, niedziela 17 stycznia 2021
Rzeźby i obrazy w Kończycach Małych
W miniony piątek 18.09. w sali modrzewiowej Gościńca Zamkowego w Kończycach Małych, swoje prace zaprezentowali polscy i czescy artyści. fot: FJDDodaj do Facebook

Rzeźby i obrazy w Kończycach Małych

FJD
Rzeźby i obrazy w Kończycach Małych


Rzeźby i obrazy w Kończycach Małych


Rzeźby i obrazy w Kończycach Małych


Rzeźby i obrazy w Kończycach Małych


Rzeźby i obrazy w Kończycach Małych

W miniony piątek 18 września w sali modrzewiowej Gościńca Zamkowego w Kończycach Małych, swoje prace zaprezentowali polscy i czescy artyści.

W zamkowej atmosferze, kurator, a jednocześnie rzeźbiarz pan Stanislav Zorman oprowadził przybyłych gości po wernisażu obrazów i rzeźby.

Swoje obrazy prezentowała również znana polska malarka Małgorzata Maćkowiak, która od 1991 roku wystawia swoje prace w kraju i zagranicą. W swoim dorobku ma udział w ponad 100 wystawach zbiorowych. Artystka uczestniczyła również w ponad 50 plenerach i sympozjach.
Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w wielu krajach europejskich oraz USA, a także w zbiorach muzealnych.

Z kolei rzeźbiarz pan Stanisav Zorman z czeskich Petrovic pochwalił się ekspozycją swoich rzeźb, które nazywa “naturblage”. Te jego wyjątkowe dzieła powstają ze starych zniszczonych i wypłukanych przez wodę drzew. Szczególnie interesują go spróchniałe fragmenty drzew, a także te na których swoją dłoń odcisnęła cywilizacja. Całe swoje dotychczasowe życie poświęcił na odkrywaniu piękna w malarstwie rzeźbie, a zwłaszcza adentrologii. Wiele jego dzieł powstało także z obserwacji natury.

Zaznaczyć należy przy tym, że w Gościńcu Zamkowym w Kończycach Małych kultura i sztuka i jest częstym gościem, a jej mecenasami są właściciele tego obiektu państwo A. i M. Szopowie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama