, poniedziałek 29 kwietnia 2024
Street Bang Crew z Cieszyna: Młody obiecujący zespół taneczny
Gdy tańczą zapominają o problemach, skupiają się nad ruchem i emocjami.  fot: AK



Dodaj do Facebook

Street Bang Crew z Cieszyna: Młody obiecujący zespół taneczny

AK
Tańczą, bo kochają to robić i za cel obrali sobie, aby zachęcać do ruchu wszystkich ludzi. 5-cio osobowa grupa miłośników tańca spotkała się, by razem tworzyć i swoje emocje przekazywać ruchem.

- Trudno wymienić wszystkie zalety tańca. Dla każdego z nas jest formą rozrywki, przyjemnością, kontaktem z innym człowiekiem, relaksem, uczuciem spełnienia - przyznaje Dominik Węglarz, który przygodę z tańcem rozpoczął od nauki dancehall, i w nim, jak mówi czuje się najlepiej. - Taniec to osobny świat. Przychodząc tutaj, odrywamy się od wszystkich codziennych problemów. Jesteśmy też przyjaciółmi. Tworzymy taneczną rodzinę - przyznaje Sandra Sobel. - Nawet jeśli nie będę tego robić zawodowo, to będę to robić dla siebie. Taniec daje mi tyle szczęścia, łączy ludzi, uczy zaufania - mówi Ania Bogunia.

Grupa Street Bang Crew z Cieszyna powstała niedawno, bo 2 miesiące temu, ale każdy z jej członów z tańcem związany jest od dłuższego czasu. W skład grupy wchodzą: Dominik Węglarz, Ania Bogunia, Dawid Bawor, Natalia i Sandra Sobel: Młodzi ludzie, dla których taniec znaczy coś więcej niż tylko ruch przy muzyce.

W grupie Street Bang Crew tańczy również Dawid Bawor, który na co dzień pracuje jako instruktor tańca. - Tańczę od 8 lat. Zacząłem od tańca towarzyskiego. Nigdy nie przypuszczałem, że będę tańczyć, a co dopiero, że stanie się to sposobem na moje życie. To moja pasja i praca. Dzięki prowadzeniu zajęć z tańca, mogę przekazywać wiedzę, umiejętności innym - mówi i dodaje, że taniec zmienił jego życie i ważnym jest dla niego fakt, aby aktywizować ludzi, by również spróbowali oddać się tej pasji.

Podczas wakacji potrafili spędzać na treningach po 6 godzin dziennie. W roku szkolnym ich zajęcia odbywają się raz w tygodniu. - Mamy świadomość że w czymś uczestniczymy. Najbardziej jednak trzeba podkreślić zbawienny wpływ tańca na nasze samopoczucie. Podczas rytmicznych ruchów ciała uwalniają się coraz większe pokłady drzemiącej w nas energii, znika smutek, zmęczenie, znużenie, wraca radość życia - przyznaje Natalia Sobel. - Słuchając muzyki, już w głowie układają nam się kroki. Każdy z nas układa swoje, potem spotykamy się razem i łączymy wszystko w jeden układ - mówi Dominik.

Gdy tańczą, zapominają o problemach, skupiają się nad ruchem i emocjami. - Pragniemy namówić młodzież, żeby odeszła od komputerów, telewizora, dorosłych, aby na chwilę zostawili codzienne obowiązki i zaczęli tańczyć. To doskonała forma spędzania wolnego czasu.

- Spotykamy się z różnymi opiniami. Często słyszymy: "jak facet może tańczyć dancehall?", ale robimy swoje, czerpiąc radość, jaką to nam daje. Chcielibyśmy, aby ludzie choć spróbowali tańczyć. Nie powinni się wstydzić, bo w każdym wieku można bawić się muzyką - przyznaje Dominik.

Młodzi tancerze przygotowują się do specjalnych pokazów. Już wkrótce będzie można ich zobaczyć w Cieszynie. Są zdolni i chętni do pracy. Jeszcze będzie o nich głośno.

O ich działalności przeczytać można na portalu społecznościowym Facebook.com.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

najlepsiejsi :D

Pozytywni ludzie.

I LOV IT

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama