, poniedziałek 7 grudnia 2020
Śląskie dla rodziny - Karta Dużej Rodziny
Konferencja inaugurująca akcję "Śląskie dla rodziny - Karta Dużej Rodziny", odbyła się w niedzielę, 31 sierpnia na terenie Parku Powstańców Śląskich w centrum Katowic.  fot: BP Tomasz Żak



Dodaj do Facebook

Śląskie dla rodziny - Karta Dużej Rodziny

W niedzielę, 31 sierpnia na terenie Parku Powstańców Śląskich w centrum Katowic odbyła się nietypowa konferencja, która zapoczątkowała akcję "Śląskie dla rodziny - Karta Dużej Rodziny".

W ramach projektu "Śląskie dla rodziny- Karta Dużej Rodziny", od 1 września rodziny wielodzietne mają możliwość skorzystania z ulg w obszarze kultury, rekreacji, sportu, ochrony zdrowia oraz transportu publicznego. Aktualnie ze zniżek można skorzystać m.in. w teatrach, muzeach, Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, Parku Śląskim. Rodziny wielodzietne mają również możliwość skorzystać z zajęć sportowych (zniżki na basenach, kortach tenisowych), badań profilaktycznych (w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego - m.in. badania wad postawy, płaskostopia, przeglądy stomatologiczne) oraz weekendowych zniżek na przejazdy w Kolejach Śląskich. Z ulg i uprawnień w ramach projektu "Śląskie dla rodziny - Karta Dużej Rodziny" mogą korzystać członkowie rodzin wielodzietnych posiadających ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Wydawana jest bezpłatnie każdemu członkowi rodziny - rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień, które obowiązują na terenie całego kraju. Warto zaznaczyć, że zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni.

Więcej informacji na temat akcji "Śląski dla rodziny - Karta Dużej Rodziny", w tym wykaz podmiotów oferujących zniżki można znaleźć na stronie www.slaskiedlarodziny.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama