, piątek 3 maja 2024
Piast Cieszyn liderem! Zobacz wyniki i komentarze kolejki
Kuźnia Ustroń (żółte stroje) i Beskid Skoczów (niebieskie) solidarnie wygrały swoje mecze. fot: PS

PIOTR SZTEFEK
Wisła zmazała plamę z ubiegłego tygodnia. W lidze okręgowej wygrywa Kuźnia i Beskid. W A-klasie zmiana lidera, na czubie cieszyński Piast - tak w skrócie prezentują się najważniejsze wydarzenia piłkarskie minionego weekendu.

Wisła po ubiegłotygodniowej porażce w Pszczynie 7:0 odbudowała zaufanie kibiców, pokonując GKS II Katowice 1:0. Skromne zwycięstwo dała bramka Adama Kozielskiego.

W lidze okręgowej solidarnie swoje pojedynki wygrały Beskid Skoczów i Kuźnia ustroń. Ten pierwszy miał trudniejsze zadanie, gdyż mierzył się z Koszarawą Żywiec, wiceliderem. Na szczęście podopieczni trenera Marcina Michalika wyszli obronną ręka i wygrali 2:1. Ciekawostka jest fakt, że sędzia pokazał w tym pojedynku aż 11 żółtych i dwie czerwone kartki.

Łatwiej miała Kuźnia, która grała z przedostatnią w tabeli Wilamowiczanką. Decydujące rozstrzygnięcie przyniosła akcja z minuty 79. Ustronianie wygrali 1:0. Z wyniku nie był zadowolony szkoleniowiec Kuźni Mateusz Żebrowski - Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słabsza, przede wszystkim premierowe 10. minut. Wówczas goście mieli okazje. Po przerwie zagraliśmy lepiej. Cieszymy się ze zwycięstwa - mówił.

Na wyjeździe przegrała jedenastka z Pruchnej. Minimalna porażka w Bestwinie 2:1, należy zakwalifikować jako wypadek przy pracy. W Puńcowie miejscowe Tempo zremisowało 3:3 z Cukrownikiem Chybie. Warto odnotować, że hat-tricka w szeregach gospodarzy ustrzelił Tomasz Morys. Remis tylko, że bezbramkowy przywiózł z Kobiernic Morcinek Kaczyce.

Na boiskach A-klasy doszło do zmiany lidera. Potknięcie Strażaka Pielgrzymowice (niespodziewana porażka z LKS Pogórze 0:2) wykorzystał Piast Cieszyn. Podpieczni Michała Kurzei pokonali w niedzielne popołudnie, w hicie kolejki Błyskawicę Kończyce Wielkie 2:1. Sam szkoleniowiec był bardzo zadowolony z wyniku.

- W końcu udało nam się wskoczyć na pierwsze miejsce - mówił Kurzeja. - Zdobylismy ważne punkty na bardzo trudnym terenie. To chyba moja pierwsza wygrana w ogóle w Kończycach - zaznaczał.

Trener Błyskawicy Dariusz Kłoda niepowodzenie w starciu z cieszynianami dopatruje się w braku doświadczenia. – Po pierwszej połowie mogliśmy prowadzić 2:0, gdybyśmy mieli więcej doświadczenia to z pewnością tak by było. Cieszy zaangażowanie jakie w ten mecz włożyli moi piłkarze - mówił.

Zgodnie z planem wygrał Goleszów z Victorią Hażlach 4:0. Kolejną wpadkę zalicza Błyskawica Drogomyśl. Tym razem przegrała z Wisłą Strumień 0:1. W bardzo emocjonujących derbach beniaminek z Kończyc Małych zremisował ze Spójną Zebrzydowice 1:1.