, środa 26 luty 2020
Kompleks rekreacyjno-sportowy w Czeskim Cieszynie nagrodzony!
Budowa kompleksu sportowego Frydecka, wymagała inwestycji w wysokości 80 mln. koron, z czego 66 mln zostało pozyskanych z RPO. fot. mat. pras. Dodaj do Facebook

Kompleks rekreacyjno-sportowy w Czeskim Cieszynie nagrodzony!

STEFAN MAŃKA, mat. pras.
W poniedziałek, 13 czerwca, w Ostrawie ogłoszono wyniki konkursu na najlepszą \"Budowę Regionu Morawsko-Śląskiego 2010\". Nagrody przyznane zostały w kilku kategoriach, w tym nagroda internautów. Zdobył ją kompleks rekreacyjno-sportowy Frydecka z Czeskiego Cieszyna.
Jak mówią organizatorzy konkursu, głównym celem imprezy jest wypromowanie wysokiej jakości projektów i budynków, przybliżenie prac budowlanych oraz sylwetek ich twórców.

Do Ostrawy na galę wręczenia nagród władze Czeskiego Cieszyna jechały z wielką nadzieją na sukces. - Kompleks Sportowy Frydecka jest bardzo ważny z punktu widzenia użyteczności publicznej. Dlatego właśnie otrzymaliśmy nagrodę społeczeństwa (internautów). Mieszkańcy dostrzegają korzyści płynące z tego projektu, widząc jak dzięki niemu zmieniła się jakość ich życia w mieście - mówi Stanisław Folwarczny, zastępca burmistrza Czeskiego Cieszyna.

Nowoczesny kompleks sportowy przy ulicy Frydeckiej, został otwarty w sierpniu ubiegłego roku, w wyniku realizacji projektu dofinansowanego z Regionalnego Projektu Operacyjnego (RPO). Na czterech hektarach kompleksu sportowo-rekreacyjnego znajduje się boisko do piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki, bieżnia lekkoatletyczna, korty tenisowe, skatepark, ścianka wspinaczkowa, tory do bike crossu, jazdy na łyżworolkach oraz plac zabaw. Kompleks powstał w miejscu zrujnowanego stadionu z lat 50. XX wieku. Całość została ogrodzona oraz w pełni oświetlona. Na terenie ośrodka znajduje się również parking, budynek szatni oraz zaplecze techniczne.

Od samego początku obiekt służy drużynom sportowym, uczniom szkół podstawowych i średnich oraz mieszkańcom miasta. Na jego terenie organizowane są ponadregionalne imprezy sportowe, w tym m.in. Mistrzostwa Czech w Skateboardingu oraz regionalne zawody strażackie. W sezonie letnim teren kompleksu czynny jest codziennie od godziny 7.00 do 21.00 i co najważniejsze, udostępniany jest bezpłatnie.

Budowa kompleksu sportowego Frydecka wymagała inwestycji w wysokości 80 mln koron, z czego 66 mln zostało pozyskanych z RPO. - Jest to największy europejski wkład do infrastruktury sportu i rekreacji w miastach do 50 tysięcy mieszkańców - mówi David Sventek, dyrektor Biura Rady Regionalnej Województwa Morawsko-Śląskiego.

Partnerami konkursu "Budowa Regionu Morawsko-Śląskiego 2010" są Stowarzyszenie Przedsiębiorców Budowlanych w Republice Czeskiej, Czeska Izba Uprawnionych Inżynierów i Techników Budownictwa, Kraj Morawsko-Śląski oraz Stowarzyszenie Architektów.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Mamy jeszcze Akłapark Przy SP 4

To prawda ze pod wzgledem upowszechniania obiektow sportowych to polska czesc Cieszyna jest daleko w tyle za Cz. Cieszynem , tylko dlaczego bo obiektow tez nam nie brakuje a frekwencja marna , wielu naszych mieszkancow jezdzi do Cz. Cieszyna - cos w tym jest i czas sie zastanowic nad organizacja sportu masowego w naszym miescie ...!!! TO DO RADNYCH !!!

i rasowego menedżera klasy "zero w garniturze" Z. Niżnikiewicza:)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama