, niedziela 5 lipca 2020
Przebudowa skrzyżowania ul. Katowickiej z łącznicą S52 w Cieszynie
Początkiem września br. rozpoczęła się realizacja zadania obejmującego budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Katowickiej z łącznicą S52 w Cieszynie.  fot: archiwum GCDodaj do Facebook

Przebudowa skrzyżowania ul. Katowickiej z łącznicą S52 w Cieszynie

red.mat.pras
Przebudowa skrzyżowania ul. Katowickiej z łącznicą S52 w Cieszynie

Pierwotnie planowy termin zakończenia przebudowy skrzyżowania wyznaczony został na grudzień br. Już dziś jednak wiadomo, iż jest on nieaktualny. Faktyczny termin uzależniony będzie bowiem od rzeczywistego postępu robót, w tym panujących warunków atmosferycznych. fot. arch. GC

Prace związane z budową ronda na ul. Katowickiej mogą potrwać 3-4 miesiące, ale należy się liczyć się z tym, że utrudnienia mogą trwać dłużej. Pierwotnie planowy termin zakończenia przebudowy skrzyżowania wyznaczony został na grudzień br. Już dziś jednak wiadomo, iż jest on nieaktualny.

Początkiem września br. rozpoczęła się realizacja zadania obejmującego budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Katowickiej z łącznicą S52 w Cieszynie. Przebudowa skrzyżowania w tym miejscu jest efektem decyzji wydanej przez Wojewodę Śląskiego i obejmuje m.in. zmianę geometrii istniejącego skrzyżowania skanalizowanego typu ,,T’’ na skrzyżowanie o ruchu okrężnym, a także wykonanie przepustu pod nowym czwartym wlotem na rondo (w związku z planowaną budową łącznika ul. Katowickiej i Motelowej, który stanowić będzie drogę gminną). W ramach prowadzonych prac zamontowane zostaną nowe krawężniki. Przebudowany zostanie także istniejący system oświetlenia ulicznego w tym miejscu.

Zadanie jest realizowane i w całości finansowane przez prywatnego inwestora pod nadzorem Powiatu Cieszyńskiego przy współpracy z administratorem drogi S52, czyli katowickim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A.

Pierwotnie planowy termin zakończenia przebudowy skrzyżowania wyznaczony został na grudzień br. Już dziś jednak wiadomo, iż jest on nieaktualny. Faktyczny termin uzależniony będzie bowiem od rzeczywistego postępu robót, w tym panujących warunków atmosferycznych.

Pierwsze prace ruszyły początkiem września br. W pierwszej kolejności rozpoczęto prace związane głównie z budową nasypu pod czwarty dodatkowy wjazd na rondo. W najbliższym czasie mają ruszyć prace związane z budową ronda, jednak przystąpienie do tych prac uzależnione jest od zatwierdzenia projektu tymczasowej organizacji ruchu, które obecnie analizuje GDDKiA oddział Katowice.

W ramach tymczasowej organizacji ruchu zakłada się zamknięcie połączenia południowej jezdni drogi S52 z ul. Katowicką i przekierowanie ruchu na węzeł Cieszyn-Wschód w Cieszynie Krasnej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama