, poniedziałek 30 listopada 2020
Cieszyn: Kolejki do nowych parkomatów
W ramach wymiany parkomatów w Cieszynie, do wymiany poszło 29 urządzeń, co uszczupliło miejską kasę na kwotę 429 tys. zł.  fot: FJDDodaj do Facebook

Cieszyn: Kolejki do nowych parkomatów

MM
Cieszyn: Kolejki do nowych parkomatów

Początkowe problemy w obsłudze parkomatów są powodem kolejek, które można zauważyć w godzinach pobierania opłat na miejskich parkingach.

W połowie października miasto Cieszyn ukończyło wymianę parkomatów zlokalizowanych w strefie płatnego parkowania. Koszt jednego urządzenia to blisko 15 tys. zł. Jednym z celów wymiany urządzeń było m.in. wprowadzenie możliwości płatności kartą. Nowe urządzenia wprowadziły jednak spore zamieszanie wśród samych korzystających, którzy na forach internetowych skarżą się na trudności w obsłudze.

W ramach wymiany parkomatów w Cieszynie, do wymiany poszło 29 urządzeń, co uszczupliło miejską kasę na kwotę 429 tys. zł. Mimo dobrych chęci miasta, które chciało wprowadzić nowe metody płatności takie jak płatność kartą, a w przyszłości także płatność poprzez aplikację w telefonie, nowe parkomaty sprawiają wiele problemów ich użytkownikom. Uskarżają się oni na długi czas zakupu biletu, na którym konieczne jest wpisanie numeru rejestracyjnego samochodu, a także wybór odpowiedniej metody płatności. Według opinii publikowanych w internecie, problem stanowi mało intuicyjna forma obsługi urządzenia, nieczytelność komunikatów pojawiających się na wyświetlaczu parkomatu, a także mała klawiatura, na której użytkownik musi wpisać numer rejestracyjny swojego samochodu. Ten ostatni argument podnoszony jest głównie przez osoby starsze, które jak wiadomo nie zawsze posiadają sprawność w obsłudze tego typu urządzeń. Problemem okazała się również wysokość zamieszczonej instrukcji obsługi. Użytkownik mający poniżej 160 cm wzrostu może mieć problem z jej odczytaniem. Pozostaje więc nauczyć sie instrukcji na pamięć lub być wyposażonym w drabinkę.

Początkowe problemy w obsłudze parkomatów są powodem kolejek, które można zauważyć w godzinach pobierania opłat na miejskich parkingach. O tym, czy mieszkańcy i odwiedzający Cieszyn turyści przyzwyczają się nowego systemu poboru opłat przekonamy się po upływie dłuższego czasu. Już teraz można jednak zauważyć większa liczbę upomnień i wezwań do zapłaty za brak opłaconego biletu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama