, poniedziałek 1 marca 2021
Sport na weekend: Kręciołek Samochodowy
IX edycja Kręciołka Samochodowego odbędzie się na parkingu "Pod Wałką" w Cieszynie (ul. Adolfa Bolko Kantora) o godz. 14.00. fot: Remigiusz CoraDodaj do Facebook

Sport na weekend: Kręciołek Samochodowy

SM
Jak aktywnie spędzić weekend? Poniżej zestawienie kilkudziesięciu wydarzeń sportowych, które w ciągu najbliższych dwóch dni odbywać się będą na terenie naszego powiatu. W sposób szczególny polecamy udział w IX edycji Kręciołka Samochodowego, który odbędzie się w sobotę, 31 maja o godz. 14.00 na parkingu "Pod Wałką" w Cieszynie.

31 maja

Otwarcie basenu w Strumieniu

Remont miejskiego kąpieliska w Strumieniu dotarł do końca! W sobotę, 31 maja o godz. 14.00 basen w Strumieniu zostanie oficjalnie otwarty zostanie. W wyniku generalnego remontu zmieniono m.in. wieżę do skoków, którą zastąpiły zjeżdżalnie, powstały również nowe atrakcje dla dorosłych oraz dzieci takie jak wodne masaże i huśtawka wodna, a wokół niecki basenu znalazło się miejsce dla kortu tenisowego. W dniu otwarcia wstęp na basen będzie bezpłatny.

IX Kręciołek Samochodowy w Cieszynie

Zespól Szkól Technicznych wraz z Automobilklubem cieszyńskim organizuje Kręciołek Samochodowy o Puchar Dyrektora ZST czyli pokaz umiejętności samochodowych połączonych z rywalizacją na czas. Głównym założeniem imprezy jest promocja aktywnych form spędzania czasu młodzieży. Kręciołek Samochodowy jest szkolną imprezą sportową o charakterze otwartym dla kierowców nie posiadających żadnych licencji sportów samochodowych, legitymujących się aktualnym pozwoleniem na prowadzenie samochodu oraz legitymacją szkolną lub studencką. Do imprezy należy się zgłaszać przez stronę www.kreciolek.zst.cieszyn.pl do dnia 30 maja 2014 roku. IX edycja Kręciołka Samochodowego odbędzie się na parkingu "Pod Wałką" w Cieszynie (ul. Adolfa Bolko Kantora) o godz. 14.00.

Międzynarodowe Zawody Pływackie w Cieszynie

Młodzieżowe Towarzystwo Pływackie "Delfin" zaprasza IV rundę - finałową Międzynarodowych Zawodów Pływackich "Sobota w Cieszynie". Zawody rozegrane zostaną w sobotę 31 maja o godz. 10.00 na krytej pływalni Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie (ul. Paderewskiego 9). Zawody będą relacjonowane na żywo na stronie www.megatiming.pl.

Zaproszenie na akcję społeczną w Bażanowicach

Może nie do sportu, ale na pewno do aktywności fizycznej zachęca Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Cieszynie. - W najbliższą sobotę, 31 maja od godziny 9.00, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na pole, by pomogli nam w pracach związanych z przygotowaniem terenu pod uprawę lawendy (wyznaczenie grządek) i jej sadzeniem. Zainteresowani proszeni są o zabranie ze sobą niezbędnych narzędzi ogrodniczych (grabie, kopaczka, rękawice ochronne). Warto dodać, że projekt ma charakter rozwojowy. Na wydzielonej przestrzeni, która ma kształt koła, planowana jest uprawa lawendy, a w późniejszym etapie również uprawa ziół, takich jak: mięta, bazylia, lubczyk, tymianek, pietruszka oraz rozmaryn - zachęca Rafał Guzowski, rzecznik PSOUU w Cieszynie. Tworzenie aromatycznego ogrodu lawendowego odbywać się będzie w ramach realizowanego projektu "Ogród ekologiczny dla dzieci niepełnosprawnych", na polu rolnym w Bażanowicach (nieopodal "Zameczku" i "Obory").

Amatorski Turniej Piłki Nożnej

W sobotę 31 maja o godz. 9.30 na boisku "Orlik" w Hażlachu rozegrany zostanie Amatorski Turniej Piłki Nożnej.

XI Europejski Turniej Oldbojów w Ustroniu

Miasto Ustroń, Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe "Siła" oraz Towarzystwo Kontaktów zagranicznych zapraszają na XI Europejski Turniej Oldbojów - Międzynarodowe Rozgrywki w Piłce Nożnej, który odbędzie się na stadionie KS "Kuźnia" (ul. Sportowa 5) w Ustroniu, w sobotę, 31 maja o godz. 10.00. Udział w zawodach potwierdziło 5 drużyn z Niemiec, Węgier i Polski. Wstęp wolny.

Dzięcieco-Młodzieżowe Zawody Wędkarskie

Towarzystwo Wędkarskie "Ton" zaprasza na dzieci i młodzież na ponadregionalne XVI Dzięcieco-Młodzieżowe Zawody Wędkarskie, które odbędą się w sobotę, 31 maja o godz. 15.00 na akwenie "Ton" w Goleszowie. Zawody rozegrane zostaną w trzech grupach wiekowych: młodzież do 12 lat, młodzież 13-16 lat, dzieci i młodzież niepełnosprawna do 16 lat.

Zawody Wędkarskie w Zebrzydowicach

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach zaprasza na Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się w sobotę, 31 maja o godz. 8.00 na stawie Młyńszczok. Szczegółowe informacje można uzyskać wchodząc na strony: www.zabikraj.pl oraz www.gok.zebrzydowice.pl, jak również pod dzwoniąc pod numer 32 469-33-34.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

 • godz. 8.00 - otwarcie zawodów,
 • godz. 8.30 - losowanie stanowisk,
 • godz. 9.00-11.00 - zawody,
 • godz. 11.30 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

  Enduro Trophy w Wiśle

  Enduro Trophy to najbardziej zakręcona seria zawodów enduro w kraju. II runda zawodów w kolarstwie górskim odbędzie się w Wiśle. Bazą zawodów będzie ośrodek "Pod Baranią" w Wiśle-Czarne. Start zaplanowany jest na godz. 9.00 z płyty rynku w Wiśle. Od godz. 7.30 w holu Domu Zdrojowego (pl. Hoffa 3) czynne będzie biuro zawodów. Szczegóły na stronie. www.endurotrophy.pl.

  Parkrun Cieszyn

  W najbliższą sobotę 31 maja o godz. 9.00 wzdłuż alejek Sport Parku, po raz kolejny pobiegną uczestnicy parkrun Cieszyn czyli biegu z pomiarem czasu. Aby rozpocząć przygodę z bieganiem w ramach parkrun należy dokonać bezpłatnej rejestracji, wydrukować nadany kod i przynieść go ze sobą na bieg. Dzięki rejestracji możliwe jest stałe monitorowanie swojej formy oraz postępów. Wyniki uzyskane w ramach każdego z biegów dostępne są w ramach tworzonego dla każdego uczestnika indywidualnego profilu.

  Cieszyńska trasa parkrun zlokalizowana jest SportParku po polskiej i czeskiej stronie granicy. Start umiejscowiony jest przy bramie na stadion miejski w Cieszynie, skąd uczestnicy pobiegną aleją Łyska w stronę mostu sportowego, przez który wbiegną do Czeskiego Cieszyna, dalej w prawo po łuku i wzdłuż rzeki Olzy biegną w kierunku Mostu Wolności. Przed Mostem Wolności biegacze nawrócą i pobiegną z powrotem wzdłuż rzeki Olzy aż do Parku Sikory, dalej ścieżką wokół Parku Sikory (wewnątrz parku), mijając restaurację "Sikorak" przy wyjściu i ponownie wbiegną na most sportowy w stronę Polski. Za mostem uczestnicy skręcą w prawo po łuku do ścieżki wzdłuż rzeki Olzy w stronę boiska "Pod Wałką". Za boiskiem w lewo, ścieżką wokół miejsca piknikowego, a następnie powrót tą samą trasą w kierunku mostu sportowego, dalej aleją Łyska, aż do mety, która podobnie jak start zlokalizowana będzie przy boisku miejskim.


  View Cieszyn parkrun in a larger map

  1 czerwca

  Turniej Judo Dzieci w Dębowcu

  Stowarzyszenie Sportowe "Dąb" Dębowiec oraz gmina Dębowiec zapraszają Turniej Judo Dzieci, który odbędzie się z okazji Dnia Dziecka. Obowiązywać będzie indywidualny system rozgrywek - walki rozgrywane będą na trzech matach oraz drużynowy. Czas walki: 2 minuty. Zawody odbędą się w hali gimnazjum w Dębowcu (ul. Szkolna 3).

  SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

 • godz. 9.00-10.00 - waga,
 • godz. 10.00-11.00 - losowanie,
 • godz. 11.00 - otwarcie zawodów oraz walki do zakończenia turnieju.

  Śląska Spartakiada Aktywnej Rehabilitacji

  Fundacja Aktywnej Rehabilitacji zaprasza na Śląską Spartakiadę Aktywnej Rehabilitacji, która odbędzie się w Wiśle, 1 czerwca w ośrodku sportowym PZSN START. Impreza skierowana jest do dzieci niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich z województwa śląskiego. Głównym celem imprezy jest promocja aktywności sportowej oraz integracja społeczna osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku. Uczestnicy wezmą udział w sześciu dyscyplinach sportowych (łucznictwo, boccia, tor przeszkód, sprint, sztafeta rodzinna, mini maraton). Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostaną medalami i pucharami. Konkurencje rozgrywane będą od godziny 10.00 do 15.00. Pod koniec zmagań sportowych planowane jest wspólne ognisko, tańce oraz animacja i zabawy. Szczegółowe informacje na temat zawodów można znaleźć na stronie www.far.org.pl.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama