, poniedziałek 29 kwietnia 2024
Ruszyły badania ankietowe nt. cieszyńskiej oświaty
Twórcy ankiety chcą dowiedzieć się m.in. dlaczego rodzice (prawni opiekunowie) wybrali daną placówkę dla swojego dziecka i jak ją oceniają. fot: ARC SPOT



Dodaj do Facebook

Ruszyły badania ankietowe nt. cieszyńskiej oświaty

JM
Trwają prace nad projektem "Strategii Rozwoju Oświaty w Cieszynie do roku 2020". Burmistrz miasta wraz z moderatorem prac FRDL Małopolskim Instytutem Samorządu Terytorialnego i Administracji zaprasza wszystkich mieszkańców do włączenia się w proces dyskusji na temat kierunków rozwoju oświaty nad Olzą.

W tym celu przygotowana została specjalna ankieta. - Bez Państwa odpowiedzi nie będzie możliwa jasna i syntetyczna ocena stanu cieszyńskiej oświaty, a tym samym planowanie jej rozwoju. Prosimy Państwa o poświęcenie chwili swojego cennego czasu na uważne przeczytanie pytań i udzielenie wyczerpujących odpowiedzi - zachęcają urzędnicy.

Twórcy ankiety chcą dowiedzieć się m.in. dlaczego rodzice (prawni opiekunowie) wybrali daną placówkę dla swojego dziecka i jak ją oceniają, jakie według nich są największe atuty i słabości oświaty w Cieszynie, a także co powinno być priorytetem dla władz lokalnych w zakresie rozwoju oświaty w Cieszynie.

Przygotowano dwa rodzaje kwestionariuszy: dla rodziców uczniów cieszyńskich placówek oświatowych oraz wszystkich innych zainteresowanych oświatą w Cieszynie, a nie mających uczących się dzieci. Oba kwestionariusze można wypełnić na dwa sposoby: wypełnić w wersji elektronicznej i przesłać na adres e-mail: srm2@um.cieszyn.pl lub wydrukować i wypełnić w wersji papierowej, a później przesłać na adres: Urząd Miejski w Cieszynie, Wydział Strategii i Rozwoju Miasta, 43-400 Cieszyn, Rynek 1

Ankieta ma charakter anonimowy. Zebrane informacje mają charakter jedynie statystyczny i nie będą udostępniane innym podmiotom. Prezentowane będą wyłącznie w postaci zbiorczej i posłużą do przedstawienia opinii mieszkańców na temat stanu oraz preferowanych kierunków rozwoju oświaty w Cieszynie - podkreślają urzędnicy.

Z ankietą można zapoznać się tutaj
.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Priorytet? Miejsca pracy. Tyle

Rozwijanie kompetencji społeczno-kulturowych. Co to za licho? Pytałam kilkoro sąsiadów i Nikt nie wie jak to rozumieć. Pyta władza, która użyła swoich kompetencji w celu kulturalnego wywalenia Bogdana Słupczyńskiego z roboty. Miejmy nadzieję co ludziska odpowiedzą tej władzy prawdę i tylko prawdę. Władza ma kompetencje to czyni co się żywnie podoba. Potem następują pytania. Gdzie tu kultura? Ja nie zauważyłam.

Co do pana Bogdana S to akurat rację mieli, uważam.

Popatrz na cele istnienia COK DN. Nie widzę jednego który w pełni realizuje Pani Cecylia. Widzę przynajmniej kilkadziesiąt Osób, które zainspirował Pan Bogdan. Możesz tak "kowalska" uważać. Obyś jednak nie poszła w "kulturę" mojej sąsiadki. Złotousta jak na nią patrzą. Każdą niedzielę w Kościele. W chałpie i do sąsiadów nic tylko co drugie słowo "Q...a".

Najpierw utrudnia się dostęp do wyników egzaminacyjnych poszczególnych szkół, a później bada się jakimi kryteriami posługują się rodzice przy wyborze placówki oświatowej dla swych dzieci.
Poziom nauczania dla mniej zamożnych rodziców z aspiracjami ma największe znaczenie - ich nie stać na "korki".

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama