, sobota 23 marca 2019
Kolizja i przemyt w jednym
Do kolizji doszło w sobotę 11 lutego. fot: KPP CIESZYNDodaj do Facebook

Kolizja i przemyt w jednym

JM, KPP CIESZYN
Kolizja i przemyt w jednym

Do kolizji doszło na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Al. Łyska. fot. KPP Cieszyn


Kolizja i przemyt w jednym

W kolizji uczestniczyło 6 samochodów. fot. KPP Cieszyn

300 litrów spirytusu przewoził sprawca kolizji z udziałem 6 samochodów do jakiej doszło w minioną sobotę w Cieszynie.

Od piątku do niedzieli na terenie całego powiatu cieszyńskiego doszło do ponad 20 kolizji drogowych. Najwięcej, bo aż 15 stłuczek, odnotowano w piątek. W większości przypadków do kolizji doszło z powodu niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu oraz nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

W sobotę, 11 lutego, kilka minut po godz. 9.00 miał miejsce kolizja na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Al. Łyska. Uczestniczyło w niej 6 samochodów. - Kiedy policjanci drogówki przyjechali na miejsce, okazało się, że jest tam również radiowóz Służby Celnej w Katowicach. Funkcjonariusze patrolujący ulice miasta zauważyli rozbite pojazdy i zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu policji - opowiada asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Według ustaleń, kierowca toyoty na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy jadącemu volkswagenem. Mieszkaniec Czeskiego Cieszyna zignorował znak STOP i zderzył się z volkswagenem, którym kierowała mieszkanka Trzyńca. Samochód sprawcy odbił się od volkswagena i przejechał dalej przez skrzyżowanie. Następnie wjechał na chodnik ściął znak drogowy i uderzył w kolejne cztery zaparkowane samochody: kia, fiat, opel i peugeot. Poza uszkodzonymi pojazdami, nikt z uczestników zdarzenia nie ucierpiał. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany kilkuset złotowym mandatem.

To jednak nie wszystko. - Funkcjonariuszy zaciekawił bagaż w toyocie jaki posiadał mieszkaniec Czech. W samochodzie było dziewięć dużych pojemników plastikowych wypełnionych płynem. Po badaniach okazało się, że to spirytus. W sumie stróże prawa zabezpieczyli blisko 300 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, bez znaków akcyzy - dodaje Domagała.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama