, sobota 24 sierpnia 2019
Cieszyn: Mural autorstwa dzieci początkiem większej akcji
Na jednej ze ścian Katolickiego Przedszkola w Cieszynie dzieci we współpracy ze Szkołą Sztuki i Myślenia wyczarowały mural. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Mural autorstwa dzieci początkiem większej akcji

MB
Cieszyn: Mural autorstwa dzieci początkiem większej akcji

mat.pras.


Cieszyn: Mural autorstwa dzieci początkiem większej akcji

mat.pras.

Z inicjatywy cieszyńskiej Szkoły Sztuki i Myślenia powstał mural namalowany przez dzieci na ścianie w Katolickim Przedszkolu im. Dzieciątka Jezus w Cieszynie. Ma to być początek szerszej inicjatywy polegającej na tworzeniu murali w przestrzeni miasta.

Na jednej ze ścian Katolickiego Przedszkola w Cieszynie dzieci we współpracy ze Szkołą Sztuki i Myślenia wyczarowały mural. Dzieło powstało w ostatnich dniach czerwca w ramach akcji „Dzieci dzieciom” i przedstawia komiks o przygodach kosmitów, którzy przyjechali do Cieszyna. - Nad muralem pracowaliśmy dwa dni. Początkowo komiks powstał w małej wersji na ścianie naszej siedziby przy ulicy Zamkowej 1 w Cieszynie, następnie zdecydowaliśmy się go przenieść w większej wersji na jedną ze ścian cieszyńskiego przedszkola - opowiada Agnieszka Swoboda ze Szkoły Sztuki i Myślenia.

Dzieci są autorami historii komiksu, a także uczestniczyły w malowaniu muralu. Wspólne tworzenie tego dzieła było ukoronowaniem tegorocznych zajęć z rysunku i malowania, jakie rokrocznie prowadzi cieszyńska Szkoła Sztuki i Myślenia.

- Nasza Szkoła ma już siedem lat i we wrześniu przenosimy swoją siedzibę na Rynek 1, gdzie zapraszamy wszystkie zainteresowane dzieci, bowiem nasza działalność będzie kontynuowana. Wrzesień będzie też szczególny pod jeszcze jednym względem - mówi Swoboda. - Planujemy wtedy rozpocząć 1. Festiwal Murali w Cieszynie - dodaje.

Inicjatorem Festiwalu Murali w Cieszynie jest Wydział Promocji cieszyńskiego magistratu, zaś partnerem przedsięwzięcia jest Szkoła Sztuki i Myślenia. W ramach Festiwalu ma m.in. powstać nowy mural w przestrzeni miasta, a także planowane są warsztaty dla dzieci. - W przyszłości chcielibyśmy, by powstał w Cieszynie „szlak murali”, będzie można go zwiedzać ze specjalną „mapą cieszyńskich murali” - zapowiada Swoboda.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

gratulacje! bardzo pożyteczna, cenna inicjatywa...tak - kochamy nawet wrogów i...kosmitów - do czego dojrzewamy...razem z małymi artystami!

Tą swoją miłością do wrogów tak się nie afiszuj. To lipa.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama