, wtorek 28 stycznia 2020
Hyundai wystartuje wcześniej
Fabryka Hyundaia w czeskich Noszowiach będzie pierwszym zakładem koreańskiego koncernu w Europie. Inwestycja warta jest 30 mld koron. fot. ARC Dodaj do Facebook

Hyundai wystartuje wcześniej

ER
Z powodu dużego zainteresowania samochodami, Hyundai chce przyspieszyć rozpoczęcie produkcji w swojej fabryce w Noszowicach.
Wbrew pierwotnym planom, firma Hyundai chciałby jeszcze w tym roku przyjąć do swojej nowej fabryki, powstającej 20 minut jazdy samochodem od Cieszyna aż o 300 pracowników więcej. — Według początkowych założeń pod koniec bieżącego roku w naszej fabryce miało być zatrudnionych około 1950 osób, dzisiaj jednak chcielibyśmy, by było ich około 2200 — oświadczył w rozmowie z „Mladą Frontą Dnes" rzecznik fabryki Petr Vaněk. — Przyczyn jest oczywiście więcej, podstawowym powodem jest jednak to, że chcielibyśmy uruchomić produkcję seryjną jeszcze pod koniec tego roku. Reagujemy też na fakt, że zainteresowanie samochodami Hyundai i30 jest w całej Europie tak duże, że firma zwyczajnie nie nadąża z ich sprowadzaniem z Korei. W czerwcu bieżącego roku w samej tylko Ostrawie przyjmowane były zamówienia na samochody, które dostarczone będą dopiero w październiku.

We wrześniu tego roku firma ma zamiar rozpocząć próbną produkcję, uruchomienie produkcji seryjnej przewidziane jest na marzec przyszłego roku. Ze względu na to, że kierownictwo firmy chciałoby przyspieszyć produkcję, uruchomienie produkcji seryjnej, o ile uda się uzyskać niezbędne pozwolenia, powinno nastąpić jeszcze przed końcem roku. Przed początkiem wiosny planowane jest natomiast rozpoczęcie pracy w systemie dwuzmianowym. — Przy wykorzystaniu wszystkich mocy produkcyjnych każda zmiana jest w stanie dziennie wyprodukować około tysiąca samochodów, których brak stałby się odczuwalny w przypadku opóźnienia się rozszerzenia produkcji — powiedział Petr Vaněk.

Dla firm z okolic Ostrawy i Frýdka Místka oznacza to, że będą musiały podjąć jeszcze ostrzejszą walkę o każdego nowego pracownika. W regionie już w tej chwili brakuje pracowników o odpowiednim wykształceniu technicznym, co w połączeniu z nowym zapotrzebowaniem fabryki samochodów spowoduje, że ich niedobór zwiększy się jeszcze bardziej.

Mimo, że koreańska firma nie ma wygórowanych wymagań co do wykształcenia pracowników – w większości wystarczą bowiem jedynie zdolności manualne i chęć do pracy, wraz z wzrostem ilości zmian zwiększy się również zapotrzebowanie na kadry średniego stopnia. Dlatego coraz bardziej pożądani będą absolwenci techników i szkół średnich o profilu technicznym.

Fabryka Hyundaia w czeskich Noszowiach będzie pierwszym zakładem koreańskiego koncernu w Europie. Inwestycja warta jest 30 mld koron.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A co się dzieje po naszej stronie? Fabryka nieudacznych poczynań?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama