 2020
Cieszyn: Koronawirus w DPS
Od początku epidemii koronawirusem w powiecie zakaziło się 1596 osób. W wyniku powikłań zmarło 42 pacjentów. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Koronawirus w DPS

UM
Epidemia koronawirusa od początku mocno doświadcza mieszkańców powiatu cieszyńskiego. W sobotę zakażenie stwierdzono w Domu Spokojnej Starości w Cieszynie. W kwarantannie pozostaje cały ośrodek. W powiecie kwarantannie poddanych jest 485 mieszkańców. Czy to oznacza, że zakwalifikujemy się do czerwonej strefy?

Informacja o zakażeniu koronawirusem w Domu Spokojnej Starości w Cieszynie wpłynęła do ratusza w sobotę rano. Jak przekazał lokalny sanepid, zakażony jest jeden z pracowników ośrodka. Izolacji poddano cały personel i wszystkich pensjonariuszy placówki.
Wszyscy pracownicy i pensjonariusze czekają na testy, które potwierdzą lub wykluczą obecność koronawirusa.

Od początku epidemii koronawirusem w powiecie zakaziło się 1596 osób. W wyniku powikłań zmarło 42 pacjentów.

Powiat cieszyński w "żółtej strefie"

Powiat cieszyński od dwóch tygodni jest także klasyfikowany jako „żółta srefa”. Oznacza to, że ze względu na liczbę zakażeń w tym regionie, wprowadzone są pewne obostrzenia.
Te dotyczą m.in. organizacji wesel, pogrzebów i innych uroczystości. W imprezach może brać udział maksymalnie do 100 osób. Restrykcje dotyczą też restauracji i kawiarni. Czy ostatnie wydarzenia zepchną nas na listę powiatów oznaczonych na czerwono?

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama