, sobota 23 czerwca 2018
Kultura na weekend... Być jak Elisabeth Taylor
11 lutego w sobotę o godzinie 16:00 i 19:00 na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza będzie można zobaczyć spektakl "Być jak Elizabeth Taylor".  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Kultura na weekend... Być jak Elisabeth Taylor

mat.pras.
11 lutego w sobotę o godzinie 16:00 i 19:00 na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza będzie można zobaczyć spektakl "Być jak Elizabeth Taylor".

Nowy Jork. Rok 1976. Do apartamentu słynnego hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog i terapeuta Tony Slawers przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor. Po chwili pojawia się tam również Richard Burton. Także jego pacjent i przyjaciel. to niezwykły wieczór najsłynniejszej pary w dziejach Hollywood. Po swoim drugim, spektakularnym małżeństwie postanawiają się rozstać. Punkt wyjścia dramatu jest pretekstem do pokazania życia wielkich gwiazd tuż przed rozpadem ich związku. Szczególna narracja sztuki przenosi nas w czasie co pozwala na pokazanie wyjątkowych i ważnych miejsc w życiu pary - londyńskiego hotelu Dorchester, hotelu Astoria w Rzymie, hotelu Ritz w Paryżu i oczywiście Nowego Jorku. Najdroższa perła świata, którą Barton podarował Liz Taylor na Walentynki, nominacje do Oscarów za role w filmie "Kto się boi Wirgini Woolf", diament Kruppa, kopie sukni zaprojektowanych dla Taylor przez takich projektantów jak Halston, Dior, Balmain, YSL to wszystko w najnowszej sztuce Jakuba Przebindowskiego "Być jak Liz Taylor". Autor w swoim utworze podejmuje próbę analizy związku, w którym namiętność miesza się z zazdrością i lękiem przed odrzuceniem. Przywołanie postaci dwójki niezwykłych aktorów, pary która na stałe weszła do kanonu światowej pop kultury, to możliwość przyjrzenia się życiu ludzi związanych z wielkimi wytwórniami filmowymi - MGM, FOX, Metro Golden Mayer - którzy do dzisiaj budzą podziw i fascynują rzesze wielbicieli na całym świecie.

Obsada:
Elizabeth Taylor - Małgorzata Foremniak
Richard Burton - Paweł Deląg
Tony Slowers - Sambor Czarnota
Norma Perins - Martyna Kliszewska
Reżyseria - Jakub Przebindowski
Scenografia - Witek Stefaniak
Kostiumy - Tomasz Ossoliński
Partnerzy: Swarowski, Phenome,
Partnerzy Medialni: Viva, La Vie

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama