, sobota 31 października 2020
Zaolzie: Dramatyczny pościg za Polakiem
Zdarzenia szczegółowo opisał portal novinky.cz, wspierając się na komunikacie prasowym rzeczniczki prasowej komendy policji w Karwinie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Zaolzie: Dramatyczny pościg za Polakiem

RED.
- To niestety bardzo smutne. Dla zdobycia 2 tys. kc mógł ktoś zginąć - pisze do nas Czytelnik, powiadamiając naszą redakcję o bulwersującym zachowaniu polskiego kierowcy BMW, który ukradł benzynę ze stacji benzynowej w Trzyńcu, a następnie ścigany przez czeską policję aż do Karwiny wielokrotnie złamał zasady ruchu drogowego. Pirata drogowego zatrzymała dopiero ustawiona w poprzek drogi ciężarówka.

Zdarzenia szczegółowo opisał portal novinky.cz, wspierając się na komunikacie prasowym rzeczniczki prasowej komendy policji w Karwinie. Jak czytamy tam, wszystko zaczęło się w miniony poniedziałek 3 października na stacji benzynowej w Trzyńcu Ropicy. Polski kierowca BMW zatankował swój samochód, a następnie odjechał bez płacenia. Pracownik stacji benzynowej od razu poinformował policję, ta próbowała zatrzymać kierowcę kilka kilometrów dalej, ale kierowca nie zatrzymał się, a tylko dodał gazu.

Jak poinformowała portal novinky.cz rzeczniczka prasowa komendy policji w Karwinie, kierowca prowadził agresywnie i z dużą prędkością, wyprzedzał „na trzeciego”, przekraczał ciągłą linię, wszystko to podczas niesprzyjającej deszczowej pogody, na ruchliwej trasie. - To cud, że nikomu nic się nie stało - pisze do nas zbulwersowany Czytelnik.

Ostatecznie pirata drogowego zatrzymały zasieki stworzone przez ustawioną w poprzek drogi ciężarówkę. Kierowcę ciężarówki o tego typu wsparcie poprosiła policja. Tego typu przeszkoda była już nie do pokonania przez ściganego kierowcę. Ostatecznie został on ujęty na trasie w Karwinie. Jak informuje portal novinky.cz, za kierownicą siedział 27-letni Polak, zaś na siedzeniu pasażera siedział jego trzy lata starszy rodak. Jak się okazuje, nie był to ich pierwszy występek tego typu. Stację benzynową okradli także we wrześniu w Czeskim Cieszynie.

Pełny artykuł wraz z policyjnym filmem z pościgu tutaj: https://www.novinky.cz/krimi/416788-zbesilou-jizdu-polaku-v-bmw-na-karvi...

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama