, środa 11 grudnia 2019
Spluniesz i 4 tys. zł nie twoje
Rynek w Czeskim Cieszynie. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Spluniesz i 4 tys. zł nie twoje

ER
Ponad 4 tys. zł - nawet taka kara w przeliczeniu będzie groziła za śmiecenie na ulicach Pragi m.in. wyplucie na chodnik gumy i... dokarmianie gołębi. Władze liczą, że dzięki temu miasto będzie piękniejsze i czystsze. Czy to samo grozi nam w Czeskim Cieszynie?
Od 1 lipca za wyplucie na chodnik gumy do żucia, wyrzucenie niedopałka papierosa, palenie tytoniu na przystanku autobusowym, czy dokarmianie gołębi grożą w stolicy Czech grzywny w wysokości do 30 tys. koron (ok. 4250 zł). Mandatem karani będą również właściciele psów zanieczyszczających przestrzeń miejską czy kierowcy brudnych aut, które zostawią na ulicach np. kawałki błota lub brudne ślady. Osoby, które zostaną przyłapane na gorącym uczynku, natychmiast dostaną mandat w wysokości 1000 koron (ok. 140 zł).

Czy podobne drakońskie kary grożą też w Czeskim Cieszynie? Jak informuje Dorota Havlikova, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Cieszynie, władze nie przewidują zmian w przepisach. — To jest rozporzadzenia miasta Pragi — dodaje Havlikova.
Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

z gumami do zucia - slusznie!!!szlag mnie trafia jak takie pieroństwo mi sie kajsik przyklei, do buta, na ławce zniszczy spodnice!

Dlaczego "grozi"?! Popieram w całości! W Cieszynie jakże by się przydalo; jesli kultury zachowania nie nauczyli cię w domu, to teraz nauczy cię straż (wreszcie do czegoś się przyda), a ta nauka będzie cię drogo kosztować.

właśnie...
lepsze 4 tys za nieposprzatanie za psem, niż żółty znaczek za 50 pln.......a sprzątanie każdy ma du....-ja zresztą też-bo jak miasto bierze podatek za psa-to niech też za nim sprzata....
a jak nie bierze ,ale kara jest sroga to każdy by sie dwa razy zastanowił zanim by niespodziankę po piesku zostawił nieuprzatnietą....
nic za darmo :-)

Kary jak kary, nie będę współczuć tym, co plują i śmiecą. Ale wygląda mi to trochę na odwracanie uwagi od największej plagi w Pradze: setek bezdomnych, którzy praktycznie są wszędzie w centrum, a wieczorami wręcz nie dają spokoju innym żebrząc o korony i jedzenie. Koło Vaclavaku dziesiątki ludzi śpi na ławkach, tego w Pradze w takich ilościach nigdy nie było - to jest prawdziwa inwazja żuli

Super wiadomość z regionu

Dobrze wiedziec o tej Prasze. Za tydzien sie wybieram. Psa nie biore, gum tez nie.

W krajach arabskich kobiety mają zakaz pokazywania twarzy w miejscach publicznych. Jak się dowiedziałem UM w Cieszynie, Rada Miasta nie planuje w tym roku wprowadzenia takiego zakazu.

kary za dokarmianie gołębi to by sie w cieszynie tez przydały....w koncu ten chlew na środku rynku by sie zakończył ;)

kary za dokarmianie gołębi to by sie w cieszynie tez przydały....w koncu ten chlew na środku rynku by sie zakończył ;)

Wczoraj prawdziwą plagą w Pradze byli piraci. Pływali totalnie pijani motorówką po Wełtawie, cumowali przy wyspach i rabowali restauracje.

Szczescie to nic, stworzylismy go sami, czarna bandera nad nami!!!

Powinni jak za czasów Szwejka zainstalować spluwaczki, aby móc z nadmiernym ślinotokiem, czy też z flegmą dobywającą się z płuc sobie kulturalnie poradzić. Spluwaczki moim zdaniem można byłoby jako atrakcję turystyczną zainstalować również w Cieszynie.

Wprowadzić kary za plucie na gołębie. Najgorzej jak guma do rzucia przyklei się nie na spódniczkę, a bezpośrednio do majtek. Od kogo żądać odszkodowania? Od właściciela ławki? Od Burmistrza? Od Straży Miejskiej? Od Zakładu Oczyszczania Miasta?

Posłuchajcie rady starego pirata i dajcie spokój bo wszyscy skończycie na dnie, hehehhehehehehe

Może Pan Burmistrz Cieszyna Cieszyna przeczyta i jakieś wnioski wyciagnie. Gołebie brudzą i niszcza zabytki, są też nosicielami chorób (o czym mamusie nie wiedzą) i dlatego gołebie (nie mamusie) nalezy wyeliminowć. Pa!

Mój prawnik cały czas paskudzi mi odzienie odchodami jak siedzi mi na ramieniu.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama