, wtorek 22 września 2020
Ratusz na dwa tysiące sposobów
Czeski Cieszyn jest pierwszym czeskim miastem, które pokusiło się o zgromadzenie jak największej liczby obrazków swojego ratusza. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Ratusz na dwa tysiące sposobów

GL
Czeski Cieszyn zostanie wpisany do Czeskiej Księgi Rekordów. W mieście nad Olzą zgromadzono 2 147 obrazków ratusza. Wpis nie nastąpi jednak szybko...
- To swoisty prezent dla miasta od jego mieszkańców z okazji 90. rocznicy założenia Czeskiego Cieszyna - wyjaśnił sens imprezy wiceburmistrz Milan Pecka. - Do rysowania i malowania włączyły się szkoły, przedszkola, pojedynczy mieszkańcy. Obrazki mogli tworzyć kiedykolwiek - obojętne czy na rynku, czy w domu lub szkole.

Ratusz rysowali również uczniowie Polskiej Szkoły Podstawowej. Ciekawy obraz - kolaż z ziarenek, korka i skrawków materiału - wykonali pensjonariusze Domu Seniora. - Na "stare lata" kształcę się w szkole szklarstwa artystycznego, a rysować też lubię. Mieszkam w pobliżu Rynku i lubię to miejsce, dlatego wzięłam udział - śmiała się Alexandra Salay. Josef Fluksa, który mieszka na rynku, włączył się spontanicznie. - Przechodziłem tędy, a że lubię rysować, postanowiłem wziąć udział - powiedział.

Aleš Rafaj, przedstawiciel agencji z Pelhrzymowa, która jest wydawcą Czeskiej Księgi Rekordów, oznajmił, że zgromadzono 2 147 obrazków i rekord może być zapisany. W Księdze pojawi się jednak dopiero za jakieś dwa lata. - Wydajemy ją średnio co trzy lata, a ostatnia ukazała się rok temu - wyjaśnił Rafaj.

Czeski Cieszyn jest pierwszym czeskim miastem, które pokusiło się o zgromadzenie jak największej liczby obrazków swojego ratusza. Inne miasta, które chciałyby być lepsze w tej "dyscyplinie", będą musiały namalować ich więcej.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

bardzo lubię fotografować ten obiekt - a propos jubileuszu, jakoś niewiele słychać o obchodach, czy nasze miasto włączyło się, choćby symbolicznie, w jego obchody?

... z okazji 90. rocznicy ceske okupace tesinskeho slezska!

Na dalších 1000 let okupace Těšínského Slezska!!! Ta Země je naše a naše ZŮSTANE NAVŽDY. AMEN

Pozdrov z nad Olszy

Jaka Olsza? Oczadział czy co?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama