, poniedziałek 6 lipca 2020
Kultura na weekend: Ostatnia edycja akcji Ratujmy Organy!
Akcja "Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego” wystartowała w maju 2012 roku. fot: Ilona BorutaDodaj do Facebook

Kultura na weekend: Ostatnia edycja akcji Ratujmy Organy!

Odświeżenie w repertuarach kinowych, spotkania, dyskusje, koncerty i bale. Tak w skrócie przedstawia się najbliższy weekend w kulturze. Jednym z wydarzeń, które chcielibyśmy Wam polecić szczególnie jest Noworoczny Koncert inaugurujący piątą i zarazem ostatnią edycję akcji "Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego", podczas której wystąpią m.in. laureatki Cieszyńskiej Ligii Talentów.

W kinie

w Cieszynie

15-21 stycznia Bella i Sebastian 2, dubbing, godz. 14.00, bilety: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg.),

Wychowywany przez przybranego dziadka Sebastian z niecierpliwością czeka na powrót swojej ciotki Angeliny. Na wieść o tym, że awionetka, którą podróżowała dziewczyna zaginęła gdzieś w górach, Sebastian i jego wierne psisko, Bella wyruszają jej na pomoc. Niebezpieczna wyprawa obfitować będzie w dramatyczne, ale i zabawne wydarzenia. Pożar lasu, zetknięcie oko w oko z niedźwiedziem, wysokogórska wspinaczka, a przede wszystkim spotkanie z nieznajomym pilotem okażą się dla chłopca i jego psa początkiem zupełnie nowej niespodziewanej przygody. W jej trakcie Sebastian trafi na ślad swego zaginionego ojca.

15-21 stycznia Nienawistna ósemka, napisy, godz. 16.00, bilety: 20 zł (norm.), 15 zł (ulg.),
15-20 stycznia Nienawistna ósemka, napisy, godz. 19.00, bilety: 20 zł (norm.), 15 zł (ulg.),

Kilka lat po wojnie secesyjnej przez pustkowia Wyoming podróżują: łowca nagród John Ruth - Kurt Russel (znany jako „Szubienica”) oraz zbiegła przestępczyni Daisy Domergue – Jennifer Jason Leigh. Ruth ma zamiar doprowadzić kobietę przed oblicze sprawiedliwości. Podczas podróży spotykają innego (okrytego złą sławą) łowcę nagród, majora Marquisa Warrena – Samuel L. Jackson (niegdyś żołnierza walczącego po stronie Unii) oraz Chrisa Mannixa – Walton Goggins (renegata z Południa i samozwańczego szeryfa miasta Red Rock). Podróżni zmierzają do Red Rock, ale zbaczają ze szlaku podczas zamieci śnieżnej. Schronienie znajdują w zajeździe na górskiej przełęczy, gdzie zostają powitani przez czterech nieznajomych: opiekującego się lokalem Boba - Demian Bichir, kata z Red Rock Oswaldo Mobraya – Tim Roth, kowboja Joego Gage'a - Michael Madsen i byłego konfederackiego generała Sanforda Smithersa – Bruce Dern. Gdy gwałtowna nawałnica uderza w górski przyczółek, ósemka podróżników zaczyna rozumieć, że szanse dotarcia do Red Rock są bardzo małe...

w Skoczowie

15 stycznia Słaba płeć?, godz. 18.30, bilety: 16 zł (norm.), 14 zł (ulg.),
16 i 17 stycznia Słaba płeć?, godz. 17.00, bilety: 16 zł (norm.), 14 zł (ulg.),

Zośka (Olga Bołądź) jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu - kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy - użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia - udawanie kogoś, kim się nie jest... Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Rodzi się nowa Zośka - kobieta silna, która chce wziąć od życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. Przy okazji dobrze byłoby ukarać byłego szefa i złowić „prawdziwego” faceta.

16-17 stycznia Sekret w ich oczach, godz. 19.30, bilety: 16 zł (norm.), 14 zł (ulg.),

Duet zgranych śledczych FBI - Jess (Julia Roberts) i Ray (Chiwetel Ejiofor) - ma rozwiązać sprawę brutalnego morderstwa młodej dziewczyny. Gdy na miejscu zbrodni okazuje się, że ofiarą jest córka Jess, kobieta zostaje odsunięta od sprawy. Podejrzany o zabójstwo mężczyzna, z braku dowodów, zostaje wkrótce wypuszczony na wolność. Zdesperowana Jess, przekonana o jego winie, postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę.

w Czeskim Cieszynie

15 stycznia Las samobójców, godz. 17.30, bilety: 130 Kč,

Japoński las Aokigahara ma swoją smutną, przerażającą historię. To miejsce, do którego zmierzają ludzie z całej Japonii, by odebrać sobie życie. Sara (Natalie Dormer) nie chce umierać, a jednak i ona wybiera się do tajemniczego, pełnego grozy lasu. To tam zaginęła jej bliźniacza siostra. Sara chce poznać jej tajemnicę. Ale w lesie czekają głodne nowych ofiar dusze samobójców...

14-17 stycznia Zjawa, godz. 20.00, bilety: 120 Kč,

Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass zostaje brutalnie zaatakowany przed niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się z morderczą zimą i zdradą swego najbliższego przyjaciela (Tom Hardy - ”Mad Max: Na drodze gniewu (2015) Mad Max: Na drodze gniewu”), który porzuca go z dala od cywilizacji bez nadziei na ratunek. Dzięki niezwykłej sile woli Glass pokonuje przeciwności losu, by odnaleźć siebie i wymierzyć sprawiedliwość wrogom.

16-17 stycznia Misiek w Nowym Jorku, godz. 15.30, bilety: 110 Kč,

Źle się dzieje na biegunie! Chciwy przedsiębiorca planuje wybudować tam sieć centrów handlowych i osiedli mieszkaniowych. Już teraz na północy pojawiają się tłumy turystów, śmiecąc i zakłócając spokój zwierzakom. Poczciwy niedźwiedź polarny, zwany przez wszystkich Miśkiem, dostaje arcytrudne zadanie. Ma wyruszyć do Nowego Jorku - siedziby biznesmena - i zniechęcić ludzi do zasiedlania Arktyki. W niebezpiecznej misji towarzyszy mu trójka kompletnie nieobliczalnych lemingów. Spotkanie zwierzaków z północy z mieszkańcami wielkiego miasta zaowocuje serią nieporozumień, które rozbawią wszystkich do białości!

16-17 stycznia Joy, godz. 17.30, bilety: 110 Kč,

Jennifer Lawrence w roli zmagającej się z życiem samotnej matki, która nieoczekiwanie dokonuje wynalazku, okazującego się światowym fenomenem i staje na czele imperium finansowego wartego miliony dolarów.

14 stycznia

Czarny humor wieczorem w Wiśle

Grupa Teatralno-Kabaretowa "Emocja" zaprasza w czwartek, 14 stycznia o godz. 19.00 do Restauracji "Olimpia" (ul. Kopydło 111) na spektakl pt. "Czarny wieczór z humorem", w reż. Joanny Leszczyńskiej. W spektaklu występują: Lidia Forias, Barbara Koczwara, Wanda Przybyszewska, Angelika Szalbót, Krzysztof Bury oraz Rafał Martynek. Wstęp wolny.

Auroville - Prelekcja Pawła Kowalczyka

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Koło nr 2 w Skoczowie zaprasza na prelekcję Pawła Kowalczyka " Auroville - wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek", która odbędzie się w czwartek, 14 stycznia o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Wystawa grafiki Andrzeja Gawłowskiego

Tysiące kresek, kropek, linii wypracowanych ogromną wrażliwością, pracowitością i cierpliwością charakteryzuje rysunki Andrzeja Gawłowskiego, które 14 stycznia o godz. 18.00 zostaną pokazane na otwarciu najnowszej wystawy w skoczowskiej galerii ARTadres (Rynek 18). Tematyka prac nawiązuje do licznych podróży autora, realnych i nierealnych wizji, jednym słowem łączy codzienność z abstrakcją w bardzo umiejętny, wyważony i niepowtarzalny sposób. Wystawę będzie można podziwiać do 26 lutego.

15 stycznia

"Sztuka i wino" w Chybiu

W najbliższy piątek, 15 stycznia o godz. 19.00 "Klub pod Amfiteatrem" w Chybiu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Sztuka i wino" oraz pokaz spektaklu muzycznego "Tańcz mnie po miłości kres - piosenki Leonarda Cohena". Spotkanie podzielone będzie na dwie części. Pierwsza obejmować będzie spotkanie z działalnością i propozycjami Winnicy Mnich oraz degustacja trzech rodzajów wina, druga to z kolei spektakl grupy wokalnej GOK z piosenkami Leonarda Cohena. Bilety w cenie: 20 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy) do nabycia przed spotkaniem. Wstęp tylko dla osób pełnoletnich.

Czas kolędowania w Ustroniu

Miejski Dom Kultury "Prażakówka" w Ustroniu zaprasza na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z Ustronia. Koncert pt. "Czas kolędowania" odbędzie się w piątek, 15 stycznia o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Koncert Zespołu Riffertone w Wiśle

Kultura - Galeria Klub Kawiarnia zaprasza na koncert zespołu Riffertone, który odbędzie się w piątek, 15 stycznia o godz. 20.00 w Pałacyku Myśliwskim Habsburgów w Wiśle, ul. Lipowa 4a (obok PKS i PTTK). Zespół Riffertone to rodzinny duet, który zrodził się spontanicznie z inicjatywy gitarzysty Alberta Kokoszewskiego oraz wokalisty Jarosława Krużołka. W styczniu 2015 roku Riffertone wystąpili na jednej scenie wraz z Anną Dąbrowską, Natalią Kukulską, Piotrem Cugowskim i Kubą Badachem biorąc udział w aranżowanym przez Jacka Piskorza koncercie "Tribute to Michael Jackson Symfonicznie". Zespół można usłyszeć także podczas samodzielnych koncertów Kuby Badacha. Bilety w cenie: 10 zł do nabycia w Pałacyku Myśliwskim Habsburgów w Wiśle,

16 stycznia

Wieczór humoru gwarowego ilustrowany muzyką - w naszej dziedzinie

Muzeum Zbiory Marii Skalickiej w Ustroniu zaprasza na pierwsze w nowym roku spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną "Opowiadania Hanki spod Gronia" autorstwa Stanisławy Jabłonkowej. - Tę świetną, soczystą gwarę cieszyńską interpretować będzie niezawodna - Halina Pasekova - aktorka Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. Ten karnawałowy, pełen humoru wieczór muzycznie ubarwi Paweł Grzyb z zespołu Stela - zachęcają organizatorzy i zapraszają w najbliższą sobotę, 16 stycznia o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Koncert muzyki portugalskiej w Domu Narodowym

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy", zaprasza w sobotę, 16 stycznia na muzyczną podróż do Portugalii, w ramach którego w sali koncertowej COK o godz. 18.00 wystąpi Kinga Rataj - laureatka Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Festiwalu Twórczosci Marka Grechuty "Korowód", a także dwukrotna zwyciężczyni konkursu „Śpiewać każdy może” w krakowskiej Rotundzie. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć zarówno tradycyjny śpiew fado, jak również fado w połączeniu z jazzem, tango i flamenco. Bilety w cenie 25 zl do nabycia w COK.

XII Bal Cieszyński

W najbliższą sobotę, 16 stycznia o godz. 19.00 w Kasztanowym Dworze (Cieszyn, ul. Sikorskiego 1) rozpocznie się XII Bal Cieszyński organizowany przez Koło nr 6 Macierzy Ziemi Śląska Cieszyńskiego. Uczestnikom balu przygrywać będą dwie kapele: Nowina i Wałasi. Wstęp: 120 zł od osoby. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 511 541 155.

Noc Górali w Koniakowie

W sobotę, 16 stycznia w karczmie "Pod Ochodzitą" w Koniakowie niebywała uczta dla ucha i żołądka, która odbywać się będzie w ramach Nocy Górali. Podczas imprezy wystąpią m.in. "Bacówka", "Wista", "Popynkane Kierpce", "Holow", "Śleboda", "Póki-co", "Drevar", "Beskidek" i Istebna Zespół Regionalny Istebna. Organizatorzy przewidują zabawę aż do rana. Bilety do nabycia w karczmie "Pod Ochodzitą" w cenie: 80 zł od osoby.

Jasełka Tradycyjne w teatrze im. Adama Mickiewicza

Jasełka Tradycyjne to przedstawienie przygotowywane co roku przez Zespół Teatralny Parafii św. Elżbiety w Cieszynie pod kierunkiem siostry Jadwigi Wyrozumskiej ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek. Jasełka co roku cieszą się ogromną popularnością, dlatego podobnie jak w latach ubiegłych spektakl będzie wystawiany przez ponad tydzień tj. od 16 do 27 stycznia oraz w piątek, 29 stycznia. Rezerwacja biletów po numerem telefonu: 601 452 716.

17 stycznia

Inauguracja ostatniej edycji akcji "Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego"

W najbliższą niedzielę, 17 stycznia o godz. 16.00 w kościele Jezusowym odbędzie się Koncert Noworoczny połączony z inauguracją piątej, ostatniej edycji akcji "Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego". Tym razem będzie można zobaczyć i usłyszeć muzyków i śpiewaków z obydwu stron Olzy, ale dla artystów z Zaolzia. Świąteczno-noworoczny charakter koncertu powoduje, że możemy oczekiwać utworów nastrojowych, radosnych, podniosłych, przeznaczonych dla odbiorców w różnym wieku. Wydarzeniem bez precedensu będzie występ w jednym koncercie aż czterech zwyciężczyń Cieszyńskiej Ligii Talentów. Będziemy mogli posłuchać jak rozwijają się ich talenty i przekonać, że stoją u progu, albo już robią karierę muzyczną. Podczas koncertu wystąpią: Natalia Bukowska z grupą "Nataly & Her Jazz Dinos", Matylda Forszpaniak, Marta Cienciała i Leszek Kaleta, a także Noemi Bocek z zespołem Noemiracles. Podczas pierwszego koncertu, ostatniej edycji akcji "Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego" wystąpi także chór żeński Śląskiego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego "Laudate" z Bystrzycy. Więcej na temat koncertu, a także akcji ratowania organów Kościoła Jezusowego można znaleźć tutaj.

W Nowy Rok z harfą

Café Muzeum z Cieszyna kolejną odsłonę styczniowych koncertów, podczas którego wystąpi Ewa Jaślar-Walicka, jej uczniowie i goście. Koncert zatytułowany "W Nowy Rok z harfą", odbędzie się w niedzielę, 17 stycznia o godz. 16.00. Bilety do nabycia w Café Muzeum.

Koncert Noworoczny w Goleszowie

Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie zaprasza na Koncert Noworoczny, w ramach którego zaplanowano koncert Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów, pokaz tańców latynoamerykańskich oraz występ Orkiestry Dętej Goleszów Band. Koncert Noworoczny odbędzie się w niedzielę, 17 stycznia o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

"Gminne Kolędowanie" w Pruchnej

W niedzielę, 17 stycznia o godz. 14.00 w Kościele Rzymsko-Katolickim p.w. św. Anny w Pruchnej odbędzie się "Gminne Kolędowanie" Pruchna 2016. Podczas koncertu wystąpią: Zespół Regionalny Strumień działający przy MGOK w Strumieniu, Chór Mieszany "Lutnia" ze Strumienia, Chór Mieszany "Nadzieja" działający przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu oraz organizator "Gminnego Kolędowania" - Chór Mieszany "Ave" działający przy Parafii Rzymsko-Katolickiej w Pruchnej. Wstęp wolny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama