, poniedziałek 24 luty 2020
Sylwetki kandydatów na burmistrza
Poniżej, w kolejności alfabetycznej, prezentujemy krótkie sylwetki przygotowane przez samych kandydatów.  fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Sylwetki kandydatów na burmistrza

DR
Już dzisiaj (5.10) odbędzie się debata przedwyborcza, w której wezmą udział wszyscy kandydaci na burmistrza miasta Cieszyna. Spotkanie odbędzie się w Sali Lustrzanej Kamienicy Konczakowskich (wejście od ul. Szersznika) o godz. 17:00. O fotel burmistrza ubiega się w tegorocznych wyborach pięciu kandydatów. Poniżej, w kolejności alfabetycznej, prezentujemy krótkie sylwetki przygotowane przez samych kandydatów.

Czesław Gluza - kandydat na Burmistrza Cieszyna - człowiek samorządu - starosta cieszyński (starosta roku 2011 woj. Śląskiego – plebiscyt „EURO-POWIAT”) - poseł na sejm RP - bezpartyjny - wieloletni członek Zarządu Powiatowego ZOSP RP, druh z ponad 25-letnim stażem - absolwent socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego W czasie sprawowania urzędu Starosty Cieszyńskiego pozyskał środki z funduszy zewnętrznych na drogi, szpitale, termomodernizację i wiele innych działań związanych z infrastrukturą.

Krzysztof Herok - Urodzony 17 sierpnia 1973 r. w Cieszynie. Ojciec dwóch synów. Czynny instruktor Związku Harcerstwa Polskiego, odznaczony srebrną i złotą odznaką za Zasługi dla Chorągwi Śląskiej ZHP. Członek Macierzy Ziemi Cieszyńskiej oraz Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Cieszynie. Zaangażowany w profilaktyczne projekty musicalowe szkoły tańca Pe De Be Izabeli Tymich. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na kierunku etnologia, studia podyplomowe z zarządzania w ochronie zdrowia. Na ukończeniu studia podyplomowe na kierunku Master of Business Administration oraz EY Academy of Business. Dyrektor ds. administracyjno-finansowych Śląskiego Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. J. Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o. Od 2010 roku radny Rady Miejskiej Cieszyna, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej i członek Komisji Finansów obecnej kadencji.

Ryszard Macura - Burmistrz Cieszyna, wiceprezes Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej. Prawnik i teolog z wykształcenia, ale również jako absolwent cieszyńskiego „Mechana” technik elektryk. Posiada doświadczenie w pracy jako radny powiatu cieszyńskiego, nauczyciel, dyrektor, członek rady nadzorczej. Funkcje społeczne pełni od wielu lat – najpierw w drużynie harcerskiej, później jako organizator obozów, prezes stowarzyszenia, autor i redaktor publikacji … . Od 24 lat szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów.

Gabriela Staszkiewicz – mam 45 lat i od urodzenia mieszkam w Cieszynie. Jestem szczęśliwą żoną i matką dwóch córek Magdaleny i Agaty. Z wykształcenia jestem inżynierem chemikiem, skończyłam Politechnikę Śląską w Gliwicach oraz studia podyplomowe Public Relations na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od 21 lat pracuję w PPG Cieszyn S.A. W trakcie kariery zawodowej pełniłam różne funkcje - obecnie Menedżera ds. Doskonalenia Procesów. Jestem prezesem stowarzyszenia Cieszyński Ruch Społeczny, członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, Koła Gospodyń Wiejskich „Cieszynianka” i Rady Rodziców w LOTE. Lubię dobre filmy, jazdę na nartach i zwiedzanie ciekawych miejsc.

Joanna Wowrzeczka - Cieszynianka, artystka (dr 2008) i socjolożka (dr 2004), wykładowczyni akademicka, redaktorka, działaczka społeczna, pielęgniarka. Współzałożycielka Galerii Szara i Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. Od 1999 związana z Uniwersytetem Śląskim. Zaangażowana w każdą sprawę w Cieszynie, gdzie pojawiała się niesprawiedliwość społeczna, od lat kształtująca politykę współpracy, pracy zespołowej jako najlepszego narzędzia poprawy przestrzeni publicznej. Działająca na rzecz śródmieścia i jego rewitalizacji za pomocą kultury i edukacji. Orędowniczka pracy u podstaw.

Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kandydaci widać mocno boją się składać obietnic konkretnych. Asia dobrze sobie radzi w kampanii ale na debacie zbyt często padło stwierdzenie, że czegoś nie wie. Niepotrzebnie. Burzy to jej polityczny wizerunek. Ta kampania dość dziwna jest w ogóle. Mało mówi się o konkretnych. A jeśli już to tak by nikt nie mógł później niczego wywlec. Szkoda. Pozostaje znów trudny wybór. Wybór między niczym. Nam się wydaje, i chcemy wierzyć w uporządkowanie i przewietrzenie ratusza ale chyba nie jesteśmy na to gotowi. Każdy z nich wejdzie w układ jakiś i nic z tym nie będzie umiał zrobić. A jak któryś z nich mądry jest niech na doradcę weźmie Makowską. Ona tam najlepiej wie gdzie trza posprzątać. Możemy tylko gdybac sobie co by było i jak to może być. A co będzie czas pokaże. Dzisiaj nie przekonuje mnie nikt.

Czyli dla dobrego wizerunku w kampanii należy oczywiście ściemniać, gdy się czegoś nie ogarnia. Jednak dalej w poście jest narzekanie, że mamy mało konkretów.
Bywają czasem myśli tak głębokie, że pogrążają autora.

poseł na sejm RP - bezpartyjny, czyli samo sedno polityka. Wszyscy są bezpartyjni a członkowie poszczególnych partii to Yeti, o których wszyscy słyszeli ale nikt ich nie widział.

Świat według Ryszarda (zweryfikowany)
"K L E R"

Wymienieni to KLER, nie wiedziałem.

"Asia patrzy tęsknie w stronę Czechów. Bo u nich wszystko ciut lepiej hula. Kościół nie wtrąca się do państwa, kobiety nie muszą usuwać ciąż w podziemiu"
"Asia nigdy w takich sytuacjach nie mówi, że Krytyka Polityczna to lewica. Najpierw, że to ruch. Potem, że intelektualny. Na końcu, że lewicowy."
"Och, zmienić świat - łatwo powiedzieć. Nadzieja w studentach. Joanna sprząta z nimi żydowski cmentarz, urządza debatę o antysemityzmie na podstawie książki Joanny Tokarskiej-Bakir."

Na końcu, że lewicowy, chyba raczej lewacki.

Lewacki to jesteś Ty, Donek- naprawdę nie potrafisz odróżnić lewicowy od lewacki? Wystarczy, że ktoś opowie się za większymi prawami do decydowania os obie, o wolnym wyborze, od razu jest lewacki. Jednak Donek, chętnie korzystasz z tej "lewackiej" wolności, prawda?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama