, wtorek 14 maja 2024
Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej wyjaśniają liczne awarie
Przede wszystkim długo utrzymujące się niskie temperatury przy braku śniegu to przyczyna licznych awarii sieci wodociągowej. fot: Maciej Kłek



Dodaj do Facebook

Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej wyjaśniają liczne awarie

KK, mat. pras.
Długo utrzymujące się niskie temperatury, zamarznięty grunt na głębokości ponad metra, nieodpowiednie zabezpieczenie sieci i wodomierzy to najczęstsze przyczyny awarii sieci wodociągowej w Cieszynie. Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej wyjaśniają przyczyny licznych awarii i informują o podjętych działaniach.

Na stronie WZC pojawił się specjalny komunikat, w którym obszernie wyjaśnione zostały przyczyny ostatnich awarii sieci wodociągowej. Spółka na bieżąco reaguje na występujące awarie. "Aby sprostać sytuacji zatrudniliśmy dodatkowo firmę zewnętrzną, która również prowadzi prace związane z usuwaniem awarii na terenie miasta Cieszyna. Warto zaznaczyć, że tak trudnej sytuacji związanej z utrzymującą się niską temperaturą nie notowaliśmy w całym okresie istnienia spółki" - czytamy w komunikacie.

Nie bez winy są sami użytkownicy wody. "Notujemy bardzo dużo awarii związanych z rozmrożeniem wodomierzy w pomieszczeniach, w których są zlokalizowane. Co roku przed sezonem zimowym przypominamy na łamach prasy oraz na naszej stronie internetowej o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia pomieszczeń, w których zlokalizowane są wodomierze oraz fragmenty przyłącza wodociągowego wraz z zaworem.

Zgodnie z ustawą z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków jest to obowiązek spoczywający na odbiorcy usług. Zlekceważenie powyższego powoduje straty finansowe, ponieważ zachodzi konieczność wymiany na koszt odbiorcy wodomierza, nie mówiąc już o stratach związanych z zalaniem obiektu oraz koniecznością dodatkowego angażowania służb wodociągowych wzywanych do usuwania awarii.

Zamarzaniu wody w sieci sprzyja brak bieżącego rozbioru wody /przepływu/ co ma miejsce na końcówkach sieci, w nieeksploatowanych, opuszczonych obiektach budowlanych np. domki letniskowe i obiekty sezonowe.

Najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne są rurociągi żeliwne i stalowe. Te jednak w przypadku zamarznięcia wody w przewodzie najłatwiej jest "rozmrozić" stosując odpowiednie urządzenia elektryczne" - wyjaśniają władze spółki.

Pełną treść komunikatu można przeczytać na stronie www.wzc.com.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama