, niedziela 28 luty 2021
28. Babie Lato Filmowe – polskie kino na Zaolziu
Tym razem polskie kino zagości na Zaolziu na dłużej – nie tylko w formie kilkudniowego festiwalu, ale także czwartkowych projekcji w Bystrzycy. Pierwszą z nich będzie hit Jana Komasy – nominowane do Oscara „Boże Ciało”.  fot: Kadr z filmu „Boże Ciało” / Źródło: Aurum FilmDodaj do Facebook

28. Babie Lato Filmowe – polskie kino na Zaolziu

red.mat.pras.
28. Babie Lato Filmowe – polskie kino na Zaolziu

Już dzisiaj, 24 września startuje 28. Babie Lato Filmowe. Tym razem polskie kino zagości na Zaolziu na dłużej – nie tylko w formie kilkudniowego festiwalu, ale także czwartkowych projekcji w Bystrzycy. Pierwszą z nich będzie hit Jana Komasy – nominowane do Oscara „Boże Ciało”.

Po wielu latach formuła festiwalu uległa zmianie. Po zeszłorocznej 27. edycji BLF i jednocześnie jubileuszowym 25. „Złotym debiucie” – konkursie debiutów reżyserskich z aktualnego lub poprzedniego sezonu – organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu historii przyznawania nagród w ramach festiwalu.

Oprócz wrześniowej inauguracji od 8 do 11 października odbędzie się główna festiwalowa część, podczas której oprócz Bystrzycy, polskie kino zagości również w Jabłonkowie.

Ponadto w październiku (22.10.) zaplanowano jeszcze jeden czwartkowy wieczór kinowy. Z kolei w listopadzie i grudniu będzie okazja do w sumie czterech spotkań (5.11,19.11,10.12.) Wszystkie czwartkowe seanse będą się odbywały w bystrzyckim kinie. Na ostatni grudniowy film oraz podsumowanie festiwalu organizatorzy zaproszą publiczność do Domu PZKO w Bystrzycy.

Wszystkie projekcje są darmowe. Uczestników BLF będą obowiązywały aktualne w danym okresie obostrzenia wprowadzone przez czeski rząd.

Jesteśmy dobrej myśli i czekamy nie tylko na miłośników i koneserów polskiego kina. Serwujemy ucztę, na której każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje dyrektor festiwalu.

Aktualne informacje dotyczące 28. BLF są dostępne na stronie facebookowej www.facebook.com/BabieLatoFilmoweFilmFestival.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama