, środa 25 grudnia 2019
Był kandydat, nie ma kandydata... Platforma popiera i się spiera
- Na pewno poprzemy kandydaturę burmistrza Ustronia Ireneusza Szarca (na zdjęciu) - tłumaczy Czesław Gluza. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Był kandydat, nie ma kandydata... Platforma popiera i się spiera

TWO
Krzysztof Herok, 37-letni inspektor kontroli w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, którego cieszyńskie koło Platformy Obywatelskiej chciało widzieć jako swojego kandydata na burmistrza tego miasta, wciąż pozostaje kandydatem na kandydata. - To osoba mnie nieznana - mówi Czesław Gluza, starosta cieszyński i szef powiatowych struktur PO.
Informacja, że 37-letni Herok będzie oficjalnym kandydatem PO na burmistrza Cieszyna, pojawiła się po poniedziałkowym zebraniu cieszyńskiego koła Platformy. - Pan Herok jest mało znany i niedoświadczony w działalności samorządowej, ale za to młody, energiczny i pełen zapału - tłumaczył cieszyński poseł Platformy Tadeusz Kopeć.

PISALIŚMY: Kandydat nieznany, ale z zapałem

Kandydatura mało znanego (jak się okazało również w samej Platformie) Heroka, który nie ma żadanego doświadczenia w samorządzie, miała być "zaklepana" na środowej radzie powiatu PO. Decyzji jednak nie podjęto. O losach Heroka (w PO od grudnia 2009 roku) ostatecznie zdecyduje zarząd PO w powiecie.

- Pan Herok to człowiek młody, aktywny, z otwartym umysłem, ale mnie osoba nieznana. Warto się zastanowić nad tą kandydaturą, jednak decyzji nie ma. Cieszyn to ważne miasto i decyzja musi być wyważona. Musimy jeszcze popatrzyć na kandydatów z innych komitetów, którzy przymierzają się do startu, a z którymi mogło by nam być po drodze - mówi Czesław Gluza.

- I w ten oto sposób spaliliśmy kandydata - komentuje inny lokalny polityk z Platformy.

Podczas środowej rady powiatu PO ustalono ostateczny kształt list do rady powiatu i rad gmin. Rozmawiano też o poparciu kandydatów spoza partii. - Na pewno poprzemy kandydatury burmistrza Ustronia Ireneusza Szarca, wójta Dębowca Tadeusza Brannego i burmistrz Skoczowa Janiny Żagan. Wysoko oceniam też pracę pani wójt Istebnej, ale ona do tej pory nie zwróciła się do nas o poparcie - tłumaczy Czesław Gluza.

PO nie będzie miała swojego kandydata na wójta również w Brennej, Chybiu, Goleszowie i Zebrzydowicach. Wciąż nie ma decyzji w sprawie Hażlacha.

W Wiśle Platforma wystawi Pawła Brągiela.
Komentarze: (110)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ale dym... To sie p. Herok ucieszy...

o innych kandydatach też bedą artykuły?

Jak bądą inni kandydaci, to pewnie owszem

wyciągnęli gościa jak królika z kapelusza parę lat temu, a teraz proszę, królik decyduje kto znany a kto nie. Nie ma szczęścia PO w Cieszynie do działaczy. Kopeć, Gluza, Herok - jak nie urok, to sraczka....

?

człowiek czynu ...
W latach 1963–1968 studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, w latach 1973–1977 zaś reżyserię dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Związany z poetyckim ruchem Nowej Fali w Krakowie, a w okresie 1968–1975 członek grupy poetyckiej "Teraz". Pracował w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

W środowisku pisarskim uważany za współtwórcę tzw. Nowej Fali. Był pierwszym organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Na Granicy" w Cieszynie (dzisiaj festiwal "Bez Granic"). W Cieszynie prowadził antykwariat, w Bielsku-Białej pracował w wydziale kultury. Był też radnym Cieszyna i radnym pierwszej kadencji rady powiatu cieszyńskiego[1]

W 1989 członek-założyciel Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej. Na początku lat 90. i od 2007 konsul generalny RP w Ostrawie.

Jest autorem kilku tomików poetyckich. Opublikował m.in. tomy wierszy:

* Samopalenie (1972)
* Baranek lawiny (1980)
* Oda do ognia (1982)
* Niż (1990)
* Wiek brązu (2000)

kto ma lepszego ...?

Jurek Herma byłby dobrym kandydatem!!!

A może Fido - Dido ;p

?

was rozliczymy z kryminalu jakie uprawiacie.

coś cicho

?

jestem w PO od ładnych paru lat ale o p. Heroku nie słyszałem, zresztą inspektorów z ZUS-u to chyba nie bardzo lubia , czy jak?

jak jesteś w PO to weź i potrząśnij tam tym waszym Kopciem, niech się do roboty chłop bierze bo mnie juz zaczyna wkurzać

pantofle niech zostawi w spokoju...

mądre głowy !

Był u mnie w firmie na kontroli ZUS i spoko gość. Proszę go nie obrażać. Jak kto go nie zna nec h nie zabiera głosu i nie oczernia człowieka

i przystojnego ...

Лечим интернет-зависимость онлайн

a pan Szarzec sądząc ze zdjęcia,bardziej nadaje się na ring, w dyscyplinie MMA, chociaż w polityce nie brak również rozgrywek siłowych...

Jerzy Kronhold, jak najbardziej - nie trzeba tego specjalnie uzasadniać, tylko obawiam się, że zechce raczej coś spokojniejszego, po dyplomatycznych rewirach...

tą romantyczną duszę J.Kronholda, po wytartych trzewikach na politycznych salonach, pokrywa chyba sniedź...

tak, Gluza, to dziwne idywiduum, raczej do obsadzenia w jakiejś tragifarsie, niż w roli polityka,chociaż, prawie na jedno wychodzi...

UŚ? ale zastanówmy się kto, mądre głowy nie zechcą...

W Cieszynie zrobi porządek Lizoń, najlepszy kandydat na burmistrza, najlepszy z najlepszych !!! PiS rządzi !!!

Poparcie przez cieszyńskie koło kolegę Heroka a jednocześnie uwalenie go przez wyższy oragan dowodzi, że PO chciała w Cieszynie udzielić poparcia WdC a struktury związanie z Gluzą mają dość tego, co robił Olbrycht. Stąd też poszukiwanie rozwiązań które dadzą szansę na realną władzę a nie na koteryjne przybudówki. Olbrycht zresztą uciekł do Brukseli, gdy następowało starcie Hermy i Heroka. Byłó 9:9 w głosach. Teraz karty rozdaje Gluza. To dobrze. Facet jest dobrym starostą. Olbrycht czy Herma to pianotwórcy.

Lizoń ma spore poparcie. Miał ostatnio 3500 głosów startując jako ktoś zupełnie nieznany. Skoro PiS i całkiem solidna grupa radnych idzie z nim w jednej formacji, to jest to realnie rzecz ujmując jedyny sensowny rywal WdC. Reszta chce się wkręcić do rady miasta albo do powiatu.

Kronhold... dajcie spokój. To zupełnie ktoś nie nadający się do przeprowadzenia zmian. A jego poczucie nieomylności wyklucza go totalnie.

Nie kijanka a raczej ropuszka ruba Kaska ten twoj Lizon tak cienko piszczy. Daj spokoj śmiech na sali

Kijanka to gruba Kaśka

dox... udaj się do lekarza.

Znam Heroka fajny synek tylko się jąka i kurdupel

Kijanka mam cię gruba Kaśka

Jasne w cieszynie rządzi PIs i ten z oczyma ważki.Dobra kompanija dla Lizonia i madame Bocheńskiej.

DoX. Wskakuj do garca.

"Wciąż" pisze się razem. Poza tym mam pytanie, gdzie można zobaczyć listę PO do rady gminy Cieszyn?

Chcesz w Cieszynie przegrać wybory? Szukaj poparcie u Kopecia lub Żurka.

Pisuar to tylko rodzinka MATYSIAKOW a biora jak leci zawsze maja kilku komuszkow teraz tak samo

Oszi, a co do Kronholda, to rzeczywiście specjalnie nie trzeba uzasadniać, ze się nie nadaje na burmistrza na jakiego czeka ta część mieszkańców, co nie chcę grajdoła.

p. Herok ma znakomite referencje na burmistrza Cieszyna potrafił zbierać pieniądze na OŚP to będzie potrafił zbierać daniny dla miasta. Doświadczenie w kontroli przyda mu się do kontrolowania całego miasta. Wykształcenie kierunkowe Polacy słabo cenią jako kryterium w swoim wyborach czego najlepszym dowodem jest obsadzenie najważniejszych etatów w państwie przez ludzi tylko z wykształceniem historycznym.

?????

Koniec ulg i zwolnień podatkowych, a także zatrzymanie wszystkich inwestycji, na które pieniądze daje Unia - oto czarny scenariusz, który wkrótce może spełnić się w Polsce. Wszystko przez gigantyczny dług publiczny.

...a mie to loto!!!!!

"Znajdzie się kij na donalda ryj" Krzyczeli demonstrujący robotnicy w stolycy. Jak można. To tylko my- PO mamy prawo obrażać i kręcić lody !!!

mogą drzeć sie ile wlezie. Kończy sie postkomunistyczne dolce vita pseudodziałaczy.

Już był człowiek z kręgu uiniwersyteckiego. Zachowaj nas Panie przed tym kręgiem.

Czy w Cieszynie w latach 80 była Solidarność? Czy byli ludzie którzy organizowali strajki w Celmie, Zampolu, Termice, Fachu, Elektrometalu? Ktoś wie ? Ktoś pamięta jak to wtedy było?

PiS w powiecie pokolegował się wzorem Prezesa Jarosława z komunistami - przykład: na ostatniej sesji był kolejny występ p. Kotkowskiej (lewica) czemu najbardziej basował PiS na czele z Kuboszkiem.

"z którymi mogło by nam być po drodze" - i wszystko wiadome jak dobiera się KOLESI... Gluza, Szczurek, Brągiel, Kopec - WSTYD MI ZA WAS KOLESIE !!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama