, czwartek 16 maja 2024
Skoczów: Automatyczne nawadnianie ratunkiem dla murawy Stadionu Miejskiego
Wykonanie ekspertyzy stanu nawierzchni Stadionu Miejskiego okazało się konieczne dla przygotowania aktualizacji regulaminu tego obiektu. fot: basendelfin.pl



Dodaj do Facebook

Skoczów: Automatyczne nawadnianie ratunkiem dla murawy Stadionu Miejskiego

MB
Przygotowana ekspertyza stanu murawy Stadionu Miejskiego w Skoczowie potwierdza - murawa potrzebuje stałego nawadniania, by boisko było w dobrym stanie. Urząd Miejski w Skoczowie przygotowuje się właśnie do inwestycji związanej ze stworzeniem automatycznego nawadniania murawy na Stadionie Miejskim.

Dyskusje na temat złego stanu murawy na Stadionie Miejskim ciągną się od dłuższego czasu. Wykonanie ekspertyzy stanu nawierzchni Stadionu Miejskiego okazało się konieczne dla przygotowania aktualizacji regulaminu tego obiektu. - Ocenia się, że płyta stadionu nie jest w dobrym stanie technicznym i zostanie dodatkowo poddana ocenie Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego w Radzikowie. Aktualizacja regulaminu uzależniona jest od wyników ww. ekspertyzy - informowała nas w kwietniu Barbara Zubrzycka z Urzędu Miejskiego w Skoczowie.

- Na przełomie maja i czerwca br. została wykonana „Ocena stanu płyty boiska piłkarskiego na stadionie w Skoczowie przy ulicy Sportowej 6 wraz z opracowaniem rocznego harmonogramu zabiegów pielęgnacyjnych boiska oraz zaleceń dotyczących użytkowania boiska” - informuje nas dyrektor SOSiR Zbigniew Gil.

Jednym z ważniejszych zaleceń tego obszernego dokumentu jest konieczność regularnego nawadniania murawy, by była ona w dobrym stanie. - Aktualnie nie ma opracowanego szczegółowego projektu systemu automatycznego nawadniania boiska piłkarskiego na stadionie w Skoczowie. Wykonanie projektu oraz całej inwestycji uzależnione jest od lokalizacji i wydajności źródła wody. Do zasilania systemu nawadniania planowane jest wykonanie studni - stwierdza Gil.

Jak poinformował nas dyrektor SOSiR do końca sierpnia br. wykonano odpowiednie odwierty. Teraz w zależności od lokalizacji źródła wody wykonany zostanie szczegółowy projekt inwestycji, a wykonawca będzie wybrany zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych. Koszt wykonania automatycznego nawadniania płyty boiska piłkarskiego oszacowano na 60 tysięcy zł netto.

Choć wykonanie automatycznego nawadniania boiska było planowane już w latach poprzednich, inwestycja nie była realizowana ze względu na brak środków finansowych. Teraz miasto przystępuje do realizacji tego zadania, które zaleca też niedawno wykonana ekspertyza.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama