, piątek 17 lipca 2020
Burmistrz z piętnem przestępcy
Bogdan Ficek ma od momentu rozpadu koalicji wiele powodów do zamartwień. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Burmistrz z piętnem przestępcy

PIM
Burmistrz z piętnem przestępcy

Ataki Jana Żurka na Ficka nie ustają. fot. Wojciech Trzcionka

Nie mogę żyć spokojnie z piętnem przestępcy. Jeśli mają państwo dowody na to, że złamałem prawo, proszę natychmiast powiadomić odpowiednie organy ścigania — apelował na czwartkowym posiedzeniu Rady Miejskiej burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek.
Nerwowa reakcja burmistrza była spowodowana przyjęciem głosami Nowej Koalicji i Naszego Miasta opinii Komisji Rewizyjnej dotyczącej realizacji kładki rowerowo-pieszej nad Olzą zwanej powszechnie „mostem Roche’a”. Wnioski wynikające z opinii są jednoznaczne. Komisja, której przewodniczy Jan Żurek zarzuca burmistrzowi, że przez swoją niegospodarność zmarnował środki publiczne. Chodzi o kwotę ponad 114 tys. zł, które zostały wydane na pierwszy projekt kładki i o dalsze 10 tys. euro przekazane firmie R&SIE sarl d’architekture na przeprojektowanie konstrukcji, która w rzeczywistości nigdy nie powstanie (pisaliśmy o tym m.in. w tekście „To już koniec mostu Roche′a").

Bogdan Ficek uważa, że skoro Jan Żurek posiada informację, że popełnił przestępstwo niegospodarności, to jego obowiązkiem jest powiadomić prokuraturę: — Przepisy kodeksu karnego mówią o niezwłocznym powiadomieniu organów ścigania o przestępstwie jakiego dopuściła się osoba pełniąca obowiązki publiczne.

Co na to Żurek? — Według mnie mamy jeszcze czas. Niech burmistrz przez dwa tygodnie zapozna się z dokumentami, które posiada komisja. Może będzie miał jakieś uwagi. Może potem powie nam jeszcze coś, o czym nie wiemy. Chcemy, żeby wszystko było koszerne, żeby naprawdę było czyste — mówi Jan Żurek, który już raz donosił na Ficka do prokuratury (czytaj: „Burmistrz czeka na wezwanie").

To nie pierwszy atak radnych na burmistrza w ostatnim czasie. Ostatnio opozycja nazwała go „kłamcą", wytykała mu, że łamie demokrację. Ficek próbował łagodzić napięcia, apelując do radnych o zgodę, ale - jak widać - bez efektu.
Komentarze: (64)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pan Wójta wini, Wójt Księdza, a Nam wszystkim zewsząd....
Te słowa, jak grobowe memento, od lat już kilkuset na terenach Rzpiltej mają wymiar absolutny. Różne są tylko konfiguracje stolików. Prosze aby nie szafować słowami bowiem "rozumienie" pewnych spraw rogrywa się nie na salach sądowych (do tego jeszcze bardzo daleko) ale przy lokalnych i centralnych kawkach. Wójt, Ksiądz, Policjant, Sędzia i inne postacie które powinny być ikonanmi pewnych niewzruszalnych wartości ustalają sobie popijając, a moze i grając w nieśmietelnego "wista", siły i stosuneczki na "podległym" im podwórku. Dobre do Teatru, na scenę faktyczną raczej niedopuszczalne. Możemy sobie jednak dumać a "wist" leci. I tak szukając różnych paraleli i odnośni jak nic cisną się nastąpne strofki: "... prędzej w Wiśle wyschnie woda... niźli tukej bydzie zgoda..". A tę zgodę niezmiennie rozumiemy nie inaczej jak tylko musi być "po naszymy" czyli TKM. Kłaniam się Panie Burmistrzu i pozdrawiam. Naprawdę polecam, codziennie, napar z melisy.

Uważam, że Pan Burmistrz nie był i nie jest człowiekiem kompromisu. Oczywiście będąc burmistrzem trzeba mieć swoje zdanie i trzeba umieć go bronić, ale trzeba również szukać kompromisu, zwłaszcza z Radą Miasta. Nie chciałbym mieć Pana Żurka ani jako partnera ani przeciwnika w jakiejkolwiek działalności. Tego typu ludzi należy się wystrzegać!!!
Trzeba już szukać kandydatur na burmistrza Cieszyna a również na radnych, którzy mniej perorują a więcej robią dla mieszkańców.

a moze tak pana zurka rozliczyc jak zniszczyli wraz z bratem sport w cieszynie??

marna poezja życia

Cieszyna

Polityka mnie za bardzo nie kręci ale...no właśnie.Kto zabił cieszynską piłkę? No kto?

Myślę ,że Pan burmistrz pokaże radnym i mieszkancom treść uchwały zobowiązującą go do wyłożenia na projekt takiej kwoty. Jeśli była uchwała to burmistrz jest czysty. Jeśli nie, to należy postawić pytanie do jakiej wysokości - konkretnie do jakiej kwoty może burmistrz zaciągać zobowiązania finansowe bez uchwały rady miejskiej. Przecież na odstąpienie od projektu też należało podjąć uchwałe. W tych sprawach może się tu toczyć otwarta dyskusja.

Burmistrz sam sie nazywał przestępcą. Nie słyszałem, bo ktoś go tak nazwał. Raport Radnego Zurka mówi o niespójnosci prac na projektem ze strony urzędu miasta.

Zgadzam sie z Tobą, bo to tak jak: uderz w stół, o się nozyce odezwą .... Czyżby na burmistrzu czapka gorała??????

od razu przestępca,może tylko jest niekompetentny,marnotrawi pieniądze podatników,
ale żeby od razu przestępca?!Skoro w Cieszynie wydaje się wolna ręką prawie 150 000 na wirtualny most,może zrobimy se pokaz,taki jaki jest w Londynie,most z laserów nad Tamizą.Widowisko jest zajefajne i mniej kosztuje,a most świetlny widać,ino ni można po nim chodzić.W Cieszynie zróbmy sobie nocny capstrzyk przy moście widmo!
Po ćmoku i kilku kieliszkach czeskiej nalewki można będzie wyobrazić sobie wszystko,potem powspomina się jakieś ofiary i będzie uroczyście.
Ludzie zapalą pochodnie,burmistrz przypali głupa i każdy będzie zadowolony.

jak to łatwo jest kogoś pełniącego funkcję publiczną zmieszać z błotem ... A robią to tacy ludzie , jak J.Żurek ,którzy nic dobrego w życiu nie zrobili i nic nie osiągnęli.

Jakoś dobrze jesteś zorientowany , może ty Żurek jesteś ?

ja myślę sobie tak po co odrazu nazywać burmistrza przestepcą ?wystarczy dać mu czas na zwrot zmarnotrawionych ponad 100 tys pln np.dwa tygodnie ,albo miesiąc,przeciez każdy ma prawo do pomyłki....nie ma ludzi nieomylnych...ja myślę ,że nasz pan burmistrz jest człowiekiem na tyle uczciwym i co najważniejesze jest człowiekiem honoru,że odda te pieniądze....i myslę że nie wolno go nazywać bo przestępca ,absolutnie nie jest,oj nie,tylko trzeba mu dać szansę,tak własnie myślę.....pan burmistrz odda te ponad 100 tys i znowu będzie mógł dumnie z podniesionym czołem przechadzać sie ulicami naszego pięknego miasta.....

5 miesięcy temu Żurek doniusł na burmistrza do prokuratury , i co ? Ano nic! Chyba ten Żurek to jednak pieniacz!

P,Żurek trzyma się etosu i lubi narobić bigosu

Czy projekt mostu to współpraca naszej części miasta z tą po drugiej stronie ?Czy są stosowne uchwały obu miejskich rad?Co znaczy zdanie z raportu Zurka , wg Rollanda..." o nie spójnośći prac nad projektem ze strony urzędu miasta. To jakaś kosmiczna konstrukcja słowotwórcza. Powiedz coś bliżej na ten temat?

Sam siebie nazywa przestępcą, tylko on.
Zamiast przeprosić za naiwność i danie bez sensu forsy Francuzowi, to gra cierpiętnika

Nikt nie daje forsy z naiwności. Musi to określać umowa o formie płatności za realizację zlecenia.To przecież łatwe do sprawdzenia. Opracowal koncepcję, ktoś sprawdza ,czy to odpowiada zleceniu i na podstawie faktury europejskiej wypłaca się kwotę wymaganą w umowie. Jeśli była uchwała rady upoważniająca burmistrza do zlecenia opracowania koncepcji mostu to odpowiedzialność za realizację obciąża burmistrza,ale działa zgodnie z prawem miejscowym w oparciu o uchwałę rady. Pytanie czy wybór projektanta byl przypadkowy czy też ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji mostu. Jeśli Pan burmistrz przestępujeto może się nazywać przestępcą. Pytanie czy naruszyl prawo?

Przecież wszyscy wiedzą, że przyjechało kilku "ekspertów" z warszafki i zareklamowało Francuza. Samo słowo "Francuz" wystarczyło aby mu dać kasę bez sprawdzenia, czy jego projekt był zgodny z prawem budowlanym. Jak to nie jest naiwność, to co to jest ? Gwoli sprawiedliwości trzeba przypomnieć, że Ficka popierali radni, to samo przekonaniem, że każdy Francuz to geniusz, było w Czeskim Cieszynie, do tego Głos Z.C., nazywany szmatławcem głosił hymny pochwalne na cześć Roche'a. Po prostu Francuz, nawiedzony pseudoarchitekt, zrobił nas w konia i najlepiej się do tego przyznać. Kasy i tak się nie odzyska, a jest to nauczka na przyszłość

Trzeba uważać, by sprawa była Już się z Francuzem nie powtórzyła Musi być często przypominana By nie paść w sidła; Belga, Hiszpana...

Wręcz o satyrę czasem się prosi Gdy ktoś wynosi, albo donosi

Ratuszowe klauny walczą o stołki.

Burmistrz jako osoba publiczna musi się liczyć z takim traktowaniem nawet gdyby nie było słuszne, przecież sam chciał nią zostać

nie jestem za mieszaniem kogokolwiek z błotem...,ale:kto najbardziej piał z zachwytu nad mostem?kto najbardziej go chciał w Cieszynie?kto najbardziej przekonywał że most jest wręcz niezbędny ?,nie kto inny jak burmistrz Ficek....jak jest facetem z krwi i kości i nosi spodnie a nie spódnice to niech weźmie uderzy się w pierś i powie głośno i wyraźnie : "TEN POMYSŁ BYŁ POPROSTU GŁUPI,NIEDORZECZNY I PRZEPRASZAM WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW CIESZYNA"...to że ktos sie pomylił to jedno,a to że ktoś nie umie wyciągnąć wniosków z tej pomyłki to drugie...,a rada to jest taka samo winna jak i burmistrz,bo chyba tak sam z siebie pieniędzy nie wziął z kasy i nie wydał ?,i jeszcze jak żyli "w zgodzie" to jakoś specjalnych protestów ze strony rady nie było .....
p.s.
ciekawi mnie bardzo dlaczego narada w sprawie zwiekszenia banifikat na wykup mieszkań komunalnych była tajna droga rado ?

Narada w sprawie bonifikat nie jest tajna, tylko jest roboczym spotkaniem radnych pracujących nad uchwałą. Narady radnych w klubach to praca ku upublicznieniu poglądów w zgodności z literą i duchem obowiązującego prawa. A most Roche'a nie jest zupełnie przegrany. Niewykluczone, ze powstanie jako część szerszego projektu urbanistycznego, w który zaangażowany będzie prywatny inwestor.

jak nie była tajna panie Lizoń to dlaczego nie można było wejść ?

brawo panie Lizoń -prywatny inwestor być może wybuduje most-i o to chodzi ,bo prywatny inwestor nie pozwoli sobie na wydanie 150 tys pln na projekt który nie powstanie-z prostej przyczyny,a raczej dwóch:
1.mógłby zbankrutować
2.akcjonariusze by go za jaja powiesili
nie mozna było tak od razu ?
tylko "miastowe" (czytaj mieszkańców Cieszyna)pieniądze łatwo sie wydaje....pozatym dziwi mnie pański odzew w tej sprawie....hmmmm to raczej burmistrz powinien się wypowiedziec w tej sprawie ?przeciez czyta to forum
p.s.
mam nadzieję że w końcu mi odpowie na moje pytanie "w pytaniach do burmistrza"......na temat zbm-u i prosocjalno-lumperskiej polityki miasta

Aby coś wybudowal prywatny inwestor ,potrzeba projektu. Trzeba też mieć środki na to i uzgodnienia z drugą stroną tj. naszymi sąsiadami zza Olzy. Nie sądzę aby w obecnej sytuacji ten most był nam nadal potrzebny. Wskazywałem na konieczność wykonania mostu na Olzie ale do strefy przemyslowej Mała Łąka aby móc korzystać z dworca kolejowego w Czeskim Cieszynie i aby stworzyć alternatywę dla dużego przejścia granicznego w Boguszowicach w razie jakieś awarii ,powazniejszego remontu i innych zdazeń losowych.

Cieszyn jest atrakcyjnym miastem dla inwestorów. Mówię to z pełną odpowiedzialnością, bo namawiam dwie poważne firmy, by zainwestowały w śmiały, urbanistyczny koncept. To jednak z reguły dzieje się tam, gdzie są ich siedziby, czyli w Warszawie. Więc trzeba ruszyć 4 litery i spędzać czas na negocjacjach i ustaleniach w Berlinie lub Warszawie.

Chcialbym usłyszeć argumenty Pana Lizonia przemawiające za tą "atrakcyjnością miasta" dla inwestorów. I dalej jak to określił " by zainwestowały w śmialy urbanistyczny koncept" Jaki koncept??? Co to za czary mary Panie Radny Lizoń??? "Urbanistyczny koncept" Ha,ha ,ha. Pan wie co mówi.

Panie Lizon rusz Pan cztery litery i poczytej trochę co to urbanistyka ,czym się zajmuje. Osobiście nie znam nikogo kto by chcial zainwestować ,w bliżej nieokreślony koncepy i to dodajmy urbanistyczny.Ha,ha,ha,

z całym szacunkiem panie Lizoń,ale wolałbym aby cała rada ruszyła owe cztery litery i napowaznie zajeła się ZBM ,w którym czynsze sa jednymi z najwyzszych w całym kraju...a prawie 40 % lokatorów nie płaci czynszu-miasto dopłaca do tego chyba największego w tej czesci europy kołchozu ogromne pieniądze,a burmistrz ficek mydli oczy włascicielom prywatnych domów że nie bedzie rozdawnictaw (wiekszych bonifikat na mieszkania)-tylko najlepszy gwóźdż programu jest taki że w tej chwili owi własciciele płaca w różnego rodzaju podatkach na utrzymanie tego molocha jakim jest ZBM-ciekawe jak pan burmistz im to wyjaśni ?pieniądze nie biora sie z nikad-jak nie płąca jedni lokatorzy to płaci za nich maisto(lokatorzy którzy płacą+podatnicy (przedsiebiorcy,własciciele domów,przyjezdni....) ),jestem ciekaw kiedy Wy zajmiecie się jakimiś poważnymi problemami Cieszyna ,a skończycie te "partyzantkę" i "pozorację",chyba wtedy jak na dobre skończa sie pieniądze,a banki przestaną dawać kredyty.....tylko wtedy będziecie miec wszyscy mokrą plamę w kroku.....tak to się skończy......

chciałbym podziekować za to ,że jako jedyny nawiązuje pan do rozmowy,widocznie inni radni są zbyt zajęci,lub nie mają odwagi by porozmawiac z mieszkańcami Cieszyna....
sorki za literówki

śmiech na sali - sami nauczyciele, lekarze. Nie mają pojęcia o zarządzaniu ... bo i gdzie mieli by się go nauczyć. Żaden prezes, dyr. lub inna osoba prowadząca z sukcesami biznes, nigdy nie będzie startować w wyborach lokalnych.
W tym całym zamieszaniu - żal mi burmistrza. Dobrze mu z oczu patrzy. Pytanie czy to wystarczy? Jednak takie już czasy mamy - Franca Jozefa chyba na pomoc zawołamy... ;)

Brawo Kibic ! Masz rację, Żurka to koniecznie trzeba rozliczyć za zniszczenie sportu w Cieszynie . Żurek, to się tak pieniaczy, bo przecież w ostatnich wyborach przegrał fotel Burmistrza a teraz na siłę chce się dowartościować , jaki z niego byłby cacy Burmistrz . O Boże to Cieszyna już by nie było, tak jak sportu w Cieszynie . Ta nowa koalicja to chyba wielka pomyłka na arenie politycznej Cieszynie . Te osoby, które do niej należą straciły zaufanie mieszkańców miasta .

Metoda na wzajemne rozliczanie jest samobójstwem dla OBU grup. zwolenników i przeciwników Ficka. Większość ludzi ma głęboko w du..., to co było. Ich interesuje przyszłość Cieszyna. Most zawalił nie tylko Ficek. Zamiast podniecać się mostem, zajmijmy się mieszkaniami komunalnymi, itd. Tu rozegra się walka o to, czy Ficek będzie dalej burmistrzem. Jak opozycja przekona ludzi, że ma lepsze pomysły i je potrafi realizować, to Ficek przegra. Jak będzie jałowo zajmować się rozliczeniami, to przegra tak jak kacza partia.

panie radny Lizoń,obiecanki cacanki,"prowadzę poważne rozmowy na temat inwestycji w Cieszynie",
ble,ble,ble,wszyscy tak potrafią,sprawiać wrażenie,że ja to potrafię .Przecież to z pana strony czysta kampania wyborcza,ze sloganami,a bez pokrycia.

Opozycja ,jest w większości. Ale roboty nie możecie paprać i razić głupotą.

gdybym miał, dałbym więcej, by ten most nie powstał. Za głupotę trzeba płacić...

Gospodarką komunalną, w tym bonifikatami, zajmiemy się na październikowej sesji. Żadna to tajemnica.

czyżby tylko radny Lizoń potrafił używać komputera i dzięki temu jest tu znami. Raszta 20 radnych nie umie używać kompa. Ludzie tak jest.

dziękuję za odp.,ale mieszkańcy licza na to jak się zajmiecie,a nie że się zajmiecie wogóle.....czy burmistrz będzie miał powód aby wstawiać swoje głodne kawałki o rozdawnictwie ? :-)

Te kawałki o "rozdawnictwie" to już ograna płyta Burmistrza Ficka. Szkoda, że nie mówi przy tym, jakim rozdawnictwem jest tolerowanie sytuacji, w której kasa ZBM ma brak około 2,5 mln PLN, bo zaległość za najem lokali komunalnych na dzień 30.06.2008 pozostaje na poziomie 3,1 - krotnego przypisu. Zwiększenie mieszkańcom szans, na to by podjęli finansowy trud wykupu i zadbania o swoje już mieszkania, zasadza się na spłacie zadłużenia wobec ZBM. Do tej pory poziom bonifikat praktycznie ośmiesza program wykupu mieszkań. w 2008 roku nie doszło nawet do 10 transakcji. Na 100 000 m.kw. mieszkań komunalnych, to jakaś marginalna ilość. Ta uchwała jest przedmiotem pracy wszystkich 12 radnych z obu klubów.

panie Lizoń mieszkańcy Cieszyna już naprawdę mają bardzo mało cierpliwości-szczególnie najemcy ZBM-to nie groźba,to poprostu stwierdzenie faktu....
mieszkańcy liczą że wreszcie radni wypowiedzą się w omawianej sprawie zdecydowanie i z iscie salomonową sprawiedliwością,nikt nie chce nic za darmo!!!-chcemy uczciwych stawek czynszowych w uczciwie zarządzanym przedsiębiorstwie i uczciwie ustalonych bonifikat-mam nadzieję że mieszkańcy Cieszyna w następnych wyborach na burmistrza trzeci raz już sie nie pomylą tak fatalnie jak mylili się do tej pory-wszyscy zasługujemy na lepsze zarządzanie miastem-to są nasze pieniadze,nie burmistrza Ficka,on jest ich "powiernikiem"-jakim każdy widzi-ponad 100 tys.pln wydane na most który nie powstanie,nie chodzi nawet o sam most,ale o sposób w jaki te pieniądze zostały zmarnotrawione...
p.s.
tak naprawdę tylko wykup mieszkań przez lokatorów jest jedynym słusznym wyjsciem z zaaistniałej sytuacji-lokatorzy będa dbać aby koszty budynków były jak najniższe,będa dbać o swoją własność(wiadomo jaki w Polsce jest stosunek do czyjegoś mienia-własciciel zawsze dba najlepiej o swoją własność),miasto nie bedzie musiało dopłacać do ZBM-u (tak drodzy własciciele domów jednorodzinnych...wy też juz nie bedziecie musieli),miasto ze sprzedazy mieszkań uzyska dodatkowy dochód,który mądzrze spożytkowany będzie stanowił lepszą podstawę nowych inwestycji niż następny kredyt....,i tak mozna by wymieniać bez końca-tylko dług ZBM-u w tym czasie rośnie....

Do tego co tak z nami dyskutuje na poważnie. Prywatyzujmy lokale mieszkalne. Nie ma sprawy. Wartość odtworzeniowa plus umorzenie w zależności od wieku lokalu. Zapłacisz??? Czy chcesz zarobić ,by po zaniżonej cenie zakupić ,a następnie po cenie wolnorynkowej sprzedać.??? Powiedz Coli czy jak się tam teraz podpisujesz"tak na poważnie" zaplacisz by następnie sprzedać. Oczekujesz prezentu? Ile jest wart nowy dom. Ile jest wart y - mieszkanie na "Podgórzu" Zapłacisz czy oczekujesz prezentu.??? Mieszkań w starych zasobach komunalnych gdze trzeba wymieniać stropy - nikt nie chce wykupić nawet za symboliczną złotówkę. Rzecz w tym ,że te mieszkania w nowych zasobach ,niew którzy też chc ą wykupić za symboliczną złotowkę. I to nie jest fer. Do pracy i budowania. Co miejskie to też prywatne bo miejskie. Rozumiesz. To Cieszyn nie debilna Polska ,ktora sprzedala dobre firmy i nowe mieszkania ,zostawiając sobie stare zagrzybiałe walące się kamienice i nie rentowene przedsiębiorstwa. Zal ci ,że nie powielamy tych błędów. Więc zabierz się do pracy -wybuduj coś , przekonaj się ile to kosztuje a potem mów o sprzedaży mieszkań z bonifikatą. Kot.

Rozumiesz ,że aby tobie na Podgórzu wybudowano mieszkanie ,zaniedbano te w centrum miasta. Na wszystko nie starczyło grosza. Ty chceszwykupić ,bo dobre i atrakcyjne na wolnym rynku, tych pozostałych ruder w starych zasobach nikt nie chce. Do tego masz działkę i chcesz postawić czy postawiłeś już nowy dom. Brakuje ci jednego. Zakupienia taniej i sprzedania drożej. I co dziwi cię że inni przejżeli tę kombinację i mówią stop.

Dawno mnie tu było ale widze, że komuś utkwiła w pamieci moja dawna wypowiedź. To miłe nawet. Nie pisuje pod innymi ksywkami.
iezmiennei uwazam że mieszkania komunalne trzeba sprzedać - pytanie za jaką cenę? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi - bo to nie takie proste. Bonifikaty musza byc takie żeby ludzie kupili i zróżnicowane w zalezności od wielu czynników. Zapewniam Was wszystkich że ludzie kupia, nawet te bardzo stare i zniszczone. Czy zarobią? Jesli wysokośc tych bonifikat będzie rosła i malała w zalezności od ilosci transakcji to bedzie po gospodarsku i blisko rynkowej ceny. Dla miasta które wydaje duzo kasy na ich utrzymanie kalkulacja jest inna niż dla tych z nas którzy zazdroszczą tym co kupia taniej niz na rynku. To zamkniety krąg - jak nie damy kupic taniej to będziemy dopłacac wszyscy, rzecz w tym żebyśmy mądrze i jaknajlepiej sprzedali .Cos mi sie wydaje że ta nowa koalicja traktuje majatek miasta jak kiełbaske wyborczą. Jesli tak chcecie zrobić to jestescie niepowazni. Oczywiscie teraz bonifikaty są za małe skoro ldzie nie kupują -trzeba je rozsadnie ustalić z daleka od mysli wyborczych!

lokatorów niepłacących czynszu?.... Kilka zdecydowanych akcji tego typu i gwarantowany spadek niesciągnietych opłat do max kilku procent. I żadnych bonifikat!... wolne mieszkania na wolny rynek i tyle.

Nie eksmituje się od października do kwietnia. Trzeba mieć jeszcze gdzie wyeksmitować i dodatkowe spełnić szereg wymogów, zwłaszcza ,jeżeli chodzi o dzieci i osoby niepełnosprawne. W naszych warunkach klimatycznych nie da się mieszkać pod mostem.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama