, niedziela 20 października 2019
Marek Koterski w Kinie… na Granicy
Już dziś wiadomo, że bohaterem polskiej retrospektywy reżyserskiej będzie Marek Koterski. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Marek Koterski w Kinie… na Granicy

mat.pras.
Znamy pierwszego bohatera retrospektywy nadchodzącej edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy. Gościem cieszyńskiego festiwalu będzie Marek Koterski, którego najnowszy film „7 uczuć” właśnie wszedł do kin.

21. edycja Przeglądu Filmowego Kino na Granicy odbędzie się w dniach 27.04-3.05.2019 r. w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Już dziś wiadomo, że bohaterem polskiej retrospektywy reżyserskiej będzie Marek Koterski, który swoimi filmami, realizowanymi rzadko, zawsze z wielkim nakładem sił i środków, udowadnia, że podziały na twórczość ambitną i komercyjną nie muszą wcale istnieć.

- Marek Koterski to reżyser kultowy – tak uzasadnia swój wybór Łukasz Maciejewski, dyrektor programowy Kina na Granicy - Stworzył własny język filmu - skupiony na języku, lingwistyce, przesycony poetyką groteski, ale równolegle będący przykładem perfekcyjnego rzemiosła filmowego.

Koterski w swoich słynnych fabułach od "Domu wariatów" poprzez "Dzień świra", aż po "7 uczuć", ale również w nie tak dobrze znanych formach dokumentalnych, stał się klasykiem polskiego kina. Co ważniejsze: klasykiem "żywym", uwielbianym przez kolejne, coraz młodsze pokolenia kinomanów.

Na Kinie na Granicy będzie można zobaczyć, oprócz najnowszych „7 uczuć“, piętnaście filmów Marka Koterskiego, a wśród nich: „Dom wariatów“, „Życie wewnętrzne“, „Porno“, „Nic śmiesznego“, „Ajlawju“, „Dzień świra“, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami“, „Baby są jakieś inne“, czy „Lekka tkliwość“.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama