, niedziela 5 lipca 2020
Historyczna umowa w gminie Chybie
Uroczyste podpisanie umowy nastąpiło 4 września br. przez wójta gminy Chybie Janusza Żydka oraz firmę Wodpol Sp. z o.o. z siedzibą w Żywcu. Wartość umowy opiewa na łączną kwotę 47 856 906, 97 zł. fot: UG ChybieDodaj do Facebook

Historyczna umowa w gminie Chybie

KT
Gmina Chybie 4 września br. podpisała umowę na realizację najdłuższego fragmentu sieci kanalizacyjnej w jej historii. Wyniesie on ponad 46 km!

Najpierw wybrano dostawcę, który kosztuje gminę ponad 1,1 mln zł, oraz specjalistyczny pojazd, który wspomoże właściwą eksploatację istniejącej sieci kanalizacyjnej, jak i tej mającej powstać. Teraz gmina wybrała głównego wykonawcę. Ma on zbudować ponad 46 km nowej sieci kanalizacji grawitacyjnej, ciśnieniowej oraz tłocznej, a także 13 pompowni sieciowych i 214 pompowni przydomowych.

Uroczyste podpisanie umowy nastąpiło 4 września br. przez wójta gminy Chybie Janusza Żydka oraz firmę Wodpol Sp. z o.o. z siedzibą w Żywcu. Wartość umowy opiewa na łączną kwotę 47 856 906, 97 zł.

Nowa sieć kanalizacji sanitarnej znajdzie się na terenie miejscowości Chybie, Mnich, Frelichów, Zarzecze i Zaborze. - Całość inwestycji zostanie wybudowana do roku 2021 i da blisko 90 % skanalizowania całej gminy co jest dla nas ogromnym sukcesem. Projekt wpłynie również znacząco na poprawę stanu środowiska w gminie Chybie, jak również na wzrost standardu życia naszych mieszkańców poprzez możliwe podłączenie i korzystanie z nowoczesnego systemu oczyszczania ścieków – informuje Katarzyna Uchyła z Referatu Rozwoju, Promocji, Planowania Przestrzennego i Zamówień Publicznych Gminy Chybie.

Gmina Chybie od 2017 roku realizuje największy w historii gminy projekt na budowę sieci kanalizacyjnej pn. „Ochrona wód zbiornika wody pitnej dla aglomeracji Górnego Śląska poprzez uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Chybie” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama