Beskid gromi. Kuźnia punktuje. Zobacz wyniki i komentarze kolejki
LKS 99 Pruchna pokonał GKS Morcinek Kaczyce 4:1.  fot: Piotr Sztefek

PIOTR SZTEFEK
To był w miarę udany weekend dla naszych zespołów występujących w lidze okręgowej. Na uwagę zasługiwały dwa pojedynki derbowe: Beskidu Skoczów z Tempem Puńców i zespołu LKS Pruchna z Morcinkiem Kaczyce. W IV lidze w końcu przełamała się Wisła.

Piłkarze Mirosława Szymury, po trzech remisach i dwóch porażkach w końcu odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo na boiskach IV ligi. W Wiśle pokonali jeden z najsłabszych zespołów w stawce – AKS Mikołów 5:1.

BESKID NA SZÓSTKĘ!

W lidze okręgowej powoli krystalizuje się czołówka, wśród najlepszych zespołów „okręgówki” jest także Beskid Skoczów (4 miejsce), który w sobotę rozgromił Tempo Puńców 6:1. Zdobyczą bramkową szczególnie zadowolony był trener Beskidu Marcin Michalik

- Wynik wysoki, w końcu odbiliśmy sobie porażkę z Porąbką. Spotkanie ułożyło się po naszej myśli, dwie szybko strzelone bramki na pewno nam pomogły, a potem to już poszło – zaznaczył szkoleniowiec.

- Musimy przełknąć gorzką pigułkę – powiedział Marek Bakun opiekun Tempa Puńców. - Do pierwszej bramki mecz był wyrównany. Potem stracone dwa gole, w dwie minuty ustawiły mecz. Niestety nadal mamy problem z napastnikami i przede wszystkim nad tym problemem musimy się szczególnie pochylić – dodał.

PROGRES KUŹNI I CUKROWNIKA

Drugą wygraną w sezonie zanotowała ustrońska Kuźnia. Z meczu w Bestwinie piłkarze spod Równicy przywieźli cenne trzy punkty. Jedyną bramkę meczu w 57 minucie gry zdobył Rafał Podżorski.

Cenne punkty zdobył na wyjeździe także Cukrownik Chybie. Podopieczni Andrzeja Myśliwca pokonali spadkowicza IV ligi MRKS Czechowice-Dziedzice 2:1. Co ciekawe, wszystkie trafienia wpadły w pierwszej odsłonie.

W pojedynku derbowym beniaminka LKS Pruchna z Morcinkiem Kaczyce nie wstanie było wskazać zdecydowanego faworyta. Boisko zweryfikowało wszystko i po 90 minutach cieszyć z wygranej 4:1 mogli się gospodarze. Po pierwszej połowie Pruchna prowadziła już 3:0, po zmianie stron Rafał Adamek wlał nadzieje w serca kibiców z Kaczyc i swoim braciom-ligowcom Kamilowi i Marcelowi, którzy obserwowali pojedynek z trybun. Lecz ostateczny cios należał do gospodarzy, którzy zasłużenie zgarnęłi 3 punkty.

- Jestem zadowolony ze skuteczności pod bramką przeciwnika – mówił trener Pruchnej Marcin Bednarek. - U siebie trudno nas pokonać. Staramy się grać piłką, a nie kopać do przodu – mówił zadowolony Bednarek.

- Mecz był bardzo emocjonujący, po stracie bramki musieliśmy się otworzyć. To jest futbol trzeba umieć wygrywać i przegrywać – podsumował krótko Ireneusz Gabrysiak szkoleniowiec Kaczyc.

A-KLASA: STRAŻAK NA CZELE. ZAWODZI PIAST

W a-klasie trwa zwycięski marsz Strażaka Pielgrzymowice, który po wygranej 4:1 z Beskidem Brenną rozsiadł się na fotelu lidera. Na plus należy ocenić także występ Błyskawicy Kończyce Wielkie w pojedynku z jej imienniczką z Drogomyśla. Goście wywieźli 3 punkty z trudnego terenu.

Zawodzi Piast Cieszyn po ubiegłotygodniowej porażce z Wisłą Strumień tym razem przegrał u siebie z Istebną 2:1. W tym pojedynku raził brak skuteczności w ofensywie cieszynian, którzy na potęgę marnowali dogodne okazje.

Spójnia Zebrzydowice pokonała Victorię Hażlach 3:0, LKS Goleszów Pogórze 2:1. A Wisła Strumień – spadkowicz z ligi okręgowej – zremisował bezbramkowo z beniaminkiem z Kończyc Małych.