, środa 22 stycznia 2020
Jazzowa Noc Trzech Króli w Browarze Zamkowym
Zaprezentowały się dwie lokalne formacje: „Duet Lunatyp” oraz „Jazz Dinos”. fot: Browar Zamkowy CieszynDodaj do Facebook

Jazzowa Noc Trzech Króli w Browarze Zamkowym

red./mat.pras.
W sobotę 6 stycznia w Noc Trzech Króli na Scenie COK w Browarze Zamkowym zaprezentowały się dwie lokalne formacje: „Duet Lunatyp” oraz „Jazz Dinos”. Jednak jako pierwsza przed publicznością wystąpiła utalentowana wokalistka Hanna Stoszek.

Hania jest laureatką lokalnych konkursów wokalnych. Młoda artystka wykazała się niezwykłą dojrzałością sceniczną i jej występ nagrodzony został gromkimi brawami. Akompaniował jej sam Leszek Kaleta.

Dobrze wszystkim znany „Duet Lunatyp” - to nikt inny jak Michał Kasztura i Duck Mała Dorda. Ich znakiem rozpoznawalnym jest liryczny klimat, oscylujący wokół gatunków takich jak: jazz, pop, poezja śpiewana, piosenka aktorska. Wysoka wrażliwość i spokój, który oferują zmusza do przemyśleń, zatrzymania się i zastanowienia. Artyści zachwycili publiczność swoimi aranżacjami. Ich muzyka brzmiała lekko i autentycznie. Wszystko dopełniły ciekawe interpretacje współczesnych „pastorałek” i utworów związanych z Bożym Narodzeniem.

W kulminacyjnym momencie wieczoru na scenicznych deskach wystąpiła formacja „Jazz Dinos”. Trzon zespołu stanowią muzycy, którzy grywali razem w Cieszynie prawie 40 lat temu. Wśród nich: Jerzy Pustelnik (perkusja) czy Tadeusz Toman (kontrabas). W 2015 roku znów się spotkali, postanowili raz jeszcze razem zagrać i tak się to zaczęło. Repertuar to głównie kołyszące się standardy jazzowe, nie bez ucieczek w świat bluesa, soulu a nawet popu. Całość dopełniają młodzi koledzy i obdarzona charyzmatycznym głosem Natalia Bukowska. Doświadczenie i młodość, talent oraz muzyczne uniesienia.

Kolejne kulturalne wieczory w Browarze Zamkowym Cieszyn:

John Porter – 13 stycznia – godz. 20.00
Bilety: 40 zł.

W programie utwory z najnowszego krążka Johna pt "Honey Trap", numery z poprzednich płyt, w tym z legendarnej już płyty "Helicopters", z duetu z Anitą Lipnicką, a także z najnowszych projektów z Adamem Nergalem Darskim, Wojtkiem Mazolewskim, czy Alicją Domańską.

Püdelsi – 20 stycznia – godz. 20.00
Bilety: 40 zł.

Zespół PÜDELSI powstał w 1985 roku w Krakowie.
Podstawowy skład stanowili muzycy związani z zespołem DÜPĄ pod kierownictwem Andrzeja PÜDLA Bieniasza, który po samobójczej śmierci lidera zespołu DÜPĄ - Piotra Marka postanowił kontynuować dzieło Mistrza wraz z kolegami pod nazwą PÜDELSI.

W 1987 zespół przystąpił do rejestracji swojej pierwszej płyty BELA PUPA z KORĄ (MAANAM)
i Maciejem Maleńczukiem.
Po kilkuletniej przerwie PÜDELSI zarejestrowali trzy płyty:
VIRIBUS UNITIS (1996), NARODZINY ZBIGNIEWA (1997) i PSYCHOPOP (1999) - przy realizacji której, wziął udział m.in. Olaf Deriglasoff.

Bilety do nabycia w biurze podawczym w Urzędzie Miasta, gdzie mieści się tymczasowy sekretariat COK oraz przed samym koncertem.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama