, piątek 3 lipca 2020
Akcja "Tankujesz.Przewijasz" rośnie w siłę
Od lewej: Natalia, Anna i Magdalena za swoimi dziećmi, mamy z Cieszyna walczące o przewijaki na stacjach benzynowych. fot: fotourbanek.plDodaj do Facebook

Akcja "Tankujesz.Przewijasz" rośnie w siłę

KATARZYNA KOCZWARA
Niebawem miną 3 miesiące, od kiedy 3 młode mamy z Cieszyna rozpoczęły ogólnopolską akcję "Tankujesz.Przewijasz". Portal gazetacodzienna.pl. jako pierwszy napisał o idei zamontowania przewijaków na stacjach benzynowych. Teraz sprawdzamy, jak inicjatywa się rozwija.

Od kilku tygodni nie ma dnia, żeby dziewczyny nie udzielały się medialnie, wciąż jednak nie mogą dotrzeć do koncernów paliwowych. - Uderzałyśmy do tych największych, odpowiedział nam tylko jeden i zapewnił, że przewijaki pojawią się na nowo powstałych stacjach. Co jest niewystarczające - przyznaje Natalia.

Niespodzianką jest odzew małych stacji benzynowych, należących do prywatnych właścicieli. Im bardziej zależy na tworzeniu miejsc przyjaznych młodym rodzicom i przy okazji promocji. - Odzywają się stacje z całej Polski, żeby wysyłać im naklejki z naszym logo, aby mogli zaznaczyć, że u nich można zatankować auto i przewinąć dziecko - wyjaśnia Magda.

Nie brakuje także konkretnych ofert. Informatyk z Małopolski, ojciec małych dzieci, zobowiązał się bezpłatnie pomóc. - Przygotowuje nam aplikację do GPS, gdzie będą zaznaczone stacje benzynowe z przewijakami i pomaga nam przygotować stronę internetową - mówi Natalia. Każdy może pomóc uatrakcyjnić aplikację dodając przyjazną stację. - Potrzebny jest nam adres stacji, przy jakiej trasie się ona znajduje, tak byśmy stację umieścić na mapie. Można przy okazji napisać, w jakim stanie był tam przewijak - zachęca Magda.

Dziewczyny liczą także na współpracę z właścicielem strony www.stacjebenzynowe.pl. Właśnie zostały partnerem serwisu. Będzie na nim można znaleźć informację o stacjach z przewijakami. W toku jest również druk naklejek zarówno do naklejania wewnątrz jak i na zewnątrz samochodu. Dziewczyny zapowiadają, że będę o sobie przypominać koncernom.

Przez te 3 miesiące Magda, Natalia i Ania zrobiły bardzo dużo. Na każdym kroku spotykają się z pozytywną reakcją rodziców i sympatyków akcji. Nie obyło się jednak bez zwątpienia. - Moment zwątpienia był, kiedy pojawiły się pierwsze negatywne komentarze, że mamy wyimaginowane problemy, że nam się nudzi, wymyślamy, że gdy przewijaki pojawią się na stacjach, to koszt benzyny będzie większy - wymienia Magda.

Dziewczyny jednak się nie poddają. Wsparcia udziela im Fundacja MaMa, dzięki której w warszawskim metrze pojawiły się przewijaki. Fundacja pomaga mamom z Cieszyna również merytorycznie i finansowo.

Osoby zainteresowane inicjatywą więcej mogą dowiedzieć się na profilu akcji i na stronie internetowej.

W ostatnim czasie problemem braku przewijaków na stacjach benzynowych zainteresowały się ogólnopolskie stacje telewizyjne. Materiał w tej sprawie pojawił się również w popularnym, porannym programie "Dzień Dobry TVN".

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama