, niedziela 5 lipca 2020
Basen w Strumieniu będzie otwarty w następnym sezonie
- Pozostał montaż kolektorów słonecznych, zjeżdżalni basenowych, oświetlenia zewnętrznego i zagospodarowanie terenu - dodaje Grygierek.  fot: UM StrumieńDodaj do Facebook

Basen w Strumieniu będzie otwarty w następnym sezonie

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Mieszkańcy Strumienia muszą być jeszcze cierpliwi. Basen w tym sezonie letnim będzie nieczynny, ale od przyszłego roku będzie można korzystać z nowoczesnego basenu i wielu dodatkowych atrakcji.

Strumieński basen zmienia oblicze. Wieżę do skoków zastąpią zjeżdżalnie, powstaną nowe atrakcje dla dorosłych oraz dzieci, m.in.: dwie zjeżdżalnie (rodzinna i rynnowa), wodne masaże i huśtawka wodna, a wokół niecki basenu znajdzie się miejsce dla kortu tenisowego. W obiekcie nadal trwają prace modernizacyjne. - Wykonanie robót związanych z budową basenu wraz z rozliczeniem projektu jest zaplanowane do końca roku - przyznaje Anna Grygierek, burmistrz Strumienia i dodaje, że zgodnie z wcześniejszymi założeniami basen ma zostać otwarty w przyszłym sezonie letnim.

Dotychczas na terenie obiektu wykonano wewnętrzne instalacje CO, wody, elektryczne, teletechniczne, nową konstrukcję dachu z pokryciem i dociepleniem, stolarkę okienną i drzwiową, ściany konstrukcji kortów do squasha, konstrukcję budynku zaplecza boisk sportowych (tenis i squash), drenaż warstwy podbudowy pod te boiska, zbiornik wyrównawczy wody basenowej, dostarczono i zamontowano złoże filtracyjne wody basenowej. - Rozpoczęto ponadto prace wykończeniowe wewnątrz budynku, a w trakcie jest montaż ścian działowych i prowadzone są roboty związane z elewacją budynku, prace związane z budową małej i dużej niecki basenu oraz prace związane z zewnętrzna siecią kanalizacji deszczowej i sanitarnej - wymienia burmistrz Strumienia. Praca wre. - Pozostał montaż kolektorów słonecznych, zjeżdżalni basenowych, oświetlenia zewnętrznego i zagospodarowanie terenu - dodaje Grygierek.

Strumień jest jedyną gminą w powiecie cieszyńskim, która otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w konkursie na rewitalizację małych miast. Dzięki pozyskanym środkom oblicze zmieni nie tylko miejscowy basen, ale i teren wokół niego. Jest to jedno z największych przedsięwzięć ostatnich lat w gminie. Istniejący od ponad 30 lat basen miejski zmieni całkowicie swój wygląd.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

W ubiegłym roku 43% podatników zdecydowało się przekazać 1% należnego podatku dochodowego wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP). Dało to kwotę 457,3 mln zł. Niestety, niektóre fundacje pieniądze uzyskane z odpisu wydają na reklamę, siedziby i wynagrodzenia pracowników. Fundacja „Rosa” z pozyskanej z 1% bardzo dużej sumy – aż 6,7 mln zł – niemal połowę wydała na kampanię informacyjno-reklamową. Pieniądze, które podatnicy chcieli przekazać na rozwój i edukację społeczeństwa oraz wsparcie potrzebujących, zasiliły budżet jakiejś komercyjnej firmy reklamowej. Z Fundacji Godne Życie żyje cała rodzina jej założyciela. Fundacja Kidprotect.pl była regularnie okradana przez prezesa/fundatora. Fundacja Pomocy Dzieciom „Maciuś” wpłaty z 1% zamiast na dożywianie dzieci przekazywała do Szwajcarii.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama