, sobota 14 grudnia 2019
Napadł na ekspedientkę. Grozi mu do 12-lat więzienia
Sąd na wniosek śledczych i prokuratora zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. fot: arcDodaj do Facebook

Napadł na ekspedientkę. Grozi mu do 12-lat więzienia

JM, KPP CIESZYN
Napadł na ekspedientkę. Grozi mu do 12-lat więzienia

. Zatrzymany, to 28-letni mieszkaniec gminy Pawłowice, w przeszłości notowany przez policję za podobne przestępstwa. fot. KPP Cieszyn

Do 12-lat więzienia grozi mężczyźnie, który podejrzany jest o napad na ekspedientkę sklepu spożywczego w Drogomyślu. Bandyta, zaatakował kobietę nożem, rozbił kasę fiskalną, a następnie skradł pieniądze i paczkę papierosów.

Do zdarzenia doszło w sobotnie południe 21 stycznia. Z policyjnych ustaleń wynika, że do sklepu wszedł mężczyzna z założoną na głowie czapką i szalikiem. W pewnym momencie wyciągnął nóż i sterroryzował nim ekspedientkę. Odepchnął kobietę stojącą za ladą, a następnie rozbił kasę fiskalną, z której zrabował kilka tysięcy złotych. Zanim wybiegł ze sklepu, zabrał jeszcze paczkę papierosów. Spod sklepu sprawca odjechał samochodem fiat 170. Świadkowie zdarzenia zapamiętali jego numery rejestracyjne. Poszkodowana powiadomiła policję o napadzie. - Dyżurny komendy, który odebrał zgłoszenie natychmiast skierował na miejsce patrol, a na terenie powiatu zarządzono blokadę dróg. Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady i ustalili rysopis sprawcy. Po krótkim czasie samochód, jakim poruszał się sprawca został odnaleziony przez policjantów. Stał na parkingu pod sklepem w sąsiedniej wsi. Okazało się, że auto było skradzione nad ranem tego samego dnia w Żorach - opowiada asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Samochód został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking, gdzie technik kryminalistyki zabezpieczył kolejne ślady. Śledczy ustalili, że sprawca porzucił samochód i oddalił się pieszo. Rozpoczęte poszukiwania bandyty przyniosły efekt już po kilkudniowej pracy operacyjnej strumieńskich śledczych. We wtorek rano mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli ubranie, które miał na sobie podczas napadu oraz nóż, którym sterroryzował obsługę sklepu. Zatrzymany, to 28-letni mieszkaniec gminy Pawłowice, w przeszłości notowany przez policję za podobne przestępstwa. Niedawno odsiadywał wyrok pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa. Mężczyzna tego samego dnia usłyszał zarzuty.

- Sąd na wniosek śledczych i prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za napaść z użyciem noża grozi mu kara do 12 lat więzienia - dodaje rzecznik cieszyńskiej policji.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama