, sobota 16 stycznia 2021
Remont drogi z szansą na dotację
Droga jest często uczęszczana ponieważ stanowi dojazd do ciągle rozbudowującego się osiedla domów jednorodzinnych. Po deszczach ulica jest w tak fatalnym stanie, że trudno jest tędy przejść. fot: TCHDodaj do Facebook

Remont drogi z szansą na dotację

TCH
Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski zapowiada przebudowę ulicy Gdańskiej w Pogwizdowie. Gmina Hażlach ma szansę otrzymać 50 procentowe dofinansowanie do tego przedsięwzięcia.

Wojewoda Jarosław Wieczorek opublikował listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019 - nabór 2019. Na liście znajduje się wniosek złożony przez Gminę Hażlach dotyczący inwestycji pod nazwą: Rozbudowa drogi gminnej nr 637071S ul. Gdańska w Pogwizdowie. Zgodnie z zasadami programu dofinansowanie może wynieść 50 procent wartości zadania. Inwestycja planowana jest do realizacji w roku 2019.

- Wartość inwestycji na ulicy Gdańskiej to 2.103.339 złotych, wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 1.051.669 złotych – informuje Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski. – Mieszkańcy od ponad dekady czekali na tę inwestycję. Droga jest często uczęszczana ponieważ stanowi dojazd do ciągle rozbudowującego się osiedla domów jednorodzinnych. Po deszczach ulica jest w tak fatalnym stanie, że trudno jest tędy przejść. Inwestycja ta jest pierwszym krokiem w realizacji w tej kadencji II edycji gminnego programu przebudowy dróg gminnych. Niniejszy Program jest ustalany z radą gminy na podstawie wniosków mieszkańców w kontekście dostępnych zewnętrznych źródeł finansowania – mówi wójt Grzegorz Sikorski.

Warto dodać, że bardzo prawdopodobne jest pozyskanie przez gminę Hażlach środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na przebudowę ul. Dworskiej w Pogwizdowie. Inwestycja jest planowana do realizacji w 2019 roku po podpisaniu umowy o dofinansowanie z Urzędem Marszałkowskim. Wartość wsparcia ma wynieść 63,63% kosztów kwalifikowanych zadania, czyli 163.517 zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama