, środa 8 lipca 2020
Żabi kraj tworzy Gminne Kompleksy Tras Nordic Walking
W Dębowcu pojawiły się już oznaczenia przyszłych ścieżek nordic walking. fot: Katarzyna SiewkoDodaj do Facebook

Żabi kraj tworzy Gminne Kompleksy Tras Nordic Walking

KATARZYNA SIEWKO
Lokalna Grupa Rybacka "Żabi Kraj" czyli stowarzyszenie powołane w celu działania na rzecz środowisk lokalnych od lat połączonych z rybactwem w porozumieniu z małopolską "Doliną karpia" stworzy kompleksy tras nordic walking na terenie siedmiu gmin.

Jest to działanie w ramach projektu wspierającego działanie międzyregionalne, wskutek czego kilka powiatowych gmin - Chybie, Dębowiec, Skoczów, Strumień oraz Zebrzydowice będzie mogło poszczycić się profesjonalnie przygotowanymi Gminnymi Kompleksami Tras Nordic Walking (GKTNW).

Projekt jest obecnie w trakcie realizacji, o czym mogły przekonać się niektóre gminy. W Dębowcu pojawiły się już oznaczenia przyszłych ścieżek nordic walking. Biegną one w pobliżu stawów, co ma na celu propagowanie i rozpowszechnianie piękna miejscowości położonych nad słodkimi wodami.

Barbara Donocik, kierownik biura Żabiego Kraju informuje, że trasy w jednym GKTNW wyniosą blisko 30 km i będą wydzielone pod względem stopnia trudności: trasa zielona (ok. 5 km), czerwona (ok. 10 km), czarna (ok. 15 km). Ponadto trasy będą profesjonalnie oznakowane - poza standardowymi oznaczeniami na pniach drzew, na każdą z tras będzie przypadać jedna jednostronna tablica ukazująca dokładny przebieg trasy. Mało tego, w GKTNW zamontowane zostaną urządzenia sportowe typu biegacz, orbitrek oraz wioślarz. Cała operacja zostanie objęta certyfikatem Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

Efekt końcowy będzie można zobaczyć wiosną przyszłego roku, wtedy też odbędzie się inauguracyjny marsz nowymi trasami. Oznacza to, że najbliższy sezon zapowiada się dla mieszkańców bardzo aktywnie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama