, środa 5 sierpnia 2020
Umowa podpisana. Dworzec autobusowy w Cieszynie sprzedany
Dworzec autobusowy w Cieszynie został sprzedany. fot: Jakub MarcjaszDodaj do Facebook

Umowa podpisana. Dworzec autobusowy w Cieszynie sprzedany

JM [AKTUALIZACJA: 14.40.00]
Biuro Prawno-Finansowe Inwestor z Białej Podlaskiej to nowy właściciel placu i budynku dworca autobusowego w Cieszynie. W środę, 30 maja, podpisana została umowa zakupu. Sprawdzamy, kim jest nowy właściciel.

Nowy inwestor spotkał się z władzami Cieszyna. - Jak zapewnił podczas wczorajszego spotkania z zastępcami burmistrza Cieszyna, planowana inwestycja ma uwzględniać potrzeby komunikacyjne - przystanki, poczekalnię, kasę biletową i toalety - oraz pełnić funkcje komercyjne - informuje Edyta Subocz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Kim jest nowy właściciel? Z informacji dostępnych na stronie internetowej Biura Prawno-Finansowego Inwestora można dowiedzieć się, że jest to przedsiębiorstwo zajmujące się działalnością inwestycyjną, którego historia sięga 1990 roku. Dziś działa w oparciu o wpis do ewidencji działalności gospodarczej Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej z dnia 23 stycznia 1998 r. pod numerem 7259.

Firma od kilkunastu lat zajmuje się działalnością finansową, w tym obrotem i pośrednictwem w obrocie papierami wartościowymi. - "Naszą dewizą jest rzetelność i profesjonalizm, potwierdzona kilkunastoma tysiącami zrealizowanych transakcji" - chwali się na swoich stronach internetowych "Inwestor".

Nowy właściciel placu i budynku dworca autobusowego w Cieszynie działa również na rynku nieruchomości. Do tej pory przede wszystkim we wschodniej i centralnej części Polski. Sztandarową inwestycją firmy jest, położony w ścisłym centrum Białej Podlaskiej, Centrum Handlowe Rywal o powierzchni 13,5 tys. m kw. oraz, położone w centrum Skarżyska-Kamiennej, Centrum Handlowe Hermes o powierzchni 13,8 tys. m kw. Kolejne realizowane obecnie inwestycje to budowa Galerii Kociewskiej w Tczewie oraz Galerii Kamiennej w Starachowicach. Firma zainwestowała również w budowę Osiedla Marki w Markach niedaleko Warszawy oraz Osiedla Piaskowa w Białej Podlaskiej. Z informacji opublikowanych na stronach internetowych obu przedsięwzięć można jednak dowiedzieć się, że zostały one na razie wstrzymane.

- "Jesteśmy przedsiębiorstwem o wyłącznie polskim kapitale, mamy siedzibę i płacimy podatki w Polsce" - podkreśla na swoich stronach internetowych "Inwestor".

Portal gazetacodzienna.pl od ponad dwóch tygodni starał się uzyskać komentarz przedstawicieli firmy "Inwestor" na temat planów, jakie ma ona w stosunku do placu i budynku dworca autobusowego w Cieszynie. Bezskutecznie. - Szef jest bardzo zapracowanym człowiekiem - usłyszeliśmy od Jowity Romaniuk z działu marketingu firmy.

- Według zapewnień inwestora, do czasu rozpoczęcia budowy, przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca, na warunkach uzgodnionych z nowym właścicielem nieruchomości - dodaje rzeczniczka.

Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Co tak zamilnęły aniołki józefa? czyżby miały pełno w pampersach?

Polski kapitał! Aktualnie najnowsze hasło polityczne mające masom robotniczym Miast i Wsi wpoić słuszność interesowania się takimi firmami. Czytaj: tam lokuj swoje pieniądze, tam kupuj, tam pożyczaj. Zawrotna kariera wsparta staraniem "znanej" siły politycznej i "znanej" stacji nadawczej w Toruniu. Silne wsparcie dla tzw. Kas Zapomogowo Pożyczkowych. Spec ustawa pomogła. Jak mogło być inaczej gdy na kampanię poszła kasa z "polskiego kapitału". Inna wersja powiedzenia Edwarda G.: pomożecie? Jasne że pomożemy. Tyle fakty. Gorzej na płycie dworcowej. Marne to Miasto, niemrawy Region, który odcina wszelkie komunikacyjne nitki ze światem. Wiadomo że każdy z tych Szczyrków, Brennych, Wisełek, czy Cieszynów myśli o swoim. Wiadomo, kasa. Nie rozumiem jednak że aż tak bardzo się nienawidzą i że skutkuje to brakiem lokalnych i turystycznych połączeń. Nie rozumiem jak można liczyć wyłącznie na łaskę i konto "inwestora". Gdzie ta współpraca regionalna?

Już nie pluj na "znaną" stację nadawczą w Toruniu. Jestem przekonany, że gdyby w Polsce jej szefowi oddać władzę, to zobaczylibyśmy co można zrobić z naszym krajem. Ludzie z tzw. "Zachodu" przyjeżdżaliby podziwiać! Uwierz, tak by było! Chińczycy nic by u nas nie budowali (czyt. "partolili" i wykańczali polskich przedsiębiorców). Póki co... nic się nie da i z niczym nie jesteśmy w stanie zdążyć.

Jeszcze tylko opendzlować zajezdnie deweloperowi na osiedle później wywieźć autobust na złom i już po PKS-ie. A ja ciągle mam przed oczami Cieszyn 20 lat wstecz. Miasto rozwijające się, z perspektywami.... Dlaczego???

Olbrycht, Matuszek, Cybulski, Ficek, Bocheńska, Lizoń, Raabe, Swakoń... Ludzie wybierają, ludzie mają.

Inwestor postawi galerię handlową i sen - marzenie cieszyniaków się spełni, przynajmniej nie będzie tak daleko jak planowana inwestycja w Boguszowicach.

Nasuwa się pytanie, czy nowy właściciel faktycznie ma plany co zrobić z kupionym obiektem, czy próbuje tylko na tym zrobić interes, skoro nie może udzielić odpowiedzi. Nowy właściciel to przecież nie przedsiębiorstwo budowlane czy produkcyjne, ale finansowe. Z doświadczeń ostatnich lat widać choćby w TV, jak finansiści kupują np. zakład produkcyjny, wyciskają co się jeszcze da, potem sprzedają kolejnemu, by za jakiś czas ugłosić upadłość i likwidację.

Co by było gdy by władzy w Cieszynie nie było? - wszytko by było!!!!!!!.

czyli co obstawiamy, że w miejscu byłego już pksu, wyrośnie galeria handlowa lub inne centrum, które wysuszy sklepy w centrum miasta?

Szkoda, że nie znaleźli inwestora z Kataru.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama